Nelaukite pirmadienio

Kalbėkime atvirai. Kiek kartų pasižadėjote pakeisti gyvenimą jau nuo rytojaus, nuo pirmadienio, nuo naujųjų metų? Kiek kartų sau sakėte, kad tai paskutinė jūsų ledų porcija, kad jau rytoj nepatingėsite pasportuoti ryte, jau nuo pirmadienio mesite rūkyti ir liausitės vartoti žodį „blemba“. Ir jau, be jokios abejonės, sekančiais metais būtinai įstosite ten, kur dar mokykloje norėjosi įstoti, tačiau mama neleido. Būtinai pakeisite savo bjaurų charakterį. Susirasite mėgstamą užsiėmimą. Išmoksite bendrauti su savo vyriškiu. Tapsite visiškai kita mama savo vaikams.

Kiek kartų visa tai buvo jūsų gyvenime? Ir kiek kartų išlaikėte sau duotą žodį? Sąžiningai! Paskaičiuokite, kiek procentų pirmadienių ir naujųjų metų realiai pakeitė jūsų gyvenimą ir įpročius. Ech, kad jūs žinotumėte, kiek visokių pirmadienių man buvo ir iki šiol tebėra! Kiek dar visko, ko niekaip negaliu pakeisti savyje ir charakteryje, įpročiuose, gyvenimo būde. O jūs manėte, aš ideali?

Gyvenimas – sudėtingas dalykas. Iš pradžių reikia išmokti priimti tai, ką turime ir neaimanuoti. Ar kalba eitų apie figūrą, ar apie vyro algą, ar apie gyvenimo sąlygas ir galimybes. Tačiau vien priimti nepakanka. Įsivaizduokite, kad mama reguliariai muša savo vaiką. Akivaizdu, kad daro ji tai ne iš gero gyvenimo, ir jeigu pradės dar ir kaltinti save už tai – bus tik blogiau. O ką, jeigu ji priims save tokią, kokia yra ir muš vaiką toliau?

Vien tik priimti nepakanka. Tačiau ir be šito žengti į priekį neįmanoma. Nepriimi – turi pretenzijų, atsiranda kaltės jausmas ir dar daug įvairiausio „gėrio“. Priimi – jau galima pradėti siekti geresnio.

Ne idealo, tarp kitko, siekti. Idealas gali būti kaip savotiškas orientyras, švyturys jūroje, bet ne galutinis tikslas. Galutinis tikslas yra artimesnis, prieinamesnis ir suprantamesnis. Ta pati motina gali suprasti, kas jai nepatinka, tačiau dabar yra būtent tokia situacija ir tada reikia keisti situaciją. Daugiau savimi rūpintis, mokytis kontroliuoti emocijas, išsiaiškinti savo pačios vaikiškas traumas. Kad kitaip bendrautum su vaiku.

Tikiuosi, pavyzdys daugmaž suprantamas. Būtent taip ir reikia tobulėti kiekvienoje sferoje. Supratote, kad esate prasta šeimininkė – priimkite save tokią. Na, neišmokė jūsų pyragų kepti, ar atmušė bet kokį norą užsiimti buitimi. Giliai iškvėpkite ir pamėginti susirasti savo raktelį į buitį. Suraskite joje įkvėpimo šaltinį. Suvokėte, kad nemokate bendrauti su vyru – priimkite save tokią. Įkvėpkite, iškvėpkite. Pradėkite mokytis bendrauti.

Kodėl pirmadieniai nesuveikia? Todėl, kad sprendimas keistis pagrįstas kaltės ir nepasitenkinimo savimi jausmais. Aš esu štai tokia, man pačiai nuo savęs bloga darosi, dėl to noriu viską pakeisti. Tačiau kol nėra problemos pripažinimo – pokyčiai neįmanomi. Žinote, netgi kūnas svorio nenumes, kol jūs nepripažinsite jo tokio, koks jis yra dabar. Pripažinsite, pamilsite, pagailėsite, kaip jam nelengva su tokiu balastu vaikščioti. Ir tada jis su džiaugsmu padės jums atsikratyti nereikalingų kilogramų.

O kas gi tada gali suveikti? Maži žingsneliai jums reikalinga kryptimi. Kiekvieną dieną po truputėlį. Aš tik šiandien nevalgysiu saldaus. Aš tik šiandien su niekuo nesibarsiu. Aš tik šiandien paguldysiu vaiką be skandalų. Aš tik šiandien pagaminsiu su meile vyrui skanią vakarienę. Tik šiandien. Ir taip – kiekvieną dieną.

Pagaminti vieną kartą skaniai ir su meile nesunku. Ir viena diena be šokolado – ne katastrofa. Tačiau paskui dienos susilieja ir staiga pastebite, kad kavos nebegeriate jau kelis metus. Būtent šitaip aš kažkada nulipau nuo kavos adatos ir jau šešis metus jos negeriu. Panašiai kitados visiškai atsisakiau cukraus. Panašiai keičiau santykius su vyru, įkalbinėdama save būtent šiandien užsiimti pietų gaminimu ir jo marškinių lyginimu. Ir tai suveikia.

Nėra kokių nors ypatingų būdų planuoti ir siekti tikslų. Nėra paslapčių. Tėra maži žingsneliai reikalinga kryptimi.

Būtent taip rašau savo knygas – po kelias pastraipas per dieną, kartais po ištisą puslapį, kartais vos po kelias eilutes. Tačiau dabar kiekvienais metais išleidžiama nauja knyga. O kartais ir ne viena. Kodėl? Todėl, kad kiekvieną dieną surandu tam bent valandą laiko. Ir viskas, jokios paslapties. Valandą galima surasti ir auginant keturis vaikus. Jeigu bus toks noras.

Tai kokie gi pirmadieniai jums šiandien aktualūs? Ko šiandien siekiate ir norite? Ar apskritai žinote, ko norite? Turite tikslą, svajonių? Ar apleidote save ir atidėjote viską neapibrėžtai ateičiai? Ar žinote, ko jums trūksta ir reikia? Ar žinote, kaip patekti iš taško „šiandien“ į tą išsvajotą tašką „rytoj“?

O gal svajojate greičiau prasukti gyvenimą, tarsi filmą – padidini greitį, op! – ir tu jau karalienė. Puikus būtų mygtukas. Tačiau jo nėra.

Tiesiog reikia žinoti: visi žmonės, į kuriuos žvelgiate su susižavėjimu – aria. Kaip juodi jaučiai aria.

Merginos su puikiomis figūromis valandomis prakaituoja sporto salėse ir kontroliuoja mitybą. Idealios mamos įdeda į savo vaikus tiek laiko ir jėgų, kad maža nepasirodys. Geros žmonos darbuojasi savo širdyje kiekvieną minutę, kad visi kiti paskui kalbėtų, jog joms paprasčiausiai pasisekė tokį vyrą susirasti. Sėkmingi verslininkai įdeda į verslą visą širdį, visą turimą laiką, dirba be išeiginių ir švenčių, ir net per atostogas. Nėra stebuklingų mygtukų ar tablečių. Nėra teleportacijos į pasiektą tikslą. Yra tik takelis, kurį galite įveikti žingsnis po žingsnio. O galite jo ir atsisakyti.

Bet kaip tada gyventi, kai žinai, jog tikslo nepasiekei, pasidavei? Kaip tu gyventum, pasiekusi? Argi tu ten patektum, jei nepradėtum žengti į priekį jau šiais metais? Jei bent po vieną žingsnį per dieną žengtum? Viso labo vieną, nebandydama iškart vienu šuoliu viso atstumo įveikti, palūžti ir susirgti. Tiesiog jei žengtum vieną žingsnį per dieną.

Ar turite tokių tikslų? Ar pasiruošusios šiandien žengti žingsnį jų linkui? Tai ženkite. Tiesiog dabar – baikite skaityti ir imkitės veikti. Viso labo vienas žingsnis.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *