Metėte rūkyti? 5 patarimai, kaip nepriaugti svorio

Originalas

Metimas rūkyti – jei ne žygdarbis, tai vis tiek yra didvyriškas poelgis. O pasekmės? Pakrikę nervai, kvailos draugų pašaipėlės ir keli papildomi kilogramai. Pasistenkite bent svorio nepriaugti, tada ir nuotaika bus geresnė, ir pašaipėlės taip nebeveiks.

Jėgos treniruotės

Ar žinote, kodėl metus rūkyti ima augti svoris? Mat nikotinas veikė medžiagų apykaitą kaip savotiškas stimuliatorius ir versdavo organizmą greičiau deginti riebalus. Kai kūnas nebegauna įprasto stimuliatoriaus, metabolizmas sulėtėja. Tada žmogus papilnėja, nors juda tiek pat ir valgo tą patį kaip anksčiau.

Kad išvengtume tokio efekto, reikia specialiai pagreitinti medžiagų apykaitą. Jėgos treniruotės tiks geriausiai. Net jeigu neturite nei laiko, nei noro mankštintis sporto klube, suraskite 10–15 minučių rytais ir vakarais ir atlikite kelis nesudėtingus pratimus. Tai gali būti šokinėjimas per virvutę, pritūpimai, atsispaudimai. Tokia mankštelė neatims daug laiko, o medžiagų apykaita pastebimai pagreitės.

Valgykite lėtai

Ilgalaikis rūkymas silpnina skonio receptorius, maistas atrodo beskonis. Metus rūkyti, skonio receptoriai po kurio laiko atsigauna. Žmogus pradeda jausti didesnį malonumą iš maisto ir nejučia ima valgyti daugiau. Išeitis paprasta: stenkitės valgyti kuo ilgiau, lėtai, kruopščiai sukramtydami kiekvieną kąsnį. Sotumo jausmą turėtumėte pajusti po 20 minučių, nepriklausomai nuo to, kiek spėsite per tą laiką prisikimšti. Ir jokiu būdu negalima valgant skaityti, naršyti po internetą, manipuliuoti išmaniuoju telefonu.

Laikykite po ranka nekaloringų užkandžių

Mažai kam pavyksta mesti rūkyti apeinant pakaitalų (saldainių, sausainėlių) stadiją. Tai yra geras būdas sumažinti metimo rūkyti stresą. Žinoma, geriau kramtyti, negu nervintis – taip pat ir dėl figūros. Jeigu visada turėsite po ranka sveikų, nekaloringų užkandžių (pavyzdžiui, riešutų, džiovintų vaisių), jums lengviau bus ištverti pirmąjį sunkų etapą.

Duokite rankoms darbo

Jeigu anksčiau per pertraukėles tarp darbų siekėte cigaretės, tai dabar rankos instinktyviai sieks saldumynų. Jeigu surasite alternatyvų užsiėmimą rankoms (pavyzdžiui, braižymą ant popierėlių, karoliukų narstymą, kortų kaladės maišymą, tušinukų sukiojimą ar ką nors panašaus), jums bus lengviau įveikti kylantį nerimą ir nesiekti saldumynų.

Gerkite daugiau skysčių

Vanduo apskritai yra universali priemonė nuo įvairių problemų, susijusių su svoriu ir sveikata. Lėtas vandens gėrimas mažais gurkšneliais padeda įveikti nerimo priepuolius. Vanduo pripildo skrandį ir nuslopina alkį. Be to, jis tikrai naudingas sveikatai, todėl bet kokioje neaiškioje situacijoje pirmiausia atsigerkite vandens.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *