Priežastys, kodėl nereikėtų padėti žmogui, kuris neprašė pagalbos

Kai girdime ar matome, kad žmogui nesiseka, natūraliai kyla noras jam padėti, ypač jei tai yra mums brangus asmuo. Tačiau ne visada mūsų geri gestai yra nuoširdžiai priimami ir įvertinami. Kartais būtina susimąstyti, ar tikrai verta kištis į kito žmogaus gyvenimą, net jei mūsų ketinimai patys geriausi. Štai kelios priežastys kodėl.

Žmogus yra nepasirengęs pokyčiams

Kad pakeistume situaciją, reikia noro ir tam subręsti morališkai. Niekas kitas to už mus nepadarys. Reikia, kad praeitų laikas, įvyktų tam tikras permąstymo procesas. Kol žmogus nebus pasirengęs keistis, jokia pagalba iš išorės jam nebus naudinga. Priešingai – ji gali sukelti atmetimo reakciją. Todėl pirmiausia ryžtas keistis turi kilti iš paties žmogaus, kuriam reikia pagalbos.

Mes nežinome, kaip yra iš tikrųjų

Pamačius susikrimtusį žmogų, lengva pasakyti, kaip jis turėtų elgtis. Imk ir paduok skyrybų prašymą. Pakeisk darbą. Pakeisk gyvenamą vietą. Tačiau taip mums tik atrodo, kai žvelgiame iš išorės. Mes nežinome, kas dedasi žmogaus viduje, ir, ar tas dalykas, kurį patariame ar net padedame jam padaryti, iš tiesų pasitarnaus. Galbūt, jei žmogus dar nesiėmė veiksmų, dabar paprasčiausiai tam netinkamas metas.

Žmogui reikia tik išsikalbėti

O kas sakė, kad žmogui reikia aktyvaus jūsų įsikišimo? Jis pajėgus priimti sprendimus pats. Galbūt jis tik ieško moralinės paramos, kad kas nors jį išklausytų ir pasakytų: „Laikykis, aš tikiu tavimi!“ Jam nereikia jūsų pastebėjimų ir patarimų ar tiesioginio įsikišimo.

Nuolat padėdami, padarysime meškos paslaugą

Būkime atviri. Kaip žmogus išmoks spręsti savo problemas pats, jei kas nors kitas pastoviai tai padarys už jį? Per didelė globa trukdo žmogui tobulėti, ugdyti savo atsakomybės jausmą ir savarankiškumą. Dar blogiau – žmogus gali ilgainiui jūsų pagalbą priimti kaip savaime suprantamą dalyką ir net pradėti jos reikalauti, kai jūs to negalėsite suteikti.

Žmogus problemas laiko norma

Neįmanoma padėti žmogui, kuris yra prisirišęs prie savo problemos ir net nesupranta, kad tai yra neigiamas dalykas. Kišdamiesi į tokio žmogaus gyvenimą, jį tik supykdysite ir atrodysite ne kaip geradarys, o piktavalis, bandantis ištraukti žmogų iš jam įprasto ir pažįstamo gyvenimo.

Neskubėkite entuziastingai tiesti pagalbos rankos, kai žmogus tiesiogiai to nepaprašė. Pirma gerai įvertinkite situaciją, ar jūsų įsikišimas bus naudingas. O galbūt pagalba visai skirta ne tam žmogui, o jums pačiam, kad pasijaustumėte geriau?

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *