Psichologas siūlo bendraujant taikyti Rytų kovos menų taktiką

Ką bendro gali turėti žmonių bendravimas su Rytų kovos menais? Pasirodo, bendrybių yra. Žinomas psichoterapeutas Michailas Litvakas, lygindamas aikido ir bendravimo psichologiją, surado daug bendrumų ne tik puolime, bet ir gynyboje. Apie tai jis net parašė intriguojančią knygą „Psichologinis aikido“.

Aikido metodiką M. Litvakas siūlo naudoti visose žmogaus veiklos sferose: ir buityje, ir darbe, ir kaip būdą neskausmingai išeiti iš konfliktinių situacijų.

Pagrindinis psichologinio aikido principas – tai psichinė amortizacija, prasidedančio konflikto užglaistymas visišku pritarimu oponentui. Šiuolaikinėje visuomenėje kiekvienas turi savo asmeninę nuomonę ir požiūrį į įvykius bei supantį pasaulį, todėl ginčytis ir kam nors įrodinėti savo požiūrį nėra prasmės.

Kilę konfliktai per ginčus gali sugadinti nervus ir susargdinti abi šalis, bet oponentai vis tiek neprieis prie vieningos nuomonės. Pavyzdžiui, kai lyja lietus, pučia smarkus vėjas, o žmogus eina į darbą, keikti orą beprasmiška. Jis vis tiek bus toks tuo momentu, koks yra. Taip pat ir kitą žmogų su jo nuomone reikia priimti.

Deja, retai pasitaiko tokių žmonių, kurie pasirengę priimti aplinkinius be kritikos ir priešiškos nuostatos, todėl aikido metodika gali labai praversti tiems, kurie rūpinasi savo sveikata. Psichologinė amortizacija padeda žmogui nesileisti į konfliktinę situaciją ir tiesiog išklausyti ir supratingai linkčioti galva, kaip daro psichiatrai, klausydamiesi paciento.

Aikido principai, kuriuos lengva pritaikyti praktikoje

Naudojant psichologinį aikido, galima būti tikram, kad niekas nesugebės manipuliuoti jumis ir brautis į jūsų asmeninę erdvę. Tuo metu netenka eikvoti savo energijos, laiko, sveikatos, aiškinantis nereikalingus santykius, gal net su žmogumi, kuris yra energinis vampyras.

Svarbiausi principai, kuriuos verta įsidėmėti:

1. Nereaguokite per daug emocionaliai į komplimentus. Daugiau kaip 99,9 proc. jų sakomi tam, kad būtų lengviau manipuliuoti kitu žmogumi ar priversti jį savo noru atlikti kito darbą. Komplimentą reikia išklausyti ramiai ir iškart su juo sutikti („Taip, aš sumani ir puikiai atrodau.“).

2. Sutikite su bet kokiu pasiūlymu, kuris jus tenkina. Žmogus, siūlantis jums postą, naudingą sandėrį, didelį atlyginimą, galbūt juokauja ar šaiposi iš jūsų, todėl neverta būti su juo pernelyg mandagiam. Iškart sutikite su viskuo, ir išvysite tikrąjį žmogaus veidą.

3. Neverta padėti kitiems žmonėms, kol neužbaigėte savo darbo, nes taip galima jį apleisti ir tapti kito išnaudojamu.

4. Jeigu žmogui reikalinga pagalba, galima ją pasiūlyti vieną kartą. Kartais žmonės atsisako pagalbos, nes tikisi jos sulaukti iš jiems svarbesnių asmenų, todėl neverta jiems skirti dėmesio antrą kartą.

5. Kritika skaudina absoliučiai visus, tačiau psichologinio aikido metodikoje savikritika – tai aktas, kuris nekenkia psichikai ir sveikatai. Priešingai, ji apsaugo nuo nereikalingų aiškinimųsi ir priekaištų. „Oi, kam taip neatsitinka?!“, „Kas nebuvo jaunas ir neklydo?“, „Na taip, aš juk blondinė, plaukų spalva – puiki.“ Tokio tipo savikritika padės nesijausti nukaltusiems ir sulaukti bendraminčių, kurie apgintų nuo atakuojančiųjų.

Bendraudami žmonės keičiasi energija, todėl kai kurie pašnekovai stengiasi specialiai išvesti oponentą iš pusiausvyros, kad gautų iš jo kuo daugiau energijos. Svetimos energijos grobimą galima pavadinti į žmogaus organizmą nukreipta ataka. Nervinio susijaudinimo momentu organizmas išlieja energiją ir nusilpsta. Atakuojantysis žino, kaip sugerti jo energiją, todėl po tokių disputų žmogus, atidavęs savo energiją, pajunta silpnumą, praranda jėgas, paaštrėja chroniškos ligos ir gali atsirasti naujų susirgimų.

Suprasti ir pasipriešinti tokioms atakoms padės psichologinio aikido principai.

Iškart panaudokite aikido gynybos metodus, jeigu:

• bendraudami su žmogumi pajuntate diskomfortą, jaudulį, paniką;

• bendraujant pašnekovas primeta vaidmenis;

• bendraujant apima kaltės, skolos, pareigos jausmas arba nuleidote galvą ir pečius.

Viešose vietose paparastai atakuoja pardavėjai, religinių organizacijų atstovai, biurokratai, viršininkai, agentai, kontrolieriai, namuose – kai kurie šeimos nariai.

Psichologinė amortizacija visais atvejais formuluojama taip: „Taip, tikrai, bet…“

Įsidėmėkite: visada atsakykite sutikimu su nedidele paklaida!

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *