Povestuvinis liūdesys

Jūs pakabinote suknelę, suvalgėte vestuvinį tortą ir baigėte rašyti paskutinius padėkos laiškus – dabar atėjo vedybinio gyvenimo pradžia. Kai kurioms poroms tai taip pat yra ir bendro gyvenimo pradžia – bendri namai, maisto gaminimas, užuolaidų parinkimas ir t.t. 70% porų, kurios jau buvo gyvenę kartu, kasdieniniai dalykai galbūt ir nesikeičia, tačiau dabar jie jau yra “oficialiai” pora su teisėmis ir atsakomybe.

Deja, daugelis jaunavedžių jaučia milžinišką atoslūgį po vestuvių. Mėnesiai, netgi metai, skirti pasiruošimui, praeina, o kuomet visa tai baigiasi, jie jaučia tuštumą ir liūdesį.

Povestuvinė depresija

Buvo nustatyta, kad 1 iš 10 jaunavedžių įtampos sumažėjimas yra toks žymus, kad jis išsivysto į reiškinį, kuris vadinamas povestuvine depresija. Tai yra vis dažniau pasitaikanti būsena, kuri gali tęstis daugelį mėnesių ir sukelti nusivylimo, sumaišties pojūčius ir netgi abejonių, ar vestuvės nebuvo klaida.

Tačiau kuomet šitiek daug buvo investuota į vestuves, nereikia stebėtis, kad ateina atoslūgis.

Reali vestuvių kaina

· Finansinė – vidutinė vestuvių kaina dabar Didžiojoje Britanijoje yra apie 70 000 Lt, o kai kuriais atvejais ši suma išauga netgi iki trijų kartų. Daugelis porų dažnai įklimpsta į dideles skolas ir vėliau negali išpildyti savo svajonių apie naujus namus, vakarėlius klubuose ar savaitgalius už miesto, kurie tampa finansiškai neįmanomi.

· Fizinė – daugelis porų patiria milžinišką adrenalino antplūdį, skubėdami organizuoti vestuves, ypač paskutiniosiomis pasiruošimo savaitėmis. Streso lygis vis didėja siekiant užtikrinti, kad vestuvių diena praeitų sklandžiai. Kuomet jūs pagaliau gaunate galimybę atsipalaiduoti, kūnas dažnai pereina į išsekimo stadiją ir pasiduoda įvairiems virusams, su kuriais išsekusi imuninė sistema nebesugeba kovoti.

· Emocinė – turbūt didžiausia investicija yra emocinė. Be visų vilčių ir lūkesčių, susijusių su santuoka, ir kartais pasitaikančių įkyrių abejonių, egzistuoja svajonės apie pačią didžiąją dieną. Nuotakoms skirti žurnalai sukuria tokias vestuvių dienos fantazijas, kurios pranoksta bet kokią pasaką.

· Suburiant draugus ir šeimą į vieną vietą susimaišo džiaugsmo ir nerimo jausmai. Džiugesys dėl dovanų ir medaus mėnesio, o tuomet didelis palengvėjimas ir malonumas, kuomet visa tai ateina. Po vestuvių daugelis porų jaučia tuštumą. Emociniai amerikietiški kalneliai baigiasi, baigiasi bėgimas, ateina laikas atsipalaiduoti ir pradėti gyventi.

O likusi bendro gyvenimo dalis – santuokoje – dažnai palyginus su švente yra pakankamai nuobodus. Taip, jame gausu pakilimų ir nusivylimų, tačiau iš esmės jis yra rutiniškas.

Įsikūrimas

Pradėti gyventi kartu ir sukurti bendrus įpročius užtrunka laiko. Net jeigu jūs anksčiau ir gyvenote kartu, pakankamai normalu, kad kartais paskęstate prisiminimuose ir svajonėse apie vienišiaus gyvenimą.

Pirmieji mėnesiai po vestuvių dažniausiai yra kupini nuomonių skirtumų. Abu partneriai nori įsitikinti, kad viskas vyksta sklandžiai, tad kartais smulkmenų reikšmė yra išpučiama iki begalybės. Daugelis problemų atsiranda dėl skirtingų lūkesčių apie tai, ką iš tikrųjų reiškia gyventi santuokoje. Vienas partneris gali tikėtis daug jaukių vakarų, o kitas galbūt nori praleisti daugiau laiko skirdamas karjerai.

Gera pradžia

Toliau pateikiame dažniausias nesutarimų santuokoje priežastis.

· Pinigai – tai yra dažniausia porų nesutarimų priežastis ir ji glūdi žymiai giliau nei klausimas, kiek pinigų reikėtų išleisti. Pinigai atspindi, kaip mes vertiname dalykus ir kiek turime įtakos.

· Namų ruošos darbai – tai gali atrodyti labai nesvarbi smulkmena, tačiau po šiais ginčais dažnai glūdi sąžiningumo, pagarbos, rūpesčio ir meilės klausimai.

· Seksas – egzistuoja labai paplitęs įsitikinimas, kad visi jaunavedžiai mėgaujasi tobulu seksualiniu gyvenimu, tačiau tai dažnai nėra teisybė. Daugelis porų yra per daug užsiėmusios, kad rastų pakankamai laiko seksui arba kovoja su seksualinėmis problemomis ir baiminasi, kad seksas jiems taps nuobodus.

· Intymumas – pirmosiomis santykių dienomis ypatingai svarbu savo rutiną papildyti intymumu. Gyvenimas visuomet bus įtemptas, tačiau kuomet jūs susikursite teigiamus bendravimo įpročius, tai išliks visą jūsų gyvenimą.

· Bendravimas – kad ir kokie būtų jūsų skirtumai, geri bendravimo įgūdžiai gali padėti jums greitai išspręsti problemas.

· Konfliktų valdymas – kiekvienuose santykiuose iškyla problemų, kurias išspręsti būna sudėtinga.

Santuoka – tai nauja patirtis ir todėl turėtumėte tikėtis, kad judviem prisitaikyti prie tokių pokyčių užtruks šiek tiek laiko. Tačiau su meile, kantrybe, pagarba ir supratimu įmanoma gyventi laimingai.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *