Padėdami žmogui, tik komplikuojame jo problemą

Žiupsnelis psichologės Trišos Vulfri minčių apie tai, kad laikas liautis šokinėti iš vieno vaidmens į kitą, kad reikia susikoncentruoti į save ir pajausti pagaliau savo vertę. 

Visas mūsų gyvenimas kupinas pasiekimų, didelių ir mažiau reikšmingų. Paaugę, mes kažkodėl pradedame ignoruoti juos ir daugiau galvojame apie tai, ko dar nepasiekėme. Mes save nuvertiname, kenčiame nepilnavertiškumo jausmą ir nebegalime gyventi be aplinkinių žmonių pritarimo. Susirašykite savo pasiekimus, didelius ir mažus, drauge su geriausiais savo bruožais. Reguliariai skaitykite šį sąrašą, primindami sau apie sugebėjimą mokytis ir augti.

Tobulumas – tai kelionė, o ne galutinis kelionės punktas. Kur kas geriau žvelgti į gyvenimą kaip į augimą ir tobulėjimą, nei kentėti po sunkiu perfekcionizmo presu.

Būkite atsargūs su mintimis – smegenys visada jūsų klausosi. Svarbu kalbėti apie save tik tai, kuo patys norite tikėti.

Jeigu atsikeliate iš lovos ir imate kažką daryti, bus žymiai lengviau, kadangi judantis ir veikiantis objektas visada turi daugiau energijos, nei gulintis ir nejudantis.

Mes ne visada patys renkamės aplinką, bet užtat sugebame nutraukti santykius su toksiškais vampyrais ir galime bendrauti su tais, kurie įkvepia ir suteikia energijos. Kartais sakoma, kad tampame panašūs į penkis artimiausius žmones, su kuriais praleidžiame daugiausia laiko. Taip kad protingai filtruokite draugus.

Daiktų kaupimas panašus į emocinių problemų kaupimą ir sandėliavimą. Tai signalas, bylojantis, jog jūs užstrigote. Šlamštu užversti namai veda į nepasitikėjimą ir gyvenimo stagnaciją.

Suvokimas, kad padirbėjote su problema ir išmokote kažkokią konkrečią pamoką – labai įkvepia. Mes visada galime rinktis. Galime nugyventi gyvenimą kaip Auka, arba tapti įkvėptais Kūrėjais, pastoviai augti ir evoliucionuoti. Tai pasirinkimas tarp gyvenimo, orientuoto į problemą ir gyvenimo, orientuoto į jos sprendimą. Tarp sąstingio ir progreso.

Žmonės turi mokytis gerbti ribas, tame tarpe ir jūsiškes. Jeigu kažkam pastoviai padedate, neleidžiate žmogui ieškoti problemos sprendimo savarankiškai, jūs stojate į problemos pusę, padedate jai kenkti tam žmogui ir dar tuo pat metu laikote save baisiai geru ir nesavanaudišku. Jeigu reguliariai gelbėjate žmones nuo jų pačių poelgių pasekmių, jie vis iš naujo ir iš naujo susidurs su tomis pačiomis bėdomis. Jūs įstrigote dramatiškame trikampyje ir vienintelis būdas iš jo ištrūkti – pasikeisti patiems ir leisti keistis kitiems. Kartais „žiauri meilė“ yra pats didžiausias gėris: ji veda į stabilų rezultatą, o ne šio momento norų tenkinimą.

Patys svarbiausi žmogaus santykiai – santykiai su savimi.

Vieni žmonės jus mylės, kiti neapkęs, o visiems kitiems patiksite toks, koks esate iš tikrųjų. Mes eikvojame pernelyg daug jėgų, vaikydamiesi pašalinių žmonių simpatijų ir pritarimo. Jeigu kažkam nepatinkate, tai dar nereiškia, kad su jumis kažkas negerai. Tiesiog nesutapo charakteriai ir nieko daugiau. Kito žmogaus pritarimas ar nepritarimas – nėra jūsų vertės matas, kito žmogaus požiūris neturi nieko bendro su jūsų esybe. Pasitikėjimas savimi ateina ne iš išorės, o iš vidaus.

Mes tampame arba apgailėtinais ir nelaimingais, arba stipriais – įdėtų pastangų apimtis abiem atvejais lieka ta pati.

Kad į jus žvelgtų rimtai, labai svarbu įgarsinti savo troškimus ir atsisakyti to, ko nenorite daryti. Kiti išmoks jus gerbti, liausis žvelgti į jūsų pagalbą kaip į savaime suprantamą dalyką, išaugs jūsų pačių pasitikėjimas ir savivertė.

Kas jums svarbiau: kad žmonėms jūsų reikėtų ar kad žmonės jus mylėtų? Pastangos tapti nepakeičiamas ir labai reikalingais meilės nesustiprins, o greičiau atvirkščiai – atstums.

Protingas žmogus priims jūsų poziciją, neprotingas ims įkalbinėti ar atkalbinėti. Tai reiškia, kad jis nevertina jūsų poreikių ir tai signalas, kad laikas nusibrėžti aiškias ribas.

Tikroji meilė besąlygiška: jus myli už tai, kad esate, o ne už tai, kuo galėjote tapti, ką darote ar kaip rengiatės. Jus myli, nepaisydami jūsų trūkumų, o gal netgi kaip tik už tuos trūkumus. Ir jau tiksliai tikra meilė nepriklauso nuo jūsų sutikimo daryti tai, ko jums nesinori daryti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *