Santykiai ir vertybės

Kaip manote, kokį vaidmenį santykiuose vaidina vertybės?

Kai pas mane ateina klientė, kuri skundžiasi santykių problemomis, jos prašymas neretai skamba maždaug taip: „Padėkite man pakeisti savo vyrą!” Tačiau toks požiūris – absoliučiai klaidingas. Jeigu išties norite, kad jūsų santykiai pagerėtų ilgiems metams, o gal ir visam laikui, pokyčius reikia pradėti nuo savęs.

Pradžiai siūlau atsakyti į tris klausimus:

  • Koks esu partneris?
  • Kokiu partneriu norėčiau būti iš tikrųjų?
  • Kokius neatitikimus pastebiu tarp to, kokiu partneriu norėčiau būti ir kaip elgiuosi dabar?

Šie klausimai padeda išsiaiškinti savo vertybes santykiuose.

Kas yra vertybės? Vertybės yra tai, ką kužda mums širdis: kokiais norime būti, ką norime iš visos širdies daryti. Vertybės yra tai, kas jums svarbu gyvenime ir dėl ko esate pasirengę pakovoti. Kalbant apie santykius, vertybės yra patikimas pagrindas ilgalaikei meilei. Be vertybių jūsų meilė neturės pamatų ir ji sugrius kaip kortų namelis. Kai nutolstame nuo savo vertybių, mes nutolstame ir nuo savo partnerio.

Vertybės kaip nektaras maitina jūsų santykius, ]dėl ko jie išskleidžia visus savo žiedus.

Kaip pasireiškia vertybės? Konkrečiais poelgiais.

Jeigu jūsų vertybė – rūpintis mylima moterimi, jūs paduosite jai paltą, pabučiuosite, prieš išeidamas į darbą, ištiesite jai pagalbos ranką. Brangindami artumą, jūs praleisite daugiau laiko drauge. O jei branginate savitarpio palaikymą – sąžiningai pasidalinsite buitines pareigas namuose.

Tokiu būdu gaunasi, kad vertybės yra tai, kas svarbu jums. O kaip suprasti, kada paliekate vertybių teritoriją? Tai atsitinka tada, kai pradedate vartoti tokius žodžius, kaip privalau, būtina, esu įsipareigojęs, negalima… Viskas, jūs atsidūrėte taisyklių nelaisvėje.

Kai gyvename pagal vertybes, jaučiame lengvumą, džiaugsmą, gyvenimas atrodo kupinas prasmės. O gyvenimas pagal taisykles yra sunkus, slegiantis kaip sunki našta.

Jeigu vertybės poroje nesutampa, santykiai dažniausiai trunka labai neilgai.

O jei sutampa, nesutarimų dažniausiai kyla dėl to, kad skiriasi taisykles, pagal kurias gyvenote tėvų šeimose ir kurias atsinešėte į savo porą. Griežtas ir bukas taisyklių laikymasis provokuoja konfliktus. O gyvenant pagal bendras, sutampančias vertybes, žymiai lengviau vienas kitą priimti ir gerbti, surasti tuos sprendimus, kurie patenkins jus abu.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *