Psichologiniai sveikatos dėsniai

Žmonės, kurių sveikata silpna, nuolat galvoja apie ligas. Jie „įsiklauso“ į menkiausius simptomus, seka juos, tyrinėja, kol nesulaukia to, ko tikėjosi, nes toks tokį traukia.

Jūs galite tapti sveiki, jei nuolat galvosite apie sveikatą, o ne apie ligas, apie stiprybę, o ne apie silpnumą, apie meilę, o ne apie neapykantą. Jūsų mintys turi būti konstruktyvios, o ne griaunančios. Psichologas Valerijus Rozanovas siūlo įsidėmėti septynis sveikatos dėsnius.

1. Jūs visada turite galių išsigydyti

Fiziniame kūne užprogramuoti savigydos mechanizmai. Jis turi apsauginę sistemą, kuri nepraleidžia nei išorinių, nei vidinių ligų sukėlėjų. Kūno sandara numato regeneracijos procesą, nes kasdien susidaro naujos ląstelės. Mes galime sustabdyti šį procesą tik tada, kai netikime šiuo sugebėjimu ir neduodame kūnui to, ko jam reikia: poilsio, tinkamos mitybos, krūvio.

2. Tik jūs galite išgydyti save

Niekas kitas nepadarys to už jus. Sukurti komandą, padedančią išgyti, yra labai svarbu. Jos dalyviai gali pasiūlyti savo žinias, idėjas, įvairius požiūrius ir savo palaikymą. Tačiau tie žmonės negali išgydyti jūsų, nes tik jūs tai galite. Tai asmeninė savęs pažinimo ir dvasinės evoliucijos kelionė. Niekas negali jausti jūsų emocijų, suprasti, kaip veikia jūsų protas, ar pagimdyti jūsų minčių. Kiti gali tik padėti jums atsekti nesveikus modelius, tačiau pakeisti juos galite tik patys.

3. Iš pradžių išgydykite sielą, tada pasveiks kūnas ir protas

Siela, protas ir kūnas turi skirtingų poreikių, ir jeigu jie gaus tai, kas būtina, nebus nesveiki. Bet jeigu kurį nors apleisite, sutriks vientisumas ir liga galės atakuoti juos visus. Išgijimas ir reiškia ryšio tarp sielos, proto ir kūno atkūrimą. Tuo metu, kai medicina pirmiausia rūpinasi kūnu, religija mums primena apie sielos gydymą, nes tai – mūsų egzistencijos šaltinis, įkvepiantis gyvybės ir į protą, ir į kūną. Jeigu pradėsime nuo čia, visa kita pasitaisys savaime.

O kokie mūs sielos poreikiai? Gyventi prasmingai ir su džiaugsmu, vystytis, augti ir išreikšti savo impulsus mintimis, žodžiais ir poelgiais.

4. Išgydo tik meilė

Meilės energija kupina neįtikėtinos gydomosios galios. Jūsų siunčiama į bet kurią kūno dalį, kur jaučiamas skausmas, meilė neš atnaujinančią sielos ir proto jėgą. Galvoje įvyksta dėmesio perkėlimas nuo problemos nustatymo į sprendimo paieškas, o siela „mato“ skaudamą vietą ir pripildo ją besąlygiškos meilės. Šis jausmas gyvuoja dabartyje, būtent ten, kur vyksta išgijimas, o ne praeityje ar ateityje.

5. Atleidimas atlaisvina sieloje vietos meilei

Kai jūsų širdis būna pilna baimės, pykčio, liūdesio ar nevilties, joje nelieka vietos šiltiems jausmams, be kurių sunku išlikti sveikiems. Meilė susijusi su siela, o atleidimas – su protu. Atleidimas išlaisvina emocinę įtampą, kuri pripildo protą slogių minčių – tokių, kurios išprovokuoja aukos elgseną ir verčia mus jaustis nuskriaustiems, trukdo gyventi normalų visavertį gyvenimą.

6. Permainos – vienintelis veiksmų planas

Emocinė kelionė – viena iš permainų, kitokio pasirinkimo nėra. Permainos keičia mūsų mąstymą ir padeda judėti iš dabarties į ateitį. Pirmas žingsnis į transformaciją – atleidimas, antras – meilė. Kai mes atleidžiame sau ir savo skriaudikams, atveriame protą naujoms mintims ir plečiame širdį, kad ji galėtų sutalpinti daugiau meilės. Kai mes sergame, mūsų siela, protas ir kūnas reikalauja permainų. Jie siunčia signalus apie tai, kad kažkas negerai, kad jų vienybė pakriko, ir visa tai daro poveikį mūsų savijautai. Jeigu kyla nesveikų minčių, kūnas suserga. Vienintelis būdas jį išgydyti – pakeisti mąstymą. Gyventi reiškia keistis, keistis reiškia augti, o augti reiškia kiekvieną kartą kurti save iš naujo.

7. Susikoncentruokite į tai, ko norite, o ne į tai, ko nenorite

Išgijimas dera su pritraukimo dėsniu. Apie ką galvojate, tuo ir tampate. Kuo tampate, apie tai ir galvojate. Geriausias būdas patikrinti, ar jūsų mintys sveikos, – išanalizuoti savo gyvenimo būdą, santykius su kitais žmonėmis ir sveikatos būklę. Jeigu tai, ką aptiksite, nebus tai, ko norite, tada ką nors pakeiskite. Egzistuoja vienintelis mums visiems bendras negalavimas, anksčiau ar vėliau pradedantis atakuoti kiekvieną: mes pradedame traukti tai, ko nenorime, užuot traukę tai, ko norime. Vienintelis būdas sustabdyti šį procesą – išgydyti jį.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *