Penkios priežastys, kodėl suaugęs vaikas nebendrauja su savo motina

Tėvai yra artimiausi žmonės savo vaikui. Tai išlieka aktualu net tada, kai vaikas tampa suaugusia ir savarankiška asmenybe. Visi vaikai būna ypač artimi motinai. Juk būtent ji suteikė jiems gyvybę. Logiška manyti, kad santykiai su vaiko motina turėtų išlikti šilti ir švelnūs. Deja, taip būna ne visada: kai kurie vaikai užauga, ir galų gale visai nebendrauja su savo motina. Taip būna ne tik tuo atveju, jei motina vaikystėje nesirūpino savo vaiku. Taip atsitinka ir šeimose, kuriose viskas buvo kaip įprasta.

Tačiau nesupraskite klaidingai: santykius su jo motina vaikais nutraukia dėl tam tikros priežasties. Kokia ji gali būti? Tai verta paaiškinti išsamiau.

Autoritarinis auklėjimo stilius

Šį auklėjimo būdą pasirinkusios motinos užima namuose vadovės poziciją ir stengiasi vadovauti vaikui. Tokioje situacijoje vaikui nesuteikiama laisvės, jis negali daryti to, ką norėtų daryti.

Natūralu, kad kai vaikas užauga, jis gavęs ilgai lauktą laisvę, nerizikuoja ja, todėl neskambina autoritarinei motinai.

Įprotis žeminti vaiką

Kai kurios motinos savo vaikams sako nemalonius dalykus ir nuolat juos kritikuoja. Dėl to vaikas tik jaučiasi kompleksuotas ir nesaugus.

Kai vaikas užauga, jis supranta, ką motina padarė su juo, ir randa paaiškinimą savo esamiems kompleksams. Kai suaugęs vaikas jau gali nustatyti savo asmenines ribas, jis neskuba susisiekti su savo motina, kad ji visko nesugadintų, kad vėl nesiveržtų į jo teritoriją.

Kaltės perkėlimas vaikams

Visi žmonės turi problemų. Pavyzdžiui, moteris net gali atsisakyti darbo, atsisakyti karjeros, kad galėtų leisti laiką su savo vaiku.

Kai vaikas padaro ką nors bloga, motina, kuri nustojo dėl vaiko siekti karjeros, kaltina vaiką, sakydama, kad ji viską paaukojo dėl jo. Ilgainiui vaikui išsivysto kaltės jausmas.

Suaugęs jis atsikratys šio jausmo dirbdamas su savimi. Dėl to jis gali nutraukti ryšius su motina, kad vėl nesijaustų kaltas.

Lyginimas su kitais vaikais

Yra moterų, kurios stengiasi, kad vaikas taptų sportininku, puikiu mokiniu ar dainininku. Dėl to jos kartoja savo vaikui, ką kiti vaikai sugeba ir kad jo bendraamžiai gali daugiau.

Taip motina verčia vaiką manyti, kad jis yra nevykėlis, kad negali turėti puikios ateities. Kai vaikas užauga ir jam pradeda gerai sektis gyvenime, jis neskuba skambinti tokiai motinai, kad vėl nebūtų peikiamas.

Demonstratyvus nusivylimas savo vaiku

Kai kurios motinos parenka savo vaikui gyvenimo kelią ir stengiasi jį nukreipti ta linkme. Pavyzdžiui, motina gali parinkti universitetą, potencialų gyvenimo partnerį savo sūnui ar dukrai.

Kai vaikas atsisako to, kas jam siūloma, kai pradeda priešintis, motina gali parodyti jam savo nusivylimą. Tokiais atvejais vaikai nustoja bendrauti su savo motina, nes ji pati juos atstumia.

Visas konfliktines situacijas galima išspręsti. Galima pasikalbėti apie vaikų nusiskundimus, pagerinti santykius su tėvais. Tačiau turite visko siekti, turite to norėti. Tik tada rezultatas bus pozityvus.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *