Požymiai, kad jūsų santykiai truks visą gyvenimą

Ginčo įkarštyje gali atrodyti, kad jūsų santuoka buvo klaida ir kad judviejų jau niekas nesieja. Tačiau prabėga metai, o jūs vis dar tebegyvenate kartu ir suprantate, kad mylite vienas kitą.

Pasitaiko tokių santuokų, kurios atrodo idilės pagal visus kriterijus, bet netikėtai išyra dėl smulkmenų. Kaip suprasti, ar tvirti jūsų santuokiniai saitai iš tikrųjų?

Psichologai seniai stengiasi atsakyti į klausimą, kokios yra giluminės sėkmingos santuokos grandys. Stabilumo elementų gali būti daug. Porai visai nebūtinos reguliarios vakarienės prie žvakių ar ginčų ir nesusipratimų nebuvimas.

Sėkmingą santuoką, anot psichologų, nulemia šie aštuoni dalykai.

1. Jūs dažnai galvojate apie savo partnerį, kai jo nebūna

Kuo dažniau mes svajojame apie partnerį, kai jo nėra šalia, tuo labiau mes esame įsimylėję. Tai nustatė JAV psichologai iš Niujorko Stony Brooko universiteto, apklausę 300 sutuoktinių porų. Ypač tai yra teisinga įsimylėjusių vyrų atžvilgiu: jie ilgisi savo gyvenimo partnerių ir laukia susitikimo.

2. Džiaugiatės geromis naujienomis vienas kito gyvenime

Kaip paskutinį kartą reagavote į teigiamus pokyčius partnerio gyvenime? Kuo daugiau entuziazmo pademonstravote, tuo džiaugsmingesnės yra jūsų santykių perspektyvos.

Tipinė aktyvi ir konstruktyvi reakcija į partnerio paaukštinimą būtų tokia: „Kaip puiku, mielasis (mieloji)! Žinojau, kad tau pavyks. Tu juk dirbi labai gerai.“ Tipinis aktyviai destruktyvus atsakymas būtų maždaug toks: „Na, ir kas? Dabar tu ilgiau užtruksi darbe?“ Ar dar reikia stebėtis, kodėl žmonės, kurie palaiko savo sutuoktinius, turi daugiau šansų atšokti savo auksines vestuves?

3. Jūs abu turite draugų

Troškimas leisti su partneriu visą savo laisvalaikį nepadeda sutvirtinti santuokos, teigia socialinis psichologas Elis Finkelis. Pripažinimas: „Tu man reiški viską“ tampa per didele našta antrajai pusei. Finkelis tai vadina „dusinančiu šeimos modeliu“. Idealu, kai kiekvienas sutuoktinis turi savo draugų, hobį ir gyvenimo tikslą.

4. Jus pralinksmina tie patys pokštai

Psichologas Nilas Clarkas Warrenas pavadino humorą „romantiškos meilės lubrikantu“. Sugebėjimas skaniai pasijuokti dviese. Puiku, kai jie turi susikūrę savo „slaptą“ jųdviejų kalbą, sudarytą iš juokingų klišių ir išsireiškimų, kuri suartina porą ir padeda geriau suprasti vienam kitą.

5. Jūs po lygiai dalijatės buitinius darbus

Teisingas naminių įsipareigojimų paskirstymas yra trečioje laimingą santuoką lemiančių veiksnių sąrašo vietoje, po ištikimybės ir gero sekso. Tai nustatė analitinio centro Pew Research Center ekspertai.

6. Jūs stengiatės kartu gauti naujų įspūdžių

Kelionės dviese, ekstremalus sportas, pasivaikščiojimai įvairiais maršrutais sugeba, kai reikia, išsklaidyti nuobodulį ir pakelti šeiminį gyvenimą į naują lygį, tikina porų santykių psichologas Arthuras Aaronas.

7. Jūsų bendras gyvenimas neprimena „amerikietiškų kalnelių“

Santykiuose, kurie orientuoti į partnerį, paprastai viešpatauja taika ir santarvė, o problemų kyla, kai jie būna priversti išsiskirti. Tokios būna darniausios santuokos, anot psichologo Bryano Ogolskio ir jo komandos, kuri apklausė 400 porų. Mokslininkai padarė išvadą, kad egzistuoja 4 santykių tipai: konfliktiniai, socialiai įtraukiantys, partneriniai ir dramatiški.

Socialiai įtraukiančius santykius palaikančios poros atsižvelgia į artimiausius giminaičius ir į jų nuomonę. Jų santykiai būna dažnai kontroliuojami iš išorės.

Konfliktiniuose santykiuose gyvenančios poros nuolat barasi ir taip pat dažnai taikosi. Jie daugiau ar mažiau ramiai ištveria emocijų audras.

„Dramatiškos“ poros būna linkusios į ekstremalias jausmų išraiškas. Jos greitai įveikia kelią nuo meilės iki neapykantos. Tokie santykiai išyra gana dažnai.

Patys patvariausi būna partneriniai santykiai.

8. Jūs mokate taikytis

Svarbiausias sveikų santykių požymis – sugebėjimas surasti bendrą kalbą po barnio. Taip tvirtina psichologas, porų santykių ekspertas Johnas Gottmanas. „Laimingiausius sutuoktinius sieja tai, kad jie leidžia pajusti savo partneriui, kad klausosi jo net skandalo įkarštyje. Jie būna jautrūs vienas kito išgyvenimams, moka atsiprašyti ir surasti tinkamus paguodos žodžius“, – sakė mokslininkas, duodamas interviu leidiniui „Business Insider“.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *