Trys auksinės taisyklės, kurios padės išvengti nemalonių emocijų ginčo metu

Apmaudas nėra pats maloniausias jausmas. Niekas nenori jausti apmaudo, tačiau daugelis yra įsitikinę, kad šio jausmo išvengti neįmanoma. Bet iš tikrųjų jūs galite išvengti itin nemalonių jausmų. Tai nereiškia, kad reikia vengti konfliktų, mat tai apskritai neįmanoma. Kartais  atsiranda noras ir net poreikis su kuo nors pasiginčyti.

Tačiau net ginčo metu galite išlikti ramūs ir nejausti didžiulio pykčio jausmo. Norint ginčytis išmintingai, derėtų žinoti keletą taisyklių.

Pagalvokite apie kito žmogaus ketinimus

Prieš įsižeidžiant, reikia pagalvoti, ko pašnekovas norėjo pasiekti, ar tikrai turėjo piktų ketinimų. Labai tikėtina, kad teks prieiti prie išvados, kad viskas įvyko atsitiktinai, kad niekas nesuvokė pasekmių.

Jei suvoksite kito žmogaus ketinimus, diskusija nesukels pykčio ir apmaudo.

Pasikalbėkite

Nuoširdus pokalbis – pats geriausias konflikto sprendimo būdas. Būtina pakviesti skriaudiką dialogui, apibūdinti jam situaciją. Reikia viską pasakyti iš savo požiūrio taško, sakyti „aš“, o ne „tu“. Tokiu atveju viskas neatrodys kaip pretenzija, tai neleis konfliktui įsiliepsnoti dar stipriau.

Jei negalite iš karto pradėti ramaus dialogo, turėtumėte šiek tiek palaukti, pasirinkti geriausią momentą. Kai viską pavyks aptarti, tikrai pajusite palengvėjimą ir nebekankins stiprios emocijos.

Atsiriboti

Jei situacija, kuri jus erzina, kartojasi nuolat, tuomet turėtumėte imtis tam tikros taktikos. Derėtų nustoti kreipti dėmesį į erzinantį objektą, ir susitelkti į dalykus, kurie suteikia teigiamų emocijų.

Tuomet pavyks išvengti nereikalingo susierzinimo ir pykčio. Pasipiktinimas pasitrauks į antrą planą, nebus išreikštas, gana greitai pasimirš amžiams.

Šie metodai padės atsikratyti nemalonių emocijų. Dėl to gyvenimas spindės ryškiomis spalvomis, neatrodys toks niūrus ir pernelyg nuobodus.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *