Nuo pirmadienio pradedate naują gyvenimą? Svarbiausios klaidos

Turbūt kiekvienam teko pasižadėti sau nuo rytojaus, nuo pirmadienio ar naujųjų metų pradėti bėgioti rytais, teisingai maitintis, mesti rūkyti, trumpiau tariant – pradėti naują gyvenimą. Labai gaila, bet dauguma tokių pasižadėjimų lieka nerealizuoti. Inercijos veikiamas protas suranda begalę pasiteisinimų, kodėl nepavyko: netinkamas laikas, trūksta valios, tiesiog nepasisekė ir t.t. Ir net į galvą nešauna, kad pats būdas, kuriuo mėginame keisti gyvenimą, neretai iš anksto lemia pralaimėjimą.

Pateikiame kelias pagrindines klaidas, kurias darome, pradėdami “naują gyvenimą”.

Skubame visiems išpasakoti

Apie jūsų sprendimą sužino ne tik giminės ir artimieji, bet ir visi socialinio tinklo draugai. Ir visas vidinis susikaupimas, taip reikalingas pirmiesiems žingsniams žengti, subyra į šimtus ir tūkstančius mažų gabalėlių. Jėga, kurią žmogus sukaupė permainoms pradėti, eikvojama informavimui apie būsimus įvykius, o patiems įvykiams jos jau nepakanka.

Receptas. Niekam nepasakokite apie jūsų laukiantį “naują gyvenimą” iki to laiko, kol nesulauksite pirmų reikšmingų teigiamų rezultatų. Pavyzdžiui, užuot iš anksto visiems ištrimitavę “Aš nutariau nuo pirmadienio mesti rūkyti”, šiek tiek palaukite ir paskui visiems papasakokite: “Aš jau mėnesį nerūkau”.

Permainos planuojamos vadovaujantis emocijomis

Ir šios emocijos dažnai nemalonios. Pavyzdžiui, draugė pavaišino “komplimentu” apie jūsų figūrą ir štai jūs jau pasižadėjote sau nuo rytojaus griebtis pačios žiauriausios dietos ir 5 kartus per savaitę lankytis sporto salėje. Emocijos laikui bėgant atslūgsta ir gaunasi, kad tai buvo vienintelė jūsų motyvacija. Ir dieta su sportu arba iš karto dingsta iš gyvenimo, arba pasitraukia palaipsniui.

Receptas. Prieš imdamiesi radikalių permainų, palaukite, kol nurims aistros. Mintyse atlikite eksperimentą: įsivaizduokite, ar galėsite daryti tai, kaip sumanėte, ištisas savaites ir mėnesius, o gal net metus, žinodami, kad emocijos ateina ir išeina. Arba galite iš anksto surasti kuo pamaitinti jus motyvuojančias emocijas.

“Dar kartelį ir viskas”

Taip sako sau žmonės, atidėliodami sumanytas permainas ar sugrįždami prie ankstesnių įpročių. Dar viena cigaretė, dar vienas pyragaitis ir t.t. Ir vienu kartu reikalas, savaime aišku, neapsiriboja.

Receptas. Iš anksto aiškiai įsisąmoninkite, kad netgi “vienas kartelis” reiškia grįžimą atgal.

Bet kokia kaina

Nežiūrint į nieką, nežiūrint į tai, kad pakenksime sveikatai, santykiams su artimaisiais ir t.t. Žmogus užmiršta, kad bet kokių pozityvių permainų prasmė yra ta, kad pagerėtų gyvenimas – visose sferose. Ir gaunasi taip, kad viena sfera susitvarko, o visos kitos pašlyja.

Receptas. Apskaičiuokite iš anksto, kokią kainą teks užmokėti už permainas ir imkitės darbo tik tuo atveju, jei permainos pagerins visas gyvenimo sferas.

Konservatorius ir Novatorius

Taip galima sąlyginai pavadinti dvi permainoms pasiryžusio žmogaus asmenybės dalis. Viena iš jų – Konservatorius – įprato gyventi kaip anksčiau, visiškai prie to gyvenimo adaptavosi. Kita – Novatorius – trokšta permainų. Ir periodiškai užgrobia valdžią, pradeda įgyvendinti savo naujus sumanymus. Iš čia – konfliktas tarp senos ir naujos asmenybės. Ir Konservatorius anksčiau ar vėliau išsiveržia į laisvę, sugriauna visas naujoves.

Receptas. Prieš pradėdami “naują gyvenimą”, išspręskite galimus vidinius konfliktus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *