Sesuo – tikra likimo dovana mūsų gyvenime

Ne paslaptis, kad kartais sesuo – baisi rakštis. Turintys seserų supras, apie ką kalbu. Tačiau iki kokio lygio sesuo gali erzinti ir siutinti, lygiai tiek pat ji gali būti labiausiai mylinti būtybė pasaulyje.

Kartais judu su seserimi esate mirtini priešai, o po dešimties minučių – geriausi draugeliai pasaulyje. Tai tinka ir santykiams su broliais, ir su kitomis seserimis. Labai dažna situacija.

Mūsų broliai ir seserys – tai žmonės, su kuriais praleidžiame didžiąją gyvenimo dalį. Ir nors santykiai ne visada būna idealūs, jų egzistavimas labai pozityviai įtakoja mūsų tolimesnį gyvenimą ir santykius, kurie tame gyvenime klostysis.

Tai tiesiog sukrečiantis dalykas – žinoti, kad dienai besibaigiant, galima pasipasakoti su seserimi įspūdžius, pasijuokti iš to, kas nutiko, pakritikuoti, pagailėti, palaikyti. Tai iš tiesų neįkainuojamas palaikymas.

Neseniai atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad jeigu turite seserį, reiškia susilaukėte tikros likimo dovanos. Tai ženkliai palengvins jūsų gyvenimą ateityje ir padės išsiugdyti labai naudingų įgūdžių.

Sesuo padeda jums išsiugdyti socialinius įgūdžius, kurie tokie būtini gyvenime. Juk komunikacija – bet kokių santykių pagrindas, ar tai būtų darbas, mokslai, ar romantiški santykiai. Nuo to priklauso jūsų sugebėjimas adekvačiai vesti derybas, reikšti savo jausmus ar ieškoti kompromisų. Net jeigu ištiks konfliktas, jūs jau turėsite patirtį, kaip iš jo išeiti.

Pateikiame penkias priežastis, kodėl sesuo – nuostabi ir labai naudinga likimo dovana.

Seseriška meilė sustiprina psichinę sveikatą

Pavyzdžiui, ji pakelia jūsų savivertę, imate jaustis geriau, labiau pasitikinčiai, nes turite seserį.

Seserys, kaip taisyklė, linkusios elgtis su savo broliais ir sesėmis motiniškai. Nepriklausomai nuo amžiaus. Tai pasakytina ir apie bendravimą su vyresniu broliu, ir su ką tik gimusia sesute.

Šita “motiniška” meilė būdinga visoms mergaitėms ir moterims. Ji suteikia kitam žmogui jausmą, kad jis yra mylimas, vertinamas, kažkuria prasme netgi saugomas ir ginamas. Seserys išties pozityviai veikia savo brolių ir sesių psichinę sveikatą. Neretai jos sutelkia šeimą aplink save, netgi kai greta nėra tėvų. Tuo pačiu išsaugo šeimyninius ryšius, širdies šilumą ir giminystės jausmą.

Seseriški santykiai daro žmones jautresniais

Viskas dėl to, kad sesers buvimas daro žmogų geresniu, juk sesėms būdingi tokie socialinio elgesio bruožai kaip atidumas, išmintis priimant situaciją ir sprendžiant problemas, dėmesingumas, nuoširdumas.

Seserys įtakoja kitus šeimos narius ne mažiau už tėvus. Jos išskiria ir nuramina besipešančius, sutaiko juos, išmoko atleisti ir draugauti. Juk seserys supranta, kokia laikina toji jų nesantaika ir dėl to joms nepatinka, kai kažkas pasipučia, užpyksta ant kito, nesikalba. Seserys supranta, kad jeigu nėra sutarimo ir vienybės jausmo – santykiams gresia pavojus.

Sesuo išmoko spręsti konfliktus

Ji daro tai empatijos pagalba, sugebėjimu suprasti kitą žmogų, jo pretenzijas, nuoskaudas ir kt.

Sesuo supranta, kad pirmiausiai būtina pažvelgti į situaciją kito žmogaus akimis ir jau tada daryti išvadas, pradėti kalbėtis ar priimti galutinį sprendimą.

Sesuo išmoko mus bendrauti su šeimos nariais ir daro tai taip sumaniai ir įtikinančiai, kad mums pavyksta be vargo pritaikyti įgytas žinias už šeimos ribų su draugais ir kitais žmonėmis.

Sesuo išmoko komunikacijos meno

Merginoms sesuo – milžiniškas pliusas, bet dar didesnis pliusas – broliams, kuriems teko laimė turėti sesę. Dabar jie turi šansą įgyti meistriškumo bendravimo su priešinga lytimi srityje, juk vyriški ir moteriški komunikavimo metodai smarkiai skiriasi.

Seserų dėka jie giliau supranta moteris, lengviau iššifruoja, ką jos norėjo pasakyti, juk augo su seserimi, kuri viso to ir išmokė.

Sesers meilė padeda įgyti nepriklausomybę

Gyvenime visko pasitaiko, ne visada lengva įsitvirtinti, pakovoti už save ir savo požiūrį. Ir čia į pagalbą ateina kitų žmonių palaikymas.

Seserys, pačios to neįtardamos, padeda išmokti kovoti už tai, kuo tikime, kadangi joms pačioms buvo nesaldu, kol neįsitvirtino mūsų pasaulyje. Šita patirtis – neįkainuojama, ir sesės noriai dalinasi ja su seserimis ir broliais.

Ar mylite savo sesutę? Sesuo – tai dovana, kurią būtina branginti. Kiek ji nuostabi ir vertinga, suprasite po daug metų, galbūt kai jau ir patys turėsite sūnų ir dukterų. Ir istorija pasikartos…

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *