Savas žmogus

Neseniai susimąsčiau, kaip atpažinti savą žmogų. Pirmas dalykas, šovęs į galvą – džiaugsmas. Visi įsimylėjėliai iš pradžių jaučia euforiją, taip veikia meilės hormonai. Džiaugsmas, kad sutikai žmogų, džiaugsmas, kad tas žmogus gyvena šioje planetoje. Kad jis štai toks ir ne kitoks: su visais savo bruožais, sugebėjimais, charakteriu. Džiaugiesi ne vien dėl savęs: “Kaip man su juo gera”. Džiaugiesi pačiu faktu, kad šis žmogus apskritai gyvena.

Su savu žmogumi norisi būti kartu, tačiau tu nesi prisirišęs prie šio buvimo. Tau gerai tada, kada gerai jam. Net jeigu neįmanoma ir nesigauna būti drauge, tu vis tiek laimingas, kad tas žmogus yra.

Su savu žmogumi jautiesi priimtas, pripažintas – šių jausmų galbūt iki šiol apskritai dar nejautei gyvenime. Tave priima su visais “tarakonais” – pykstantį, kartais ne visai gražų, kartais nelabai protingą, gėdoje ir egoizme, žodžiu – gyvą ir netobulą žmogų. Tačiau savas žmogus – ne kankinys, iš meilės jis visada pasakys, kur suklydai, kur esi neteisus, kur įskaudinai.

Su savu žmogumi išaugi kaip asmenybė. Vystaisi iškart keliomis kryptimis. Su savu žmogumi plačiau atsiveria tavo sugebėjimai, aiškiau susiformuoja tikslai ir planai, sparčiau kopiama profesionalumo laiptais, išsiplečia interesų ir pomėgių sferos. Su savu žmogumi jautiesi pilnavertis, pasitikintis.

Su savu žmogumi ramu. Tai nereiškia, kad nebūna barnių ir konfliktų, tai reiškia, kad esama gilaus ramybės jausmo, tartum širdis pagaliau susirado jaukius namus. Konfliktai neišskiria, nepriverčia susvetimėti, jie padeda partneriams tobulinti savo asmenybes ir bendrus santykius.

Su savais žmonėmis niekas nežaidžia įprastų vyriškų/moteriškų žaidimų netgi susipažinimo periodu. Flirtas, koketavimas – taip. Manipuliacijos, skaudinimas, konkurencija – ne. Bendraujama kaip lygus su lygiu.

Su savu žmogumi auga sąmoningumas. Subtiliau jaučiame, gyvenimas darosi ryškesnis. Geriau suprantame save, atsiskleidžia tai, kas skaudino, ko iki šiol nesuvokėme. Geriau suprantame ir partnerį su visomis jo traumomis. Priėmimas ir pripažinimas atsiliepia ir patirčiai, ir tiems sunkiems momentams, kuriuos teko išgyventi. Žmonės tokioje poroje kažkuria prasme gydo vienas kitą.

Sutikti savo žmogų – didžiulė laimė ir didžiulis išbandymas. Kad gautume iš kito žmogaus viską, kas čia aprašyta, iš pradžių reikia išmokti pačiam visa tai duoti. Priešingu atveju, kad ir kaip norėtųsi šio susitikimo, tu būsi jam nepasirengęs. Šis susitikimas apnuogins tavo įprastas gyvenimiškas schemas ir elgesio modelius ir pareikalaus pakeisti įsišaknijusius įsitikinimus ir įpročius. Tačiau laimė, kurią suteikia santykiai su savu žmogumi, tikrai verta šio sunkaus dvasinio darbo.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *