Norite mėgautis vakarais balkone: kokie balkono augalai atbaido uodus

Šiltomis dienomis visi nori mėgautis sėdėjimu balkone. Bet ką daryti, jei turime problemų su „mažaisiais kraujasiurbiais“, kurie nenori mūsų palikti ramybėje? Juos galime atbaidyti augindami tam tikras vazonines gėles. Atskleisime, kurie augalai puikiai atbaido uodus.

Kai kurių augalų kvapai stipriai atbaido uodus, ir jei balkone auginsite juos, uodai stengsis aplenkti jūsų teritoriją. Tai nedaug išlaidų reikalaujantis būdas, nes jums prireiks tik gėlių – jūs ne tik sukursite saugią zoną, kurioje nenorės lankytis uodai ir kiti vabzdžiai, bet ir papuošite savo balkoną.

Balkonų augalai, kurių nemėgsta uodai

Šiuos augalus verta sodinti, jei kovojate su uodais (augalai išskiria vadinamuosius lakiuosius eterinius aliejus, kuriuos šie vabzdžiai sieja su grėsme).

Levandos

Šios gėlės yra gražios spalvos ir labai maloniai kvepia. Tai augalas, kuris neabejotinai mėgsta ramias ir šiltas vietas. Reikalingas šarminis substratas su geru drenažu. Levandos nėra ypač reiklios ir atrodo puikiai.

Mėtos

Mėtų auginimas nereikalauja laiko ir pastangų. Vienintelis iššūkis – mėtos mėgsta gerai apšviestas vietas, bet ne tiesioginius saulės spindulius. Neabejotinas mėtų pranašumas – mėtų lapai gali padėti niežtinčioms vietoms po uodų įkandimo – jos puikiai veikia kaip kompresas.

Cimbžieda

Uodai tiesiog negali pakęsti šio augalo kvapo. Cimbžiedos yra labai efektyvus preparatas nuo uodų, tačiau šis augalas turi trūkumų – jis gana reiklus – mėgsta pavėsyje esančias vietas, saulėje per daug veši, gali nudegti lapai. Jos lapai, ypač jei patrinate pirštais, skleidžia būdingą smilkalams kvapą.

Katžolė

Visų kačių mėgstamo augalo labai nemėgsta uodai. Be to, kad jis gražiai atrodo (ir suteiks neįprastų pojūčių jūsų kačiukui…), jis taip pat gali būti naudojamas skrandžio ligoms gydyti. Beje, katžolė nėra labai reiklus augalas.

Bazilikas

Tai labai grakšti, valgoma žolelė, skleidžianti stiprų kvapą – malonų mums, nepakenčiamą uodams. Šio augalo auginimas išties nereikalauja nei laiko, nei pastangų. Verta paminėti, kad sodinukai iš sodo parduotuvių veikia kur kas geriau nei bazilikai iš prekybos centrų – jie daug intensyviau kvepia.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *