Prisirišimas ir meilė

Būna, kad nesugebame atskirti šviesios, tikros meilės nuo prisirišimo ir atsidavimo žmogui. Šie dalykai tokie artimi, kad kartais pasiklystame tarp traktuočių ir jausmų.

Darželyje beprotiškai mylėjau vieną berniuką. Prieš pietus jis man atnešdavo obuolį (mandariną, sausainį, saldainį), mes kartu žaisdavome, dalindavomės didžiausiomis paslaptimis. Kartą pabandėme pasibučiuoti. Tai sukėlė tokį pasibjaurėjimą, kad nutarėme daugiau neeksperimentuoti.

Tada man atrodė, kad mūsų bendravimas – tikra meilė. Vėliau atsirado fiziologija, supratau, kad bučiuotis (ir ne tik) norisi, o meilė be to praktiškai neįmanoma. Daug skaičiau, kad dvasinga meilė yra ir turi būti tik platoniška, bet fiziologija vis apie save primindavo.

Kaip pamiršti buvusią meilę

Praėjus daugeliui metų suprantu, kad tai buvo prisirišimas, draugystė (na, vaikiška meilė), bet jokiu būdu ne tikra meilė. Paskui dar buvo panašių meilių. Aš kentėdavau, bet vėliau suprasdavau, kad tai toli gražu ne tikroji meilė.

Nusprendžiau aiškiai apsibrėžti, kas yra meilė, o kas – prisirišimas.

1. Meilė nereikalauja atsako, prisirišimas neįsivaizduojamas be atsako. Mėgsti pusryčiauti? O tavo draugė – ne. Ji skaniausius patiekalus pasilieka pietums, o kartais – vakarienei.

Va taip ir du draugai – meilė ir prisirišimas. Meilei pusryčiams nieko nereikia, ji minta savu, o prisirišimui reikalingas nuolatinis bendravimas. Jei nėra bendravimo, prisirišimas kenčia, jaučiasi labai vienišas.

2. Meilė bus amžina, o prisirišimas laikui bėgant praeis. Laikas gydo, todėl visus skausmo teikusius prisirišimu padės pamirši laikas.

3. Prisirišimą galima pakeisti kitu prisirišimu, meilę gali išstumti tik amžinybė. Neįmanoma pašalinti iš savo gyvenimo to, ką vadini meile. Ji absoliuti, tokios antros nėra. Net jei ką nors sutiksi, tai gali būti tik dalinis susidomėjimas, kuris neturės su meile nieko bendro.

4. Prisirišimas įmanomas bet kokiam žmogui, o meilė galima tik su vieninteliu, savu. Mus gali sužavėti dailus merginos megztinis ar vaikino šukuosena, bet tikrus jausmus jaučiame netgi partnerio trūkumams.

5. Prisirišimas būdingas kažkam panašiam (gali būti bendri interesai, draugai), o meilė kyla visiškai priešingybei. Tai susiję su tuo, kad nuolat būtų stimulas palaikyti santykius ir diskutuoti įvairiomis temomis.

Kai apsibrėžiau, man pasidarė aišku, kad kentėjau, nes prisirišau prie žmogaus, o ne todėl, kad jį mylėjau.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *