Nežinote, ar galima valgyti pabalusį šokoladą?

Jei ant neseniai nusipirkto šokolado pastebėjote baltų dėmių, tikriausiai svarstote, iš kur jos atsirado. Taip pat, ar tai reiškia, kad jis yra sugedęs ir jo nebegalima valgyti. Šiandien išsklaidysime bet kokias su tuo susijusias abejones!

Ar baltos spalvos nuosėdos ant šokolado reiškia, kad jis sugedęs?

Priešingai, nei mano dauguma žmonių, baltas sluoksnis ant šokolado nebūtinai reiškia, kad jis sugedęs. Be baltų likučių, ant šokolado gali atsirasti ir pilkų žymių. Dėl to taip pat nereikia nerimauti, tai atsiranda dėl labai panašaus proceso. Dabar tikriausiai norėtumėte sužinoti, kas yra ši danga, jei tai nėra ženklas, kad produktas netinkamas vartoti… Atsakymas toks banalus, kad sunku nesijuokti – tai tiesiog išsiskyręs cukrus (baltos spalvos atveju) arba riebalai (pilkos spalvos atveju), kurie susikaupė ant šokolado viršaus.

Toks reiškinys paprastai turi aiškiai apibrėžtą priežastį. Baltosios dangos atveju tai yra staigus šokolado laikymo temperatūros pokytis. Taigi, pavyzdžiui, jei vasarą šokoladą laikote lauke, o paskui įdėjote į šaldytuvą, tikėtina, kad atsiras baltų arba pilkų dėmių. Pilkojo patamsėjimo atveju reikalas dar paprastesnis. Riebalai nusėda dėl to, kad šokoladas ilgą laiką buvo veikiamas karščio. Svarbu pažymėti, kad nei cukraus, nei riebalų nusėdimas neturėtų pastebimai pakeisti šokolado skonio.

Kaip atpažinti sugedusį šokoladą? Ar tai iš viso įmanoma, kol nepasibaigė galiojimo laikas?

Iš tikrųjų sugedusį šokoladą atpažinti labai sunku. Kita vertus, laimei, tai produktas, kuris sunkiai sugenda. Pirmiausia visada verta atkreipti dėmesį į galiojimo datą. Socialiniuose tinkluose galima rasti žmonių atsiliepimų, kurie teigia ragavę šokolado, kurio galiojimo laikas pasibaigęs, ir jiems nieko blogo neatsitiko. Tačiau rizikuoti apsinuodyti tokiu neapgalvotu būdu nėra protinga, nes tai gali baigtis net ilgesniu apsilankymu ligoninėje.

Yra dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, – neįprastas kvapas. Jei atidarius šokoladą jis kvepia visiškai kitaip, nei turėtų, tai gali būti požymis, kad šokolado plytelė yra sugedusi. Jokiu būdu jos nevalgykite! Tiesa, taip nutinka itin retai.  Tai susiję su tuo, kad šokoladas buvo laikomas netinkamomis sąlygomis. Vis dėlto, į tai verta atkreipti dėmesį.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *