Smegenys užprogramuotos ilgėtis partnerio

Mokslininkams pavyko rasti neuroninį ryšį, kurį ir galima pavadinti motyvacija kuo greičiau susitikti su partneriu. Yra tam tikros konkrečios smegenų sritys, formuojančios monogaminius ryšius. Apie tai rašo leidinys „Proceedings of the National Academy of Sciences”.

Eksperimentai buvo atlikti su lauko pelėmis. Šios rūšies graužikai pasirenka vieną partnerį visam gyvenimui. Naudodami in vivo kalcio vizualizaciją ir mikroskopines kameras, mokslininkai nuskaitė gyvūnų skirtingų smegenų sričių veiklą, joms sąveikaujant tarpusavyje.

Pirmasis rodiklis buvo nuskaitytas, kai susitiko du gyvūnai, kitas – praėjus 3 dienoms po poravimosi, o paskui – po 20 bendro poros gyvenimo dienų. Mokslininkai taip pat stebėjo, kaip pelės reaguoja į draugiją.

Įprastas kontaktas su bet kuriuo gyvūnu sukėlė tą pačią smegenų reakciją. Tačiau atskyrimo nuo partnerio atveju buvo pastebėta unikali ypatingo klasterio reakcija.

Laikui bėgant, ryšys tarp dviejų gyvūnų tvirtėjo, o jų reakcija į išsiskyrimą stiprėjo. Susitikus su partneriu ir nepažįstamu bandomuoju, buvo stebimas skirtingų smegenų sričių aktyvumas. Tokie pastebėjimai gali būti praversti teikiant pagalbą žmonėms, kenčiantiems emocijų deficitą, teigia ekspertai.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *