Pavydas – blogas jausmas?

Ką manote apie pavydą? Esu tikra, kad laikote jį labai blogu jausmu. Tokia visuomenės nuomonė. Priimta manyti, kad pavydėti nevalia. Tačiau atskleisiu jums vieną paslaptį – blogų jausmų nėra! Bet kuris jausmas, bet kuri emocija – tai energija, ir labai svarbu, kaip jūs ja naudojatės, kur ją nukreipiate – destruktyvia ar konstruktyvia vaga. Kai žmonės kalba, kad pavydas – blogas jausmas, jie turi galvoje būtent destruktyvų šios energijos panaudojimo būdą.

Toks pavydas griauna, juk visą jūsų protą užvaldė mintys, kaip to pasiekti, kaip tai gauti ar tiesiog mintys apie tai, ko jūs neturite, o kiti – turi. Pavydo dėka, jei iškart aptiksime ir atseksime šį jausmą, galima suprasti, ko jums iš tikrųjų trūksta iki laimės, o paskui pagalvoti, ką galima būtų nuveikti, kad tai turėtumėte.

Pavydas – puiki motyvacija siekiant tikslų. Tiesiog žmonės dažniausiai neanalizuoja, kas sukėlė vieną ar kitą emociją ir paprasčiausiai aklai tiki, kad pavydas – blogas jausmas. Rekomenduoju padirbėti su pavydu bloknote.

Suformuluokite, ko pavydite ir užsirašykite tai. Kad geriau suprastumėte, kaip reikia darbuotis, paimsiu labai paplitusį moteriško pavydo pavyzdį: “Marytė turi vyrą, o aš – neturiu, esu viena”. Dabar reikia užrašyti jūsų norą. Jis skambės taip: “Noriu sutikti vertą vyrą, užmegzti su juo rimtus santykius, noriu abipusės meilės”. Kad transformuotume norą į tikslą ir imtume jo siekti, reikia surašyti visus reikiamus žingsnius ta linkme:

  • Surasti priežastį, kodėl aš vis dar viena;
  • Padirbėti su nuostatomis, jog visi vyrai – ožiai;
  • Išsilaisvinti nuo baimės, kad vyras būtinai suteikia skausmą;
  • Suprasti, kokį vyrą noriu sutikti (kokių savybių jis turi turėti);
  • Paanalizuoti, ar suteikiu pasauliui galimybę suorganizuoti man šį susitikimą. O gal egzistuoju viena namai-darbas režimu?
  • Liautis idealizuoti šį troškimą (kai kažko beprotiškai nori, noras dažniausiai neišsipildo);
  • Išmokti mylėti save ir pakelti savo savivertę.

Tai tie žingsniai, kuriuos galima ir būtina žengti, kad sutiktumėte ne šiaip vyrą (kadangi gali pasitaikyti ir tironas, ir alkoholikas ir santykiai suteiks vien naują skausmą), o sutikti vertą vyriškį ir užmegzti ne šiaip santykius, o laimingus.

Taip galima išsiaiškinti ir išnagrinėti bet kokį norą ir bet kokį tikslą. Ir nukreipti savo dėmesį bei energiją ne link destruktyvaus pykčio, o link siekiamo tikslo.

Problemų sukelti gali tik pats plano ir jo punktų sudarymas, nes norint tai surašyti, būtina suprasti, ko realiai reikia, kad to pasiektume. Į pagalbą galima pasitelkti, pavyzdžiui, profesionalų psichologą.

Taigi, dabar, išgirdę, kad pavydas yra blogis, turėsite argumentą paneigti šią nuomonę.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *