Psichopatai ir narcizai

Psichopatų ir narcizų smūgiai jūsų asmenybei

Tie, kurie turėjo santykių su psichopatais ir narcizais, t. y. su žmonėmis, turinčiais asmenybės sutrikimų, patyrė tam tikras konkrečias traumas.

Šios traumos – skaudūs smūgiai mūsų asmenybei. Štai kodėl taip sunku atsigauti po tokių istorijų, štai kodėl žmogus gali imti viskuo abejoti, jaustis silpnas ir nesaugus.

Du apibendrinti pavyzdžiai

Moteris. Po trejų metų romano su toksišku partneriu ir po to sekusio sunkaus išsiskyrimo suprato, kad nebemoka gyventi savo interesais, kad vos, vos laikosi darbe, nors anksčiau buvo geriausia specialistė. Aplinkos žmonės nuo jos nusisuko, gyvenimas tapo nuobodus. Iki šiol ji yra stipriai užsifiksavusi už buvusiojo, kuris periodiškai jai rašo.

Moteriai šiuo atveju svarbiausia įvertinti visą tą žalą, kurią jai padarė šis žmogus. Verta visiškai atsiriboti, išlaikyti distanciją ir palaipsniui įsitraukti į savo gyvenimą, išsikelti sau naujus tikslus.

Vyras. Mergina narcizė per jų 1,5 metų santykius rimtai išklibino jo vertybių sistemą. Iš pradžių kartu su juo svajojo apie šeimą ir vaikus, vėliau pareiškė jam apie jo vyrišką nepajėgumą, tai išeidavo, tai sugrįždavo. Nuolat formavosi trikampiai su kitais vyrais. Menkino jo karjeros pasiekimus, lygino jį su tais, kurie užėmė aukštesnes pareigas. Galų gale 28-erių metų departamento vadovas su puikiomis perspektyvomis ėmė jaustis niekam tikusiu nevykėliu.

Tokiais atvejais labai svarbu nutraukti visus kontaktus, daugiau laiko praleisti teigiamoje aplinkoje. Pačiam įvertinti savo vystymosi dinamiką, suteikti sau daugiau palaikymo.

Penki tipai smūgių, kuriuos toksiški žmonės smogia jūsų asmenybei

Smūgis jūsų nusistovėjusiai vertybių ir pažiūrų sistemai

Jie primeta jums savo pasaulėžiūrą. Įtraukia jus į savo scenarijus. Tuo pačiu metu menkina, išjuokia jūsų pažiūras.

Smūgis pasitikėjimui žmonėmis

Tokie žmonės santykiuose daug meluoja. Meluoja apie save, savo biografiją, savo jausmus ir mintis. Tam tikru etapu auka supranta, kad visą tą laiką gyveno apgaulėje. Po to būna labai sunku vėl kuo nors pasitikėti.

Smūgis svajonėms ir tikslams

Destruktyvūs žmonės dažnai menkina savo aukų sėkmes, pasiekimus, planus. Tuo pačiu jie daro viską, kad šie investuotų į juos savo išteklius.

Smūgis pasitikėjimui savimi ir savivertei

Ignoravimas, nuolatinė kritika, gazlaitingas, emociniai svyravimai ir dvigubi signalai, be abejo, daro savo darbą. Žmogus pradeda vis labiau abejoti savimi, atsiranda pačios įvairiausios baimės.

Smūgis savęs suvokimui

Nuosavos tapatybės ištrynimas: „Kas aš esu? Ko aš noriu? Kas man tikrai svarbu?“ Santykiuose su destruktyviais žmonėmis dėmesio centras persikelia į juos. Jie pažeidinėja ribas, ir galiausiai žmogus pamiršta savo „aš“.

Kaip sau padėti tai išgyventi, kaip atsigauti, kaip pradėti pilnavertiškai gyventi po tokių smūgių?

  • distancija ir kontaktų su destruktyviu objektu vengimas
  • užrašykite visas manipuliacijas ir psichologinio smurto būdus, kuriuos destruktyvus partneris naudojo jūsų atžvilgiu
  • padėkite sau emociškai išgyventi šias traumas – rašykite jausmų dienoraštį
  • daugiau klausykitės savęs, užduokite sau klausimus, orientuokitės į savo būseną
  • analizuokite savo aplinką. Sumažinkite kontaktus su tais, kurie jums yra toksiški. Daugiau bendraukite su tais, kurie jus pripildo pozityvu, su kuriais jaučiatės komfortiškai
  • išsikelkite sau tikslus ir uždavinius, nors ir nedidelius, ir stebėkite jų rezultatus
  • pirmiausia galvok apie save, daugiau galvokite apie tai, ko norite, kas jums išties svarbu

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *