Pasenusios maisto laikymo taisyklės, kurias vertėtų pamiršti

Dauguma mūsų nesąmoningai laikosi tam tikrų maisto produktų sandėliavimo „taisyklių“, kurias mitybos specialistai rekomenduoja užmiršti. Taigi, sugriaukime mitus apie maisto produktų laikymą.

1. Maltą kavą reikia laikyti biriems produktams skirtame inde

Jei dėl estetinių priežasčių norite supilti kavą iš ką tik atidarytos pakuotės į dailų skardinį indą, turėtumėte pagalvoti, kas jums svarbiau: estetika ar gėrimo skonis. Atidarius vakuuminę pakuotę, maltos kavos kvapas yra tiesiog nuostabus, tačiau jau po savaitės jis tampa ne toks intensyvus. Tai, žinoma, atsiliepia ir paruoštos kavos skoniui… Maža to, skardinėje dėžutėje malta kava gali sugerti įvairius pašalinius kvapus.

2. Daržoves ir vaisius reikia laikyti maišeliuose

Svarbu žinoti, kad laikantis šios „taisyklės“, sutrumpėja vaisių ir daržovių galiojimo terminas. Maišelių viduje susidaro kondensatas, kuris sukuria palankią aplinką bakterijoms ir pelėsiui. Geriausia vaisius ir daržoves laikyti tam skirtame šaldytuvo stalčiuje, ir, žinoma, prieš tai juos išimti iš plastikinių maišelių. Krapai, petražolės ir kiti žalumynai šaldytuve gali būti laikomi iki 2 savaičių, jei juos pamerksite į indelį su vandeniu. Taip pat žalumynus galite apdengti plastikine plėvele, tačiau ji neturėtų būti labai sandari.

3. Butelius su pienu ir kefyru reikia laikyti šaldytuvo durelėse esančiose lentynose

Atrodytų, kad šie skyreliai  yra būtent tam ir pritaikyti, tačiau iš tiesų čia laikomi pieno produktai greičiau surūgsta. Taip yra dėl to, kad čia oro temperatūra yra svyruojanti, nes mes kartas nuo karto atveriame šaldytuvo duris. Geriausia pieno produktus laikyti apatinėse šaldytuvo lentynose (idealu, jei buteliai bus laikomi horizontalioje padėtyje).

4. Avokadų negalima užšaldyti

Avokadus galima užšaldyti. Ne, jų skonis tikrai nesuprastės.  Šaldiklyje avokadai puikiai išsilaiko net kelis mėnesius. Avokadus rekomenduojama nulupti, išimti minkštimą ir sutrinti su šlakeliu citrinos sulčių.

5. Nėra prasmės šaldyti daržovių, nes jose nelieka naudingų savybių

Visiškai netiesa. Atlikti tyrimai parodė, kad šaldytų daržovių maistinė vertė yra labai panaši į šviežių daržovių.

6. Konservuotų maisto produktų negalima laikyti ne šaldytuve

Šprotus, mėsos konservus, konservuotas alyvuoges, pupeles, žirnelius, kukurūzus, ir t.t. galima ir net reikia laikyti ne šaldytuve. Šie maisto produktai turi būti laikomi nuo 0 iki +23 ir net iki +25 laipsnių temperatūroje, todėl jiems tikrai rasite ir kitą tinkamą laikymo vietą.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *