Psichologinė priklausomybė nuo mylimojo

Priklausomybė nuo kito asmens gali veikti kaip narkotikai, kurie reguliuoja žmogaus psichinę būseną.

Psichologinei priklausomybei nuo kito žmogaus (ar žmonių) būdingi tokie požymiai:

1. Ši priklausomybė, kaip ir visos kitos, pakoreguoja žmogaus elgseną. Ji nulemia jo poelgius ir jauseną vienos (išgalvotos) istorijos arba pažiūrų sistemos rėmuose: „Aš pasielgiau taip todėl, kad…“

2. Ji sukuria žmogui gyvenimo prasmę.

3. Nuolatiniai nuotaikos svyravimai patenkina žmogaus poreikį patirti jaudulį ir aštrių pojūčių.

4. Psichologinė priklausomybė ir emocinis nestabilumas padeda žmogui atsidurti dėmesio centre ir įgalina manipuliuoti kitais.

Jūs galite išgyventi be savo brangaus žmogaus, bet klaidingai manote, kad nesugebėsite gyventi be savo priklausomybės nuo jo? Jūs jaučiate šią priklausomybę kaip šilumą ir pažįstamą komforto zoną? Tai nėra visai naujas jausmas. Jūsų priklausomybė jau egzistavo anksčiau. Jūs įtraukdavote į ją ir kitus žmones, kurie vienaip ar kitaip patenkindavo jūsų prisirišimo poreikį: draugus, tėvus, vaikus, artimuosius. Tie žmonės ateidavo ir išeidavo, juos pakeisdavo kiti, tačiau priklausomybė likdavo nepakitusi. Dabar jūs nukreipėte ją į savo partnerį ir manote, kad be jo jau nieko nebus.

Kraštutiniai priklausomybės atvejai (psichologų vadinami ribiniais asmenybės sutrikimais) turi būti gydomi specialistų. Laimei, dauguma žmonių paprastai atsiduria priklausomybės spektro viduryje.

Kaip vaduotis iš psichologinės priklausomybės nuo partnerio?

1. Padėkite sau. Suvokite, kad gyvenimas niekada nesibaigia, kai baigiasi santykiai. Tai jūsų priklausomybė reaguoja neviltimi, o ne jūs.

2. Išanalizuokite savo priklausomybę. Kokios istorijos ir įvykiai slypi jos ištakose? Ar esate linkę idealizuoti savo sekso partnerį? Jeigu taip, tai pasistenkite pažvelgti į jį ar ją realistiškai. Ar iš tikrųjų nerimaujate dėl to, kad mylimas žmogus gali jus mesti? Kodėl? Galbūt kažkas kitas jau buvo jus metęs ar palikęs vieną vaikystėje?

3. Užrašykite blogiausią iš galimų pabaigos scenarijų. Įsivaizduokite, kad jūsų ryšys nutrūko ir jis arba ji jus paliko. Ar jūsų fizinis išlikimas atsidurs pavojuje? Tikriausiai ne.

4. Sudarykite galimų išsiskyrimo pasekmių sąrašą ir užrašykite šalia kiekvieno punkto, ką darytumėte tokiu atveju. Apsiginklavę šiuo veiksmų planu, jūs jausitės gerokai saugiau ir tvirčiau.

5. Pasidalykite savo mintimis, baimėmis ir emocijomis su artimaisiais ir draugais. Socialinis palaikymas yra neįkainojamas dalykas. Vienas geras draugas gali atstoti šimtus psichologo konsultacijų.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *