Nerimą keliantys signalai, kad reikia peržiūrėti savo santykius

Net visiškai suderinamiems partneriams, mylintiems vienas kitą, tenka rimtai pasistengti, kad išsaugotų sveikus santykius. Žmogus nuolat keičiasi ir vystosi. Visi mes išgyvename sunkius laikus, asmenines krizes. Nelengva palaikyti partnerį, kai patys esame sunkiame gyvenimo etape.

Darniuose santykiuose partneriai įveikia tokius krizinius etapus kaip viena komanda. Kartu aptarinėja savo poreikius ir stengiasi gerai atlikti savąją bendro darbo dalį. Jeigu suprantate, kad nuolat aukojate savo poreikius dėl kito žmogaus, vadinasi, jūsų partnerystė nėra tokia gera, kaip manote. Atėjo laikas susimąstyti apie priežastis, kodėl jūs esate drauge.

Nerimą keliantys požymiai

1. Abejojate, ar galite patikėti jo žodžiais.

Visi partnerio žodžiai kelia abejonių, verčia jus nuolat ieškoti jo nenuoširdumo įrodymų? Tai gali byloti apie tai, kad jūsų santykiai nėra tokie, kokie atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Pasitikėjimas – sveikų santykių pagrindas. Be jo, neįmanomas tolimesnis bendras poros vystymasis.

2. Jūs visada būnate antroje vietoje.

Santykiai turėtų būti grindžiami lygiateisiu kompromisu tarp dviejų žmonių. Kartais pirmoje vietoje gali atsidurti partnerio poreikiai, kartais – jūsų. Jeigu kuris nors visada būna antras kito prioritetų sąraše, vadinasi, kažkas negerai.

3. Jūsų vidinė nuojauta neveikia.

Intuicija – labai svarbus jausmas. Jeigu šalia partnerio nesijaučiate laisvai arba abejojate santykiais, tai didelė tikimybė, kad atsirado problemų. Atsirado būtinybė pasigilinti į save, kad nustatytumėte savo jausmų pobūdį ir priežastis.

4. Turite mažai bendrų malonių prisiminimų.

Gyvenimas būna labai intensyvus ir kartais nelieka galimybės skirti pakankamai dėmesio mylimam žmogui, kuris panoro praleisti savo gyvenimą su jumis.

Nepaisant didelio užimtumo, reikia stengtis skirti partneriui laisvą valandėlę. Jeigu jis nuolat jus ignoruoja arba jūs pradėjote tolti vienas nuo kito, tai gali reikšti, kad atėjo laikas iš naujo įvertinti savo santykius.

5. Jūsų gyvenimas – tai nesibaigiantis stresas ir nerimas.

Nerimas ir stresas gali turėti daug priežasčių. Mes gyvename sparčiai kintančiame pasaulyje, kur kasdien juntame spaudimą iš šalies. Tačiau santykiai su partneriu turi būti nusiraminimo ir šiltų apsikabinimų vieta, kur jūs nors trumpam galėtumėte išsivaduoti nuo nerimo ir streso. Jeigu partnerio buvimas šalia neatpalaiduoja jūsų neramaus proto, tai tikriausiai jis pats yra problemos dalis.

6. Nenorite, kad partneris bendrautų su jūsų draugais ir šeima.

Jeigu jūs tikrai mylite, tai turite džiaugtis to žmogaus pažintimi su savo artimaisiais. Jeigu net mintis apie jo bendravimą su jūsų tėvais ar draugais sukelia stresą, paklauskite savęs, kodėl taip atsitinka. Ar jūs gėdijatės jo? Jeigu taip, tai kodėl? Jaučiate, kad jis nepatinka jūsų šeimai ar draugams?

Jeigu mylite žmogų pakankamai stipriai, tai jūs didžiuositės savo partneriu. Priešingu atveju, šie santykiai jums netinka.

7. Jūs daugiau nesusitinkate su savo draugais.

Žinoma, labai svarbu leisti laiką kartu su partneriu. Tačiau, ar galima būti su juo visą laiką, atsižadant visų kitų ryšių savo gyvenime? Tai nenormalu. Jums reikia laisvos nuo santykių erdvės ir laiko, kad palaikytumėte draugiškus ryšius, kurie buvo dar iki pažinties su partneriu.

Ir dar jums reikia paklausti savęs, kodėl nustojote susitikinėti su draugais. Ar dėl to, kad partneris to nenori? Jeigu taip, tai egzistuoja rimta problema.

8. Jūsų santykiai panašūs į varžybas.

Sveikuose santykiuose partneriai neatlieka apskaitos. Jie neskaičiuoja, kurio dovana brangesnė, kas teisus, kuris daugiau pasiekė. Santykiai turi būti lygiateisė partnerystė. Jeigu jums atrodo, kad jūs nuolat stengiatės vienas kitą aplenkti, tai pusiausvyra akivaizdžiai pažeista.

9. Jums atrodo, kad partneris stengiasi jumis manipuliuoti.

Santykių esmė yra ne tai, ką galite gauti iš kito žmogaus. Jūs turėtumėte mylėti vienas kitą tokį, koks jis yra, padėti vienas kitam vystytis, rašo portalas „Kluber“. Jeigu jus kankina jausmas, kad partneris su jumis žaidžia arba iš anksto apskaičiuoja kiekvieną savo ėjimą, tai didelė tikimybė, kad jis jus paprasčiausiai išnaudoja.

Du žmonės turi sudaryti santykius iš meilės ir troškimo būti vienas kito gyvenimo dalimi – ir gera, ir bloga. Jeigu jūs pastebite nors vieną aukščiau aprašytą įspėjamąjį signalą, reikėtų pamąstyti apie priežastis, kodėl jūs esate drauge. Jeigu kurio nors priežastys neteisingos, vadinasi, atėjo permainų metas.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *