Papildomas svoris – tarsi psichologinis drabužis

Nejaugi dar kas nors tiki, kad papildomi kilogramai – tik „blogi genai“, „stambūs kaulai“ ir „kūno netobulumas“? Tokių tikriausiai atsirastų vienas kitas. Šiandien jau dauguma žino, kad visos ligos – nuo nervų.

O nutukimas, kad ir kaip žiūrėtume, yra susirgimas. Tai jau medicinos patvirtintas faktas. Ir dažniausiai jis atsiranda kaip tik nuo nervų – jį nulemia psichosomatinės priežastys.

Nutukimo priežasčių gali būti įvairių, bet daugumos jų šaknys tokios pat: psichika naudoja antsvorį tokiu pat tikslu, kaip kūnas – drabužius. Galima išskirti devynis tokių psichologinių riebalinių drabužių pavyzdžius.

Apatiniai

Tai svarbiausi drabužiai, uždengiantys mūsų gėdingas vietas. Jie pirmieji padaro žmogų nenuogą. Šiais drabužėliais rengiami net vaikai paplūdimiuose, jeigu pliažas nėra skirtas nudistams. Papildomą svorį šiose vietose psichika suvokia kaip patikimus „puritoniškus“ apatinius. Jie slepia stiprų seksualumą nuo aplinkinių ir savęs. Susiformuoja vaikystėje ar paauglystėje dėl įvairių psichologinių priežasčių. Padėti gali kvalifikuoto psichologo konsultacijos.

Šilti marškiniai

Juos apsivelkame, kad nesušaltume, ypač žiemą. Bet dar mums reikalinga ir vadinamoji dvasinė šiluma. Meilė, rūpinimasis ir panašūs dalykai. Jeigu žmogui jos trūksta, tai papildomas riebalinis sluoksnis kaip tik praverčia. Jis tarytum sušildo žvarbstančią sielą. Patikimas psichologas galėtų padėti ir šiuo atveju. Jis išmokytų pamilti save, vertinti savo kūną, priimti aplinkinių dvasinę šilumą ir rūpestį.

Švarkas su kišenėmis

Kas mes būtume be švarkų ir brangių griežtų kostiumų? Atrodytume nereikšmingi vargšai, darbo žmogeliai. O asmuo su švarku, kaklaraiščiu ir portfeliu – jau didelis žmogus! Solidus, autoritetingas. Todėl psichika ir prideda solidumo papildomais kilogramais pilvo ir krūtinės srityje.

Gelbėjimosi liemenė

Šis nesolidus drabužis sumažina smūgių ir kritimo traumų skausmą arba neleidžia nuskęsti, apsaugo nuo vėtros ir kitokių nemalonių poveikių. O riebalinė gelbėjimosi liemenė saugo nuo streso, įžeidimų, pašaipų, priekaištaujančių žvilgsnių ir „likimo smūgių“.

Aristokratų drabužiai

Prisiminkite viduramžių damų suknias su geležiniais pūstų sijonų žiedais, su kuriais būdavo sunku vaikščioti. Reikėjo kojų, nugaros, kaklo raumenų jėgos, kad paneštų tuos drabužius ir dar sunkų šleifą su brangakmeniais. Visa tai pabrėždavo damos statusą, primindavo kitiems, kad jai nedera net piršto pačiai pajudinti. Kelios dešimtys papildomų kilogramų šiandien atstoja tokius apdarus. Galima su kalakuto pasipūtimu ir be sąžinės graužaties sėdėti kam nors kitam ant sprando, kol jis nesulūš.

Pagyvenusių žmonių skarmalai

Vilkint tam tikrus drabužius galima atrodyti gerokai vyresniam ir senesniam. Antsvoris taip pat sendina. O tai juk taip patogu: nereikia spręsti problemų ir siekti tikslų, kurių tenka siekti brandiems, jėgų kupiniems žmonėms.

Nematoma šimtasiūlė

Pasitaiko, kad apsivelkame pilką neišvaizdų drabužį, ir niekas mūsų nepastebi. O jei ir pastebi, tai bent neatsigręžia su pavydo išraiška veide. Ir su papildomais riebalas tas pats. Užtenka „apsimuturiuoti“ 30–40 kilogramų riebaliniu sluoksniu, ir viršininkai priekabiauja bei vaiko mažiau, priešinga lytis nevargina.

Švininiai ilgaauliai

Tai tokie batai, su kuriais patogu niekšus ir parazitus traiškyti: sunkūs, galingi. Mindomasis ir spardomasis ginklas. Papildomi kilogramai ant kojų atlieka tą pačią funkciją. Juk tiesiogiai išreikšti agresiją būna sudėtinga. Ne visi leidžia sau grasinti ar bent išplūsti už skriaudą. O kojos nuo galvos (sąmonės) yra toli, todėl jos ir tvirtėja, sunkėja.

Savo tarp svetimų arba svetimo tarp savų stilius

Tokie drabužiai padeda „įsipaišyti“ į kompaniją arba, atvirkščiai, išsiskirti iš jos. Šiais atvejais antsvoris labai padeda. Pavyzdžiui, jei visi kolegos yra stori, jie turi savų temų, juokelių, tada liesasis gali nesąmoningai stengtis prie jų pritapti, kad neišsiskirtų kaip balta varna. Jeigu visi giminaičiai yra liesi ir žmogus jų pakęsti negali, tai jo pasąmonė duoda įsakymą kūnui nebūti tokiam kaip jie, išsiskirti.

Bet kokios antsvorio priežastys yra ne nuosprendis ar nelaiminga lemtis, o pretekstas kreiptis į patikimą psichologą ir kruopščiai pašalinti jas, o po to ramiai sumažinti kūno svorį iki pageidaujamo.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *