Pervargimo požymiai

Mums dažnai atrodo, kad viskas gerai, kad ir toliau gyvename įprastu režimu. Tačiau pervargimas linkęs kauptis ir tai sukelia labai sunkias pasekmes organizmui. Atkreipkite dėmesį į išvardintus simptomus. Jeigu juos jaučiate, reiškia, organizmas signalizuoja, jog jam reikalingas poilsis.

Kankina troškulys. Nedaug kas žino, kad troškulys gali būti nuovargio simptomas ir signalas, kad organizmas jau išeikvojo jėgas. Jeigu pastoviai jaučiame stresą, išsiskiria labai daug specifinių hormonų ir prasideda taip vadinamas „nuovargis nuo adrenalino”. O šią būseną lydi skysčių balanso pažeidimas, dėl to pastoviai norisi gerti.

Stiprėja prakaitavimas. Dar vienas šalutinis reiškinys, kurį sukelia streso hormonų perteklius. Pasistenkite gerai išsimiegoti, giliau kvėpuoti, pavaikštinėti gryname ore. Laikui bėgant, nervų sistema sugrįš į normą ir savijauta pagerės.

Dažni galvos skausmai. Vienas grėsmingiausių požymių, ypač jei skausmas bukas ir jo negali numalšinti netgi nuskausminamieji. Būtinai pasikonsultuokite su neurologu – kur konkrečiai slypi priežastis. Dažnai kraujagyslių spazmus sukelia fizinis išdegimas.

Raumenų skausmas. Skaudėti gali juosmenį ar kaklą – kai žmogus pervargsta, raumenys pastoviai įtempti, kad bent tokiu būdu užtikrintų žvalumą.

Dažniau pasigaunate virusines infekcijas. Pervargimas susilpnina imuninę sistemą. Kaip ir nervų sistema, ji irgi turi savo ribas.

Sutrikęs virškinimas. Kai žmogus išdega, kūnas jau nebegali dirbti tokiu greičiu, kaip normalioje būsenoje – sumažėja fermentų, reikalingų sveikam virškinimui, gamyba ir virškinimas pradeda strigti.

Pradėjo staigiai kristi arba didėti svoris. O racionas ir fizinis aktyvumas paskutiniu laiku nepasikeitė. Tai gali reikšti, kad organizmas nebegali palaikyti teisingo medžiagų apykaitos balanso. Pasistenkite gerai išsimiegoti ir pereiti prie sveikesnės mitybos – pagailėkite savęs, jūsų kūnas nusipelnė geresnio elgesio: meilės, rūpinimosi, gero maisto ir poilsio.

Sunku susikoncentruoti. Naujausi tyrimai patvirtina faktą, kad chroniškas nuovargis smarkiai susilpnina kognityvius sugebėjimus – daromės išsiblaškę, užmaršūs, netgi paprasčiausios užduotys pareikalauja kelis kartus daugiau laiko nei įprasta.

Lūžinėja ar pradeda slinkti plaukai. Pervargimas ir stresas ne šiaip kenkia plaukams, bet ir provokuoja autoimuninius susirgimus, kurių metu žūsta plaukų svogūnėliai. Šiuo atveju reikia ne vien poilsio, bet ir gydytojo pagalbos.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *