Tingėjimas – tai mitas

Jeigu laikote save tinginiu, pažvelkite į tai ne kaip į problemą, o kaip į problemos simptomą. O problemų gali būti įvairių:

Nesėkmės baimė. Tikriausiai žinote patarlę, kad neklysta tik tas, kuris nieko nedaro. Priimta manyti, kad šis posakis turėtų pamokyti, jog klysti nebaisu, reikia eiti toliau. Tačiau galima posakį suprasti ir atvirkščiai: nieko nedaryk ir nereikės klysti. Žmonės skirtingai išgyvena nesėkmes. Kai kuriems jos tiek skausmingos, kad jie ima atidėlioti reikalingus ir svarbius darbus. Čia nepakanka tiesiog nustoti tingėti, čia reikia smarkiai padirbėti su saviverte.

Sėkmės baimė. Skamba neįtikėtinai, tačiau ši baimė visiškai reali. Pirmas dalykas – sėkmė pakylėja į visiškai naują lygmenį. Priimsite naujus iššūkius, ar imsite tinginiauti, jų prisibijodamas? Antras dalykas – sėkmė susijusi ne vien su laime, ypač mūsų kultūroje. Čia mūsų laukia ir galimas pavydas, ir kaltinimai, kad “lipate per galvas”. Pavyzdžiui, viršininku paskiria jus, o ne labiau patyrusį darbuotoją. Dauguma supranta, kad jūs geriau susitvarkysite, tačiau apkalbos praktiškai neišvengiamos. O trečia – sėkmė vienoje sferoje gali sukelti problemų kitose. Pavyzdžiui, kai kurie vyrai skausmingai reaguoja į žmonų sėkmę karjeroje ir padidėjęs atlyginimas gali moteriai baigtis konfliktais namuose.

Užslėptas konfliktas. Yra tokia sąvoka kaip “itališkas streikas”: žmonės atlieka savo darbą griežtai pagal nustatytas instrukcijas ir tai negatyviai įtakoja efektyvumą. Šis metodas veikia ne tik ofise ar gamyboje, bet ir santykiuose. Jūs pykstate ant partnerio, tačiau nenorite ar negalite parodyti nepasitenkinimo. Vietoje to imate tingėti – kas gali jums papriekaištauti dėl poilsio? O iš tikrųjų tai savotiškas boikotas ir sabotažas. Dėl to darbuotis reikia ne su savo neaktyvumu, o su santykiais.

Troškimas, kad pasirūpintų. Galima būtų tiesiog paprašyti, kad kažkas kažką jums padarytų. O galima apsimesti bejėgiu, kad gautume tą patį rezultatą. Svarbiausia problema čia ne tingėjimas, o sunkumai, susiję su bendravimu.

Svetimų lūkesčių baimė. “Kaip laivą pavadinsi, taip jis ir plaukios” – sakė vienas personažas. Ir jūs, laikydamasis šio postulato, vadinate save tinginiu bei atitinkamai elgiatės. Tai suveikia: niekas iš jūsų nieko daugiau nesitiki ir viską daro patys. Labai patogu.

Būtinybė atsipalaiduoti. Šiuolaikinė kultūra propaguoja pastovų užimtumą, netgi poilsis turi būti aktyvus. Tačiau organizmas kartais pasako “stop” ir drimba ant sofos, nebereaguodamas į proto raginimus ir provokacijas. Jūs tikriausiai keiksite save dėl tingėjimo ir galvosite apie tai, kiek daug galėjote nuveikti per tą laiką. Tačiau ilsėtis išties būtina.

Depresija. Nuovargis, motyvacijos trūkumas, nesidomėjimas tais dalykais, kurie anksčiau teikdavo malonumą – tipiški depresijos požymiai. Šioje būsenoje žmogui taip pat būdinga pykti ant savęs už tingėjimą, o tai dar labiau komplikuoja situaciją.

Jeigu tingėjimo laikotarpis užtrunka, laikas prašyti pagalbos ar iškart kreiptis į specialistą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *