Požymiai, kad mylite ne patį žmogų, o jo įvaizdį

Pasitaiko, kad meilė kyla galvoje, o ne širdyje. Šį jausmą mes pakeičiame prisirišimu, savo asmeninėmis projekcijomis, lūkesčiais. Tada mes kuriame santykius su įsivaizduojamu kito pavidalu, painiojame realų žmogų su idealizuotu jo vaizdiniu. Štai keli požymiai, kad elgiatės būtent taip.

1. Jaučiatės labiau įsimylėję, kai būnate atskirai.

Čia nekalbėsime apie tuos partnerius, kuriuos išskyrė aplinkybės – darbas, karantinas, laikinas negalėjimas susitikti. Kalbėsime apie tuos, kurių niekas neverčia gyventi atskirai – jie patys pasirenka tokį variantą.

Jeigu gyvenate viename mieste, bet pasirenkate ilgėtis vienas kito, rašyti laiškus, periodiškai skambinti telefonu, tai jūs užmezgėte santykius su savotišku „idealu“, o ne realiu žmogumi.

2 .Kai leidžiate laiką kartu, gali paaiškėti, kad jūs ne per daug gerai sutariate.

Kuo baigiasi kartu praleistas laikas? Barniu? Noriu kuo greičiau likti vienumoje? Nemaloniu pojūčiu, kad sutrikdytas jūsų įprastas gyvenimo ritmas?

Kai partneris būna šalia, ką jums duoda jo buvimas? Ramybę, pasitenkinimą ar jausmą, kad jus kažkas varžo, riboja?

Visos poros išgyvena sudėtingus laikus, bet jeigu neigiamas scenarijus kartojasi kiekvieną kartą, reikia susimąstyti. Jūs kasdien veikiate vienas kito nervus? Laikas pripažinti, kad jūs nesate tokie suderinami, kaip norėtumėte manyti.

Pabandykite įsivaizduoti tą žmogų, kurį įsimylėjote, kolegos vaidmenyje. Kaip jums sektųsi dirbti kartu?

3. Jūs nenorėtumėte draugauti su tokiu žmogumi.

Jeigu nebūtumėte įsimylėję partnerio, ar norėtumėte su juo draugauti? Išsivaduoti nuo akinančio romantiško svaigulio gali būti nelengva, ir vis dėlto pasistenkite atsakyti į šį klausimą. Jeigu atsakymas bus „ne“, tai šalia jūsų yra ne tas, kuris jums reikalingas. Veikiausiai šis žmogus patenkina kokį nors jūsų poreikį, užpildo spragą jūsų gyvenime.

4. Jūs nenorėtumėte dirbti kartu.

Tam tikra prasme bendras gyvenimas ir yra darbas. Jis ir vadinamas „partneryste“, „bendradarbiavimu“. Pabandykite įsivaizduoti tą, kurį įsimylėjote, bendradarbio vaidmenyje. Kaip jums sektųsi dirbti kartu? Ar patikėtumėte jam savo pinigus ar savo pragyvenimo šaltinį? Ar galėtumėte pasikliauti juo, pasitikėti jo nuomone? Jeigu atsakymas yra „ne“, laikas nusiimti rožinius akinius.

5. Jūsų vertybės, prioritetai, planai per daug skiriasi.

Jaunystėje dauguma mano, kad meilė nugalės viską, svarbiausia yra jausmai. Su amžiumi paaiškėja, kad vien jausmų nepakanka, reikalingas dar ir suderinamumas. Ar jūsų požiūriai į gyvenimą, santuokos lūkesčiai, planai panašūs? Ko abu tikitės iš ateities? Ar orientuojatės į šeimą, vaikus, karjeros vystymą?

Jeigu esate priversti nuolat leistis į kompromisus ir ką nors vis aukoti, susimąstykite. Galbūt jums reikia nutraukti santykius, kol dar ne per vėlu.

6. Partneris jau aiškiai pasakė jums, kad nepasirengęs įsipareigojimams.

Kitas dalykas, kad tokios nemalonios tiesos jūs galėjote ir neišgirsti, juk priešingu atveju būtumėte priėmę sprendimą. Jeigu žmogus sako, kad dabar jis nenusiteikęs rimtiems santykiams, neverta guosti savęs iliuzijomis, kad dėl jūsų pastangų jis gali apsigalvoti. Veikiausiai taip neatsitiks, jūs tik prarasite brangaus laiko.

Mes bijome vienatvės, bijome žengti žingsnį į nežinomybę, kad sužinotume, kas mes esame ir ką sugebame.

7. Partneris rodo painius signalus.

Jums atrodo, kad tai yra „tas tikrasis“, kad tarp jūsų vyksta chemija, sklinda žiežirbos, bet nesate tikri, kad partneris vertina jus, gerbia, nusiteikęs investuoti į santykius. Jums verta labai gerai pagalvoti, ar neklystate, ar neįstūmėte savęs į iliuzijas.

8. Jūs arba partneris sabotuoja bet kokius bandymus santykiuose judėti pirmyn.

Pasitaiko, kad mes paprasčiausiai būname nepasirengę santykiams su partneriu, bet užuot nutraukę ryšį, imame nesąmoningai sabotuoti jų vystymąsi – neskubame apsigyventi po vienu stogu ar žengti kokį kitą svarbų žingsnį. Veikiausia širdies gilumoje mes žinome,. Kad tai yra ne tas žmogus, kurio mums reikia dabar arba apskritai.

9. Giliai viduje suprantate, kad tai nėra tas žmogus, bet bijote to, kas laukia ateityje.

Dažnai mes pasiliekame su netinkamu partneriu tik todėl, kad bijome to, kas bus išsiskyrus. Darome savo gyvenimo pauzę, pasinaudojame ja kaip inkaru ir supamės ant bangų, niekur nejudėdami.

Mes bijome vienatvės, bijome žengti žingsnį į nežinomybę, kad sužinotume, kas mes esame ir ką sugebame. Bijome kelio, kuris laukia mūsų, todėl kabinamės į tai, kas yra šalia. Užuot susimąstę, ar tinkame šiam partneriui ir ar jis mums tinka.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *