Racionalus pirkinių krepšelis nenumatytiems gyvenimo atvejams

Praktika rodo, kad kilus epidemijai ar stichinei nelaimei, panikos apimti gyventojai dažnai pradeda šluoti viską, ką mato iš lentynų, įskaitant visiškai nereikalingus daiktus. O paskui patys negali paaiškinti tokio pirkinių pasirinkimo.

Vadovaujantis sveiku protu, mūsų redaktoriai pabandė sudaryti optimalų pirkinių sąrašą nenumatytos situacijos atveju. Jokios panikos, tik racionalus požiūris.

PRODUKTŲ SĄRAŠAS SAVAITEI

Reikalingas maisto kiekis nustatomas iš šeimos narių skaičiaus, padauginto iš apskaičiuoto laiko, kai negalėsite nuvykti iki parduotuvės.

Pvz., Vidutinis potvynis ar didelė sniego audra gali jus atitraukti nuo pasaulio savaitei ar dviem. Dėl rimtų stichinių maisto atsargų gali prireikti mėnesiui, o karų ar kataklizmų atveju – nuo kelių mėnesių iki metų.

Atsiradus infekcinėms ligoms, turėtumėte nusipirkti maisto, kad be nereikalingo poreikio nevažiuotumėte į parduotuves, kuriose dirba daugybė žmonių.

Taigi Vokietijos valdžios institucijos paskelbė būtinų daiktų ir pirkinių sąrašą, jei būtų vykdomas priverstinis 10 dienų karantinas, susijęs su COVID-19 plitimu. Produktų sąrašas buvo sudarytas remiantis 2200 kcal suaugusiojo paros norma.

Kiekvienam asmeniui rekomenduojama sukaupti 20 litrų geriamojo vandens, 2,5 kg riešutų ir daržovių konservų, 3,5 kg ryžių, grūdų, bulvių, makaronų, 4 kg konservuotų ir džiovintų vaisių, 1,5 kg kiaušinių, žuvies, mėsos, 2,6 kg pieno ir pieno produktų, 0,4 kg augalinio aliejaus.

Jei įmanoma, visų produktų galiojimo laikas turėtų būti ilgas ir jiems nereikėtų šaldytuvo. T. y., Nėra jokių pusgaminių ir šaldytų maisto produktų, kurie pasidaro blogi be elektros. Peržiūrėkime sąrašą šiek tiek išsamiau.

Vanduo

Vanduo reikalingas mūsų kūnui, maisto ruošimui ir higienai. Stichinės nelaimės metu vandens gali nebūti arba jis bus nešvarus, užkrėstas, netinkamas gerti.

Riešutai

Kiekvienos rūšies riešutuose yra daug maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Riešutų, sėklų, džiovintų vaisių mišiniai taip pat yra geri, jie ilgai negenda ir puikiai patenkina alkį, įkrauna mus energija.

Mėsa ir žuvis

Geriausias rinktis konservuotą tuną. Tuno mėsa yra riebi, turi mažų kaulų ir yra vertinama kaip didžiausias baltymų kiekis žuvyje.

„Jūros veršiena“, kaip vadinamas šefo tunu, turi išskirtinį skonį ir joje yra apie 120 kalorijų 100 g produkto.

Grūdai

Grūdai yra geriausi išgyvenimo draugai. Rekomenduojama juos laikyti plastikiniuose buteliuose ar stiklainiuose.

Už lengvai prieinamą kainą gaunate aukštos maistinės vertės produktus, iš kurių išsiskiria ankštiniai ir balti ryžiai, kurie gali būti laikomi uždarytoje skardinėje iki 30 metų.

Tačiau kitus grūdus neprarandant maistinės vertės galima laikyti daug mažiau. Grikiai – iki 20 mėnesių, manų kruopos, miežiai ir avižos – iki 14 mėnesių, soros – ne daugiau kaip 4 mėnesiai.

Konservuoti vaisiai ir daržovės

Konservuotos daržovės turi ilgą galiojimo laiką, todėl jiems nereikia specialių laikymo sąlygų, todėl sunkiu metu tai tampa geru pasirinkimu.

Pieno milteliai

Ne pats skaniausias produktas, tačiau būtent tai mes geriame pirkdami supakuotą pieną, kurio galiojimo laikas yra ilgas. Privalumai yra tai, kad pieno milteliai uždarytoje pakuotėje gali būti saugomi metų metus.

Be karantino produktų, rekomenduojama atsargų su minimaliu būtiniausių vaistų rinkiniu, žvakėmis, žibintu, dujiniu degikliu, baterijomis ir dezinfekavimo priemone.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *