Santuoka – komandinis žaidimas

Visi žinome, kad galingiausia jėga mūsų gyvenime yra meilė. Tai ne tik dvasią sušildanti bendrystė – meilės jausmas tikrai įkvepia. Tai didžiulė motyvacija, kurios dėka nuverčiame kalnus be jokių pastangų. Tai viena iš priežasčių, dėl kurių norime gyventi.

„Visi nori gražių santykių“, – sako Diane Sollee. „Tai kiekvieno mūsų tikslas. Kai santykiai subyra, taip atsitinka ne dėl to, kad pastangų buvo mažai.“ Sollee yra „Smartmarriages“ – organizacijos, skirtos meilei stiprinti – vadovė. „Kodėl poros skiriasi?“ – retoriškai klausia ji. Todėl, kad jos neturi pakankamai informacijos apie santuoką ir nesupranta, kas tai yra, sako ji.“ Yra atlikta daugybė tyrimų“, – teigia ji.

„Santykiai subyra, nes žmonės neturi informacijos, ko tikėtis santuokoje. „Pirmiausia, sako Sollee, žmonėms reikia suvokti, kas yra santuoka – ir kas ji nėra. „Žmonės turi kvailų įsitikinimų. Jie mano, kad santuoka padarys juos laimingus. Santuoka reiškia tik tiek, kad esate susituokę. Tai tiesiog kitoks socialinis vaidmuo.

„Kitas mitas – įsivaizdavimas, kad viskas bus nuostabu radus tinkamą žmogų, prarastąją sielos puselę. Klaidinga, sako Sollee. Santuoka – komandinis sportas. Tai viena komanda iš dviejų žmonių su skirtingomis mintimis. Tai du protai, kurie pasiryžę nueiti jiems skirtą kelią kartu. Sunkiausia ir yra tai, kad tai skirtingi du žmonės. Klaidinga manyti, kad radus tinkamą žmogų, nesklandumų nebus.

Realioje santuokoje žmonės nesutaria visą laiką, taigi jiems reikia žinoti, kaip išreikšti skirtingumus ir neišvengiamą nusivylimą, kuris būna gyvenant su kitu žmogumi. Esti būdų parodyti tą nusivylimą. Svarbiausia – nepradėti nuo kritikos. Pradėti nuo to, kuo jūs žavitės. Tuomet išreikšti tai, kokio pokyčio tikitės. Gyvenimas nuolat pateikia siurprizų. Žmonės auga ir keičiasi. Žinoma, tai yra gerai. Tačiau tai dar kartą įrodo, kad reikia ne ieškoti tobulo partnerio, tačiau tobulinti patį save, pirmiausia – derybų įgūdžius.

Jums ir jūsų partneriui nuolat reikia kalbėtis, žinoti, kuo gyvena kitas. Jums reikia apsikeisti nauja informacija bei mintimis, kurios jus veikia. Lygiai taip pat svarbu yra žinoti, ko tikėtis iš santuokos, tai yra, suprasti, kad laukia neišvengiami trikdžiai ir kada jų tikėtis.

Pavyzdžiui, sako Sollee, „pirmieji dveji poros metai yra svarbiausi. Tuo metu išyra daugiausia porų. „Kitas kritinis taškas – kai gimsta pirmasis vaikas. Tapus tėvais, atsiranda naujų nesutarimų. Keista, tačiau pradėjus pirmąjį vaiką leisti į mokyklą, vėl kyla išbandymas santuokai. Ar jis lengvai susidraugauja? Ar išmoko skaityti? Visa tai lemia santykių išbandymą.

Paauglys šeimoje – dar vienas išbandymas. Visais šiais laikotarpiais jums drauge reikės iš naujo apmąstyti savo veiksmus ir jausmus. „Santuokos nelemia sėkmė“, – sako Sollee. „Ją lemia meistriškumas“, kurį galime ir privalome ugdyti poroje. Jei reikia įkvėpimo – saviugdos, aktyvaus tarpusavio poroje bendravimo įgūdžių galite pasisemti Šeimų universitete. O kai suprasite, kad jūsų rankose – jūsų meilės likimas, prisipildysite energijos. Pajusite gyvenime atsiveriant begalę galimybių.

TANGO DVIESE arba keturi šeimyninio gyvenimo tikslai

Kodėl tango? Ką šokis turi bendro su šeimyniniu gyvenimu? Partnerystė, santarvė, suderinamumas, harmonija, kūryba, polėkis, ritmo pojūtis. Vedantysis šokyje – vyras. Tačiau jis veda taip, kad matoma labiausiai yra moteris – jos elegancija ir grožis. Nėra šokio be judėjimo. Šeima – tai nuolatinis judėjimas, ir jeigu jūs sustosite, nustosite investuoti į santykius, šokis baigsis, o stagnacija ir rutina tuoj pat sukels problemų.

Pamąstykite, kas Jums yra šeimyninis gyvenimas? Mokslas? Darbas? Menas? O gal rutina? Žinoma, tai mokslas. Ir jo reikia mokytis, kasdien. Niekada vertingi dalykai neateina savaime. Viską reikia „išnešioti“, išlaukti, subrandinti. Juk vaisiai ant medžių turi prinokti, kad būtų valgomi ir skanūs, juk kūdikis nešiojamas 9 mėnesius, ir netgi sriubą mes verdame tam tikrą laiką, sudėdami ingredientus ir prieskonius tam tikra seka. Tas pats ir su šeima. Dar nepragyvenote 10 metų? Tai reiškia, kad dar net nesusitikote iš tikrųjų. Juk prieš tikrai susitinkant, eina susižavėjimo periodas, įsimylėjimas, po jo seka nuvertinimas, kai nukrenta „rožiniai akiniai“. Ir štai tik atlikus tam tikras pareigas, praėjus tam tikram laikui, galimas tikrasis susitikimas.

Remiantis senaisiais šventraščiais, yra sakoma, kad šeima kuriama siekiant keturių pagrindinių tikslų, ir nuo to priklauso laimingas šeimyninis gyvenimas.

Pirmasis tikslas – surasti savo pašaukimą ir jį įgyvendinti, pasiekti harmoniją.

Antrasis tikslas – pasiekti klestėjimą, suklestėti.

Trečiasis tikslas – mėgautis gyvenimu.

Ketvirtasis – išsilaisvinimas, kitaip tariant, gyvenimo rezultatai.

Viskas turi savo eiliškumą, neįmanoma pasiekti antro ar trečio tikslo, neįveikus pirmojo. Taigi, tik tapus harmoninga asmenybe, lemta mėgautis savo klestinčiu gyvenimu ir ramia širdimi palikti šį pasaulį.

Kaip gi tapti harmoninga asmenybe, paklaus ne vienas? Atsakymas slypi šventraščiuose – išsiugdyti 33 savybes, tokias kaip geraširdiškumas, mokėjimas valdyti protą, atskirti gerą nuo blogio, kantrybė, teisingumas, draugiškumas, nuoširdumas ir t.t.

Pati geriausia treniruočių salė šioms savybėms ugdyti – šeima. Prisimenate, niekas vertingas lengvai neateina. Išbandymai, sunkumai, nemalonūs žmonės – tai užduotys, kurias išsprendę, keliaujame gyvenimo mokyklos klasėmis. Kiekviena situacija mums rodo mūsų vidinę būseną, tarsi koks veidrodis. Ieškome kaltų? Jų paprasčiausiai nėra. Būti savimi ar apsimesti? Apsimesti geru mėnesį iki vestuvių įmanoma, bet išlikti geru visą gyvenimą? Neįmanoma visą gyvenimą apsimetinėti protingu, kantriu, geranorišku. Gyvenimas visuomet atskleis mūsų tikrąjį aš. Išmėginimai pinigais, karjera, garbe arba skurdu, gėda, ligomis ir nelaimėmis. Visur išsaugoti žmogiškumą, orumą mes mokysimės visą gyvenimą.

Šeima – tai santykių universitetas. Pats svarbiausias universitetas, kurį baigę visi laikysime vieną ir tą patį egzaminą. Baisu apie tai kalbėti, galvoti? Tad nelikime tik apmąstymuose, o semkimės patirties iš kitų šeimų, imkime gerus pavyzdžius, gerąją kitų sutuoktinių patirtį iš kitų, ką Jums gali pasiūlyti Šeimų universitetas. Juk būsim paklausti – kokius santykius kūrėme su Pasauliu, kokias būdais, ko išmokome?

Taigi, šeima – galimybė ugdytis 33 dorybes, mokymosi centras, kuriame susitinka du mokiniai, o vėliau prie jų prisijungia ir vaikai. Tačiau yra manančių, kad santuoka skirta tam, kad sutuoktinis padarytų mus laimingais. Iš tiesų, tai vestuvės – tik reklaminis filmukas, kuriame mums parodoma, kaip viskas turi būti mūsų santuokinio gyvenimo antroje pusėje, kai bus pasiektas pirmasis šeimos sukūrimo tikslas, kai surasime savo pašaukimą ir jį realizuosime, tapsime harmoningomis asmenybėmis.

Pagalvokime, kaip turėtų būti gera gyventi šalia žmogaus, kuris turi savyje 33 dorybes? Ir jeigu šalia manęs gyvenantiems taip nėra, vadinasi ir šių dorybių aš dar neišsiugdžiau.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *