Padaryk gerą darbą ir pasitrauk saugiu atstumu

Visas mūsų gyvenimas kiaurai persmelktas bendravimu. Ir tai nuostabu. Draugiškas palaikymas, pagarba, iš kitų žmonių sklindanti meilė ne tik padeda sunkiais gyvenimo momentais, visa tai galima laikyti būtinais laimės atributais.

Tačiau norint palaikyti draugiškus santykius su aplinkiniais būtina laikytis tam tikrų bendravimo taisyklių. Panagrinėkime kelias iš jų.

Nekaupkite nuoskaudų – tai labai brangiai kainuos. Būtina išmokti atleisti. To reikia ne kitam žmogui, o visų pirma jums pačiam. Ir visai nebūtina paskui tęsti bendravimą su skriaudėju.

Nepykite ant vaikų už tai, kad jie jūsų nesupranta. Kad suprastum, reikia nueiti tokį patį gyvenimo kelią. Jus skiria didžiulė laiko distancija. Taip visada buvo ir taip visada bus. Tėvų ir vaikų problema – amžina problema.

Darydami gera, nelaukite gero. Nereikia tikėtis, kad aplinkiniai privalo jus mylėti ir gerbti. Pradėkite jausti malonumą iš to, kad pats duodate ir darote gero tada, kai to širdis trokšta, o ne tada, kai jus verčia tai daryti. Tas, kuris nieko nelaukia ir nesitiki, niekada nenusivils.

Nekritikuokite. Kritika visiškai beprasmiška ir neduoda jokios naudos, kadangi verčia kritikuojamą žmogų gintis ir teisintis. Kritika pavojinga tuo, kad užkliudo žmogaus savivertę ir sukelia pykčio bei nuoskaudos jausmus.

Nesiginčykite. Vis tiek niekam nieko neįrodysite. Kiekvienas liks prie savos nuomonės. Kitas vis tiek negalės jūsų suprasti, kadangi turi visiškai kitokią gyvenimišką patirtį. Egzistuoja tik vienas būdas laimėti ginčą – jo išvengti.

Nepirškite savo praeities aplinkiniams, jeigu jie to neprašo. Bet koks įpirštas veiksmas, netgi meilė – tai agresija.

Vertindami kito žmogaus elgesį, pasistenkite atsižvelgti į situaciją ir aplinkybes. Mes dažnai teisinamės nepalankiai susiklosčiusiomis aplinkybėmis, ir tuo pat metu smerkiame kitus, neatsižvelgdami į jų situacijas ir aplinkybes.

Nereikalaukite ir nesitikėkite, kad kiti bus panašūs į jus. Yra pačių įvairiausių žmonių, kurie skiriasi savo protu ir savimone. Žmonės gali skirtis vienas nuo kito taip pat, kaip skiriasi įvairios gyvūnų rūšys ( skruzdėlės, drambliai ir t.t.) Tačiau netgi tarp panašių žmonių visada esama individualių skirtumų. Dėl to beprasmiška stebėtis tuo, jog žmonės skirtingai mąsto, elgiasi, turi skirtingus motyvus ir vertybes. Žmones reikia priimti tokiais, kokie jie yra.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *