Požymiai, kurie padės atpažinti altruistą

Altruistai yra žmonės, kurie padeda kitiems nesitikėdami jokio atlygio. Nors gali atrodyti, kad tokių žmonių yra visai nedaug, tačiau tai nėra tiesa. Daugybė žmonių yra geranoriški ir mokantys užjausti kitus. Altruistišką žmogų ne visada yra paprasta iš karto atpažinti. Specialistai teigia, kad altruistą galima atpažinti pagal tam tikrus svarbiausius požymius, kuriuos netrukus aptarsime.

Atsakomybė

Altruistas žino, kad jis privalo vykdyti visus savo įsipareigojimus. Jis puikiai supranta, kas yra atsakomybė, ir kokiomis aplinkybėmis ją galima prisiimti.

Toks sąmoningumas lemia tai, kad altruistas kruopščiai apgalvoja savo veiksmus, viską planuoja, kad galėtų išvengti netikėtumų. Jei sutiksite žmogų, kuris stengiasi viską daryti taip, kaip suplanavo, tuomet galime manyti, kad jis yra altruistas.

Pasirinkimo laisvė

Gerus darbus žmogus gali daryti ir tuomet, jei jį kas nors verčia taip elgtis. Tokiu atveju klaidinga manyti, kad individas turi polinkį į altruizmą.

Jei žmogus yra tikras altruistas, jis padės kitiems tik todėl, kad padarytų gerą darbą. Jis nesieks jokios naudos. Be to, jis tikrai nesigirs, kad padarė gerą darbą.

Prioritetai

Net ir tada, jei altruistas turi savų reikalų, jis pirmenybę teiks ne savo, o kitų žmonių poreikių patenkinimui.

Tikras altruistas draugų ir bičiulių interesus iškelia aukščiau už savo.

Džiaugsmas

Žmogus gali jausti džiaugsmą kažkam padėdamas. Jis taip pat džiaugsis ir tada, jei iš kito žmogaus sulauks nuoširdžios padėkos. Jam nereikia atlygio, tačiau nuoširdus „ačiū“ tikrai gali praskaidrinti jo dieną.

Pasiaukojimas

Gerų darbų darymo altruistas nelaiko pasiaukojimu.  Jam negaila sugaišto laiko: galimybė padėti kitiems jį visada džiugina.

Nepainiokite altruistų su filantropais. Tarp šių žmonių yra didžiulis skirtumas: altruistai padeda tik pažįstamiems žmonėms, o filantropai pasirengę aukotis net ir dėl nepažįstamų žmonių.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *