Nereikia užversti vaiko žaislais

Žaislai – vienas svarbiausių dalykų, formuojančių vaikų ateitį. Jie padeda vystytis ir pažinti pasaulį. Dėl to, rinkdamiesi žaislus, išmintingi tėvai vadovaujasi ne tik naudos ar pramogos sumetimais, bet dar ir stengiasi nepersistengti su kiekybe.

TAI LEIDŽIA VAIKUI MĄSTYTI KŪRYBIŠKAI

Per daug žaislų atima iš vaikų galimybę pasitelkti vaizduotę. Vokietijoje du medikai Štrikas ir Šubertas atliko eksperimentą – įtikino vieną vaikų darželį 3 mėnesiams atsisakyti žaislų. Ir nors eksperimento pradžioje vaikai kankinosi iš nuobodulio, netrukus vaizduotė paėmė viršų ir jie ėmė patys susigalvoti sau žaidimų.

TAI PADIDINA VAIKŲ KONCENTRACIJĄ

Kai vaiko gyvenime pernelyg daug žaislų, jam darosi sunku sufokusuoti dėmesį į kažką vieną. Vaikas pradeda mažiau vertinti žaislus, žinodamas, kad jeigu ką, jis turės dar daugybę kitų variantų.

TAI LEIDŽIA GREIČIAU IR LENGVIAU UŽMEGZTI RYŠIUS

Vaikai, turintys mažiau žaislų, kur kas sėkmingiau mezga asmeninius ryšius su kitais vaikais ir suaugusiais. Jie mokosi duoti ir imti. Tyrinėtojai taip pat sieja būsimus vaiko pasisekimus mokslo sferoje būtent su jo draugystėmis vaikystėje.

TAI MOKO VERTINTI TAI, KĄ TURI

Kai vaikas turi pernelyg daug žaislų, jis nustoja jais rūpintis. Jis jų nevertina, kadangi žino, jog jeigu sulaužys – visada gaus pakaitalą. Jei turite vaikų, kurie nuolat laužo žaislus, pamėginkite paimti iš jų didžiąją dalį ir vaikas labai greitai supras, kas ir kaip.

KUO MAŽIAU ŽAISLŲ, TUO DAUGIAU SUSIDOMĖJIMO SKAITYMU, RAŠYMU IR MENAIS

Mažiau žaislų leidžia vaikams daugiau domėtis knygomis, muzika, piešimu. O meilė menams, savo ruožtu, išmokys įžvelgti šio pasaulio grožį.

TAI DARO VAIKUS IŠRADINGESNIAIS

Mokyklose, kaip taisyklė, atsakymai vaikams neduodami taip paprastai, jiems duodami tik instrumentai, kurie padės surasti atsakymus. Tas pats principas taikomas pramogose ir žaidimuose. Nedidelis žaislų kiekis daro vaikus išradingesniais, jie ima naudoti po ranka turimas priemones. O išradingumas – tai dovana su neribotu potencialu.

VAIKAI MAŽIAU GINČIJASI TARPUSAVYJE

Iš pradžių tai gali pasirodyti nelogiška. Juk daugelis tėvų įsitikinę, kad kuo daugiau žaislų, tuo mažiau peštynių. Ir vis dėlto viskas vyksta atvirkščiai. Kiekvieną kartą, kai mėginame baigti ginčus nauju žaislu, mes duodame vaikui pretekstą stiprinti savo „gynybą” kitų vaikų atžvilgiu. Iš kitos pusės, broliams ir seserims, turintiems po porą žaislų abiem, tenka dalintis, bendrauti ir bendradarbiauti vienam su kitu.

TAI IŠMOKO VAIKUS ATKAKLUMO

Vaikai, kurie turi daug žaislų, kai taisyklė, pernelyg greitai pasiduoda ir nuleidžia rankas. Jeigu jų rankose atsiduria žaislas, su kuriuo jie niekaip negali susidoroti, jis bus pakeistas kitu, paprastesniu. Situacijoje, kai žaislų mažai, vaikai, priešingai, mokosi atkaklumo, kantrybės ir ryžto.

VAIKAI UŽAUGA NE TOKIE EGOISTIŠKI

Tie vaikai, kurie gauna viską, ko nori, yra įsitikinę, kad taip bus visada. Tokia pozicija gali privesti prie nesveiko ar netgi amoralaus gyvenimo būdo.

TAI VAIKAMS SUTEIKIA GALIMYBĘ PAMILTI GAMTĄ

Kai vaikas neturi namuose ištiso žaislų lobyno, jis labiau linkęs žaisti lauke ir sąveikauti su gamta. Taip pat jaučia didesnę trauką sportui, kas suteikia sveikatos ir laimės.

VAIKAI IŠMOKSTA IEŠKOTI LAIMĖS NE ŽAISLŲ PARDUOTUVĖSE

Tikro džiaugsmo ir pasitenkinimo parduotuvėje nenusipirksi. Vaikai, manantys, jog visa jų laimė susiveda į pirkinius, paveldėjo šią klaidingą nuomonę iš tėvų. Vietoje to vaikus reikia skatinti gyventi pilnavertį gyvenimą ir surasti džiaugsmų daiktuose, kurie išties reikšmingi.

TAI IŠMOKO VAIKUS TVARKINGUMO

Jei turite vaikų, žinote, kaip išmėtyti žaislai galiausiai paverčia namus chaosu. Kuo mažiau žaislų, tuo mažiau betvarkės, o tai padeda išlaikyti namus švarius ir jaukius.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *