Sveikos sąmonės paslaptys

Išorinės aplinkybės, įvykiai, asmeniniai resursai, aplinka – visa tai vaidina svarbų vaidmenį apsprendžiant, ką mes galime pasiekti ir ko ne. Tačiau būtent požiūris, įsitikinimai, norų aiškumas, ryžtingumas ir visų šių dalykų derinys leidžia vienam žmogui pakilti virš situacijos, o kitam – tapti jos auka.

Štai aštuoni būdai, kaip išlaikyti sveiką sąmonės būseną.

Jūsų sąmonė yra jūsų vidinis pasaulis

Tai, kaip jūs matote ir patiriate savo gyvenimo žmones ir įvykius, nutinka jūsų privačiame pasaulyje. Jūs esate savo vidinės karalystės valdovai, taigi atkreipkite dėmesį į tai, kokią protinę ir emocinę aplinką sukuriate sau.

Ar esate laimingi? Ar visuomet įsitempę? Ar kaltinate kitus dėl to, kaip jaučiatės, ar pripažįstate, kad esate atsakingi dėl savo sąmonės kokybės?

Jūsų reakcijos ir atsakas – tik jūsų pačių kūrinys. Taigi jei iki šiol dar neturite kasdienio ritualo – pasitikrinimo, ką reiškia būti savimi ir ką galima pakeisti, pradėkite jau dabar!

Gerbkite mūsų skirtumus

Lengva įkliūti į spąstus darant prielaidą, kad kiti žmonės žvelgia į gyvenimą taip, kaip jūs, ir jei ne, manyti, kad jie klysta.

Šis negalėjimas priimti mūsų skirtumų ir juos gerbti yra daugelio asmeninių ir globalių krizių pagrindas. Daugelis žmonių kovoja dėl savo viršenybės, užuot ieškoję sprendimų, kurie būtų geriausi visiems. Ar stengiatės nutildyti pašnekovą, kurio požiūris kitoks nei jūsų? Ar nenorite girdėti, ką jis sako, nes esate įsitikinęs, jog esate „teisus“?

Kitą kartą, kai užsiblokuosite šiuose klaidinguose įsitikinimuose, pažvelkite į tai, ar galite pakeisti savo mąstymą nuo „arba taip/arba taip“ iki „tiek taip/tiek taip“. Kitaip tariant, atsiverkite kitokiems požiūriams ir raskite visiems priimtinų sprendimų, išlaikydami pagarbą vienas kitam.

Atkreipkite dėmesį į nuojautas

Atkreipkite dėmesį, kaip jumyse rezonuoja žmonės ar objektai. Ar tai būtų marškinių spalva, ar knygoje rasta frazė, ar jausmas, patirtas pirmąsyk sutikus žmogų, skirkite dėmesio šiems dalykams.

Jūsų vidinis balsas – neįkainojama dovana. Ignoruodami jį galite patekti į bėdą. Jei kažkas jums atrodo teisinga (ir nėra žalinga kitiems), atkreipkite dėmesį. Daugelis žmonių sako, kad jei būtų atkreipę dėmesį į savo nuojautą, būtų išvengę nemalonių netikėtumų.

Kiti žmonės gali nulemti jūsų pasirinkimą, bet tik jūs žinote savo tiesą

Vienas didžiausių gyvenimo iššūkių – atskleisti ir gerbti savo asmeninę tiesą. Gyvenimas yra kupinas malonių ir nemalonių situacijų bei žmonių. Kaip ir kodėl pasirenkate tam tikrą kelią – jūsų asmeninė atsakomybė.

Kartais gali būti sunku, kai kiti žmonės nori, jog elgtumėtės taip, kaip sako jie, o jūs žinote, kaip jums geriausia. Jei tai jums kelia didelių sunkumų, sutvirtinkite savo įgūdžius konfliktų sprendimo srityje, kad galėtumėte tinkamai argumentuoti savo pasirinkimus.

Likite susitelkę dabarties akimirkoje

Veiksmas gali įvykti tik dabarties metu. Kuo daugiau susitelkiate į savo praeitį ar ateitį, tuo mažiau galite vertinti tai, kas vyksta dabar. Šiuo metu praeitis naudinga tik kaip informacija, galinti įtakoti esamus pasirinkimus. Taigi pasinaudokite ja ir paleiskite. Sunku nešiotis praeitį visur su savimi.

Jei praeityje turėjote puikių patirčių, būkite už jas dėkingi ir leiskite šių patirčių atminčiai vesti jus link teisingų dabartinių pasirinkimų, tačiau paleiskite tas patirtis. Jums nereikia apsunkinti savo proto praeities likučiais. Skirkite vietos dabarties momentams. Lygiai taip pat, jei jūsų praeitis buvo sunki, padėkokite už pamokas ir keliaukite toliau, būdami išmintingesni.

Jei per daug galvojate apie ateitį, negalite dalyvauti dabartyje. Nerimavimas dėl ateities ir jos laukimas – visiškai bergždžias brangių dabarties momentų švaistymas. Įpraskite atkreipti dėmesį ir pastebėti, kada laikotės įsitvėrę praeities, kada laukiate ateities, ir pasirinkite gyventi dabartyje, čia ir dabar.

Būkite negailestingai atviri sau

Jūsų pirminis žmogiškasis santykis visuomet bus su pačiu savimi, ir šis santykis veiks visus kitus santykius. Nemeluokite sau, neatsikalbinėkite dėl to, kodėl atidėliojate svarbius dalykus, galinčius sugrąžinti harmoniją į jūsų gyvenimą. Kuo sąžiningesni esate su savimi, tuo daugiau jėgų turite priimti atitinkamus sprendimus.

Tai, kas nutinka, nutinka jums, ne prieš jus

Net blogiausia patirtis gali išeiti į gera. Negalvokite, kad kažkas yra blogai vien dėl to, kad jums tas „kažkas“ nepatinka. Jei tam tikri dalykai dabartiniame gyvenime jums nepatinka, paklauskite savęs: „Kaip galiu tai panaudoti savo augimui ir mokymuisi?“ Pasitikėkite savimi.

Išlaikykite atvirą ir smalsų protą

Jei jūsų protas nėra atviras ir smalsus, yra tikimybė, kad esate uždari pokyčiams. Jei norite būti laimingi, svarbu išlaikyti protinį ir emocinį gyvybingumą. Susidūrę su savo pačių nelankstumu, išmokite priimti visa, ką jums siūlo gyvenimas, o ne tik tas dalis, kurios jums patinka.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *