tylėjimas šeimoje

Tyli? Taip tau ir reikia!

-O tu jam apie tai pasakei?

-Ne…

Štai taip dažniausiai man atsako klientės į tiesų klausimą, po to, kai jau spėjo išvardinti ištisą sąrašą pretenzijų savo antrai pusei. Ko tik ten nebūna!

  • Erzina, kai draugų akivaizdoje išvardina mano trūkumus ir žvengia iš jų su draugeliais;
  • Jau pusę metų drybso ant sofos;
  • Nepadeda prižiūrėti vaikų, užsiima savimi;
  • Įklimpo į virtualų pasaulį;
  • Netobulėja;
  • Neprižiūri savęs, užsiaugino didžiulį pilvą;
  • Orgazmas? Net nepamenu, kas tai per daiktas!

Sąrašas begalinis.

O gal tavo vyriškis visai normalus? Tiesiog, jeigu tu tyli, nieko nesakai ir tyliai kenti, jis laiko visas tavo kančias grynai moteriškomis, nieko neturinčiomis su juo bendro – visus tuos PMS, ne ta koja iš lovos išlipau, aš stora…

Problema dažniausiai plūduriuoja pačiame paviršiuje. Mums, moterims, visada viskas aišku, mes galime atlikti kelias užduotis iš karto ir netgi pačią nerišliausią kalbą suprantame iš pusės žodžio. Pakeliui iš taško A į tašką B mes galime daryti begalę zigzagų, kelionės metu nuveikti krūvą darbų, tuo pat metu dar ir pakalbėti telefonu ir sudrausti vaiką. Ir kai kažkas šalia sunkiai dūsauja, mes jau žinome, kas atsitiko, ir kaip tai ištaisyti.

Vyrams viskas kitaip.

Tikriausiai pastebėjote, kad jeigu kažko paprašote, o paskui pavymui išsakote dar vieną pageidavimą, vyrui „sudega” procesorius. Jis arba grubiai atsakys, arba tiesiog pasiūlys pirmiausiai užbaigti su vienu reikalu, o jau tada imtis kito. Jei vyras nutylėjo, reiškia, apskritai neišgirdo, arba automatiškai pasiuntė jūsų signalą į šiukšliadėžę, kadangi šiuo metu užimtas pirma užduotimi. O telepatų vyrų tarpe irgi praktiškai nepasitaiko. Dėl to užuominos čia nesuveiks. „Tu gi man nieko nesakei”. – nustebs vyriškis, kai paklausite, kodėl kartu su arbata neatnešė į lovą ko nors skanaus.

Tai štai apie moteriškus pretenzijų sąrašus: kol garsiai jų neišsakei, vyras įsitikinęs, kad esi viskuo patenkinta.

O jeigu jau pasiryžai išsakyti, tai daryk tai be pretenzijų gaidelių balse. Priešingu atveju tik veltui nervus susigadinsi. Visos mūsų isterijos, ypač jeigu jos tęsiasi iki šeštų ir dar tolimesnių santuokos metų, vyrams tėra tik įprastas triukšmingas nemalonus fonas, kaip sieną gręžiantis kaimynas iš viršaus ar pjūklo garsas už lango, kur komunalinės tarnybos retina medžius gatvėje. Viskas pro šalį, viskas pro ausis. Eilinis PMS ir nieko daugiau.

Čia, beje, labai gerai suveikia laiškai. Dauguma mūsų pernelyg emocingos ir susierzinusios, pyktis kaupėsi metų metus ir trukdo normaliai išsiaiškinti santykius.

Paimk popieriaus lapą, popierius viską iškentės. Išklok ant jo viską, kas susikaupė. Pirmosiose eilutėse gerai būtų padėkoti už gera ir pagirti gerąsias savybes. O toliau gali išjungti visus stabdžius. Aiškiai, papunkčiui rašyk viską, kas nepatinka, kodėl nepatinka ir kada tai prasidėjo. Prieš įteikdama laišką, būtinai pati perskaityk. O dar būtų neblogai suprasti, kad ir pati esi tolima nuo idealo, po to gal ir vyrui skirtų pretenzijų punktų sumažės.

Svarbiausia taisyklė paprasta. Nesvarbu kokiu būdu nutarėte pasikalbėti su artimu žmogumi apie jūsų problemas – žodžiu ar raštu. Kalbėti reikia ne apie partnerį, o laikytis Aš pozicijos” Aš nepatenkinta, Aš pykstu”, vietoje „Tu mane siutini!” Užuot atakavusi, uždavinėk klausimus apie tai, ką jis jaučia šioje situacijoje.

Pabaigoje nepamiršk pridurti, kad myli jį, vertini ir esi pasirengusi drauge su juo žengti pasikeitimų bei bendrų problemų sprendimo keliu.

Kalbėkite, rašykite, aptarinėkite, kalbėkitės ir dalinkitės mintimis. Čia ir slypi pagrindinė ilgų ir laimingų santykių paslaptis.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *