Paprastai apie nebrandžius santykius

Būti suaugusiu – nereiškia būti subrendusiu. Panagrinėkime kelis iš pažiūros paprastus, tačiau be galo svarbius partnerių nebrandumo santykiuose pavyzdžius.

Kitas žmogus – Visatos centras. Draugai, pažįstami, karjera, netgi nuosava reputacija pasitraukia į antrą planą.

Neliko savojo „Aš”. Žmogus ištirpsta partneryje, pamiršta nuosavas ribas, nuosavus interesus, principus. Reikia viską paaukoti kito žmogaus naudai? Jokių problemų!

Nėra atviro dialogo. Tokių santykių rykštė – manipuliacijos, skirtos pasiekti asmeninius, savanaudiškus tikslus. Partneriai nesugeba atvirai pasikalbėti vienas su kitu apie savo tikslus, norus, jausmus, įsmunka į primityvius, nesąžiningus, purvinus žaidimus.

Sprendimai nederinami su partneriu. „Aš ir taip viską puikiausiai žinau”. – galvoja vienas iš partnerių, priimdamas sprendimą už save ir už kitą. Jūs galbūt iš tiesų geriau žinote, tačiau nepasitarti su partneriu – nepagarba žmogui ir visiškas jo nepaisymas.

Nėra asmeninės erdvės ribų arba jos neaiškios. Partneriai nesuinteresuoti vienas kito komfortu: vienas pažeidinėja kito ribas, o antras leidžia jam tai daryti, nors tuo metu jaučia didelę įtampą ir diskomfortą.

Emocinė įtampa. Visas įmanomas emocijų spektras partnerio draugijoje susiaurėja iki pykčio, susierzinimo, nerimo ir prislėgtumo jausmų. Ir abu partneriai sugeba sumaniai visa tai vienas nuo kito slėpti.

Baimė prarasti santykius. „Aš be tavęs negaliu” – ta pati frazė, kuri šiuo atveju suvedama į absoliutą. Partneriai nelaiko savęs laisvais ir pilnaverčiais žmonėmis, būdami vienas su kitu, tačiau stengiasi bet kokia kaina išsaugoti santykius.

Bendra ateitis atrodo labai niūri. Stengdamiesi atsikratyti pasmerktumo jausmo, abu partneriai maitina save ryškiomis iliuzijomis, tikėdamiesi, kad viskas susitvarkys savaime.

Meškos paslauga. Norėjo kaip geriau, o gavosi – kaip visada. Visą laiką gelbėdamas savo partnerį, žmogus atima iš jo galimybę išmokti spręsti savo problemas savarankiškai.

Ramentas partneriui. Santykiuose vienas remiasi į kitą labiau, nei pats į save. Naudoja partnerį savo poreikiams tenkinti.

Ar teko susidurti su šiomis problemomis? Kuri iš jų pridarė daugiausia nemalonumų?

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *