Patarimai, kaip išreikšti savo mintis nieko neįžeidžiant

Kiekvienas privalo turėti savo nuomonę. Tik tokiu atveju žmogus gali išlikti individualus ir išsiskirti iš kitų.

Žinoma, kiekvienas nori ne tik turėti savo nuomonę, bet taip pat ir ją išreikšti, tačiau kartais tą padaryti yra pernelyg keblu.

Kartais išreikšdami savo mintis galime įžeisti kitus, tačiau to tikrai galime išvengti. Jūs tikrai galite išreikšti savo nuomonę neįžeisdami kitų žmonių. Norėdami tai padaryti, turite laikytis kelių patarimų, apie kuriuos netrukus pakalbėsime.

Nebūkite pernelyg kritiški

Jei savo pašnekovui sakysite, kad jis kažką ne taip daro, tai tikrai sukels atmetimą. Verčiau susitelkite į savo jausmus, ir tai jums padės paprasčiau išreikšti savo nuomonę.

Išreikšti savo nuomonę galite tokiomis frazėmis: „Aš manau, kad…“, Mano nuomone…“, ir t.t. Tokiu atveju galėsite išsakyti savo mintis nekritikuodami pašnekovo.

Užduokite atvirus klausimus

Reikia nepamiršti, kad niekas negali skaityti kitų žmonių minčių. Tai reiškia, kad tikrai neverta kalbėti užuominomis. Jei norite ką nors sužinoti, turėtumėte užduoti atvirus klausimus. Pavyzdžiui, užuot klausę „Ar kalbėjote su direktoriumi?“,  paklauskite  „Ką pasakė direktorius?“.

Jei kalbate apie pernelyg asmeniškus dalykus, pirmiausia vertėtų paaiškinti savo ketinimus ir nurodyti priežastis, kas jums kelia tokį didelį susidomėjimą. Tik tada galėsite užduoti klausimus.

Pasirinkite vietą ir laiką

Galite viską daryti tinkamai, tačiau tai neturės prasmės, jei dialogo laikas ir vieta bus netinkami. Nereikėtų pradėti pokalbio, kai žmogus skuba, ar kai jam nėra nuotaikos.

Taip pat nereikėtų vesti rimtų pokalbių, jei pašnekovas yra pavargęs, prislėgtas, blogai jaučiasi. Tokiu atveju bendravimas nebus efektyvus.

Daugiau konkretumo

Reikia veikti pagal tam tikrą metodiką. Pirmiausia turėtumėte trumpai išdėstyti savo poziciją, o tuomet turite ją pagrįsti.

Galiausiai dar kartą išsakykite savo nuomonę. Tokiu atveju tikrai būsite išgirstas.

Bendraudami su kitais žmonėmis visuomet laikykitės šių patarimų, nes tai leis jums išreikšti savo nuomonę ir neįžeisti kitų žmonių.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *