Mylintis žmogus negali būti žiūrovu

Žymusis Erichas Fromas labai daug samprotavo ir rašė apie meilę, pateikė daug patarimų tiems, kurie turėtų mokytis mylėti. O apie šį aspektą užsiminė tik kartą. O juk tai ir yra svarbiausias meilės požymis. Nebūti žiūrovu. „Tegu žmogus pats išsipainioja iš savo problemų ir nemalonumų, tegu pats siekia sėkmės, tvarkosi su savo įpročiais, sveiksta, įsiklauso į savo emocines būsenas, taiso elgesio klaidas, sprendžia gyvenimo uždavinius, žengia į harmoniją…”

Visa tai teisinga. Tik iškyla klausimas: o kam jūs – žiūrovas – tam žmogui būsite reikalingas po to, kai jis atstos ant kojų? Kai pats visko pasieks ir susidoros su visomis problemomis.

Tas, kuris sėdi žiūrovų salėje ir šlemščia spragintus kukurūzus, stebėdamas, kaip mes dirbame, klumpame, stojamės, kankinamės – šis žmogus vargu ar myli.

Tas, kuris stebi mūsų asmenines dramas ar tragedijas iš žiūrovų salės, vargu ar smarkiai myli. Netgi jeigu apsiašaroja, stebėdamas ypatingai tragiškus jūsų gyvenimo epizodus. Ar užmerkia akis, kai prasideda tikras siaubas.

Tas, kuris spokso, kaip mes kovojame su priešais arenoje – vargu ar myli mus visa širdimi.

Dėl to žiūrovai neįdomūs. Ir nieko nuostabaus, kad mes išsiskiriame ir pasukame kiekvienas savo keliu, kai baigiasi dramos ir kovos.

Ačiū už aplodismentus. Už dėmesį. Už tai, kad buvote ir žiūrėjote.

O toliau susitvarkysiu pats. Aš jau išmokau tai daryti.

Maloniai prašome į sekantį spektaklį, gerbiamieji. Tik nepamirškite užsukti į kasą. Žiūrovai turi pirkti bilietus.

O mylintys žmonės – visada su mumis. Melodramoje, komedijoje ar trileryje – jie visur dalyvauja kartu su mumis ir žaidžia mūsų pusėje. Nes mylintis žmogus negali būti žiūrovas. Niekada.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *