Nesimatuokite sau svetimų gyvenimų

Mes visi be galo skirtingi, juk kiekvienas žmogus vadovaujasi savo sąmoninga ir pasąmoninga patirtimi. Nėra žmonių, turinčių absoliučiai vienodą patirtį, kiekvienas turi savo individualią patirčių seką, kuri ir nulemia įpročius, charakterį, troškimus, tikslus, sprendimus.

Kiekvienas žmogus gyvena savo gyvenimą savo įgytos patirties rėmuose ir suvokia bet kokią gaunamą informaciją per tos pačios patirties prizmę. Tarkime, žmogus, kuris niekada nejautė baimės likti alkanas, niekada nesupras to, kuris šito bijo. “Kam tau tie sumuštiniai kelionėje, jei galima nueiti į vagoną-restoraną traukinyje?”

“Kodėl neskrendi atostogų”? – stebisi kelionių entuziastas, bendraudamas su draugu, kuris paniškai bijo skrydžių lėktuvu.

“Kodėl kitiems gaunasi sukurti šeimą ir laimingai gyventi, o man – ne?” – klausia brandaus amžiaus vyriškis, baisiai norintis šeimos, tačiau nežinantis, kaip ją sukurti, dėl ko jam ir nesigauna.

“Kaip tu galėjai taip radikaliai pakeisti gyvenimą, išvažiuoti į kitą šalį ir pradėti viską iš naujo?” – stebisi ūkiška namisėda moteris, kurie nesiruošia niekur važiuoti ir kraustytis.

“Kurių galų skrendi į tą Sibirą?” – stebisi mano mama, tarytum būtent jai dabar reikėtų sėsti į lėktuvą ir skristi per visą kontinentą jai visiškai nesuprantamais tikslais.

“Kam jums tokios brangios vestuvės?” – stebisi artimieji jaunos poros užmojais.

“Kaip tau gaunasi viską suspėti?” – negali suprasti vieniša moteris, žvelgdama į dviejų vaikų mamą, tarytum matuodamasi sau galimybę turėti du vaikus.

Kiekvieno žmogaus gyvenimas užpildytas jo tikslais, prasmėmis, troškimais. Būtent tai suteikia energijos gyventi ir veikti. Visi mūsų gyvenimo rezultatai – tai mūsų minčių pasekmės. Kiekvienas žmogus turi savo nepakartojamus tikslus ir norus. Pasiekti įmanoma tik savus tikslus.

Kai kalbėdami su kitais žmonėmis gauname apie juos informacijos, mes nesąmoningai pasimatuojame tą informaciją sau, perleidžiame ją per savos patirties filtrus ir iš čia seka atitinkama reakcija.

Ruošdamasi skristi į Sibirą, jaučiu labai galingą motyvaciją, manęs ten žmonės laukia, iš darbo su jais aš patiriu milžinišką malonumą. Kitas žmogus nepajėgus pajausti tai, ką jaučiu aš, jis neturi mano jausmų, emocijų, troškimų. Jeigu matuosimės sau svetimus tikslus, visada bus diskomfortas, nes visi mes esame baisiai skirtingi. Niekas negali jausti to paties, ką jaučiu aš. Dėl to ir suprasti žmogų su jo tikslais ir norais, kurie mus patiems nebūdingi – bus labai nelengva.

Ar visi turi savo asmeninių tikslų, ar visi moka juos išsikelti? Patirtis rodo, kad ne. Kai žmogus nesuvokia savo asmeninių tikslų, nieko nedaro ir nepatiria pasitenkinimo dėl pasiekto tikslo, jam tik tiek ir belieka – stebėti kitų žmonių gyvenimus ir mėginti tuos svetimus gyvenimus pasimatuoti sau. Tik tai neduos jokių rezultatų, iš to žmogus nieko negaus, išskyrus nuoskaudas, pretenzijas ir nusivylimus.

Mes gyvename pasekmių pasaulyje, o priežastys slypi mintyse, mąstyme. Jeigu neprisiėmėte atsakomybės už savo gyvenimą, neišsiaiškinote, ko norite, apie ką galvojate, tai negali būti ir jokių pasekmių bei rezultatų.

Norite būti laimingas? Apsispręskite, ką jums reiškia laimė, juk niekas nemąsto vienodai, niekas dar nesugalvojo visiems tinkančio laimės etalono. Gyvenkite savo gyvenimą, išsikelkite savo asmeninius tikslus, įveikite savas baimes ir abejones, atskleiskite savo resursus, džiaukitės net menkiausiu rezultatu pakeliui link tikslo, darykite klaidas, įgykite patirties, išsikelkite naujus tikslus ir jų siekite. Štai tada ir tapsite laimingu žmogumi, turinčiu savo gyvenimą ir pasiekusiu savus tikslus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *