Ūkinis muilas – nebrangus ir geras pagalbininkas

Plaukų priežiūra

Plaunant plaukus ūkiniu muilu, plaukai pasidaro tankūs ir sveiki ( išnyksta pleiskanos, plaukai nelūžinėja). Kartais būna, kad plaukai būna sausesni išplovus juos ūkiniu muilu, todėl visai geras patarimas: po plaukų išplovimo  perskalauti citrinų sulčių arba acto skiediniu ( gali būti visai nestiprus).

Ūkiniu muilu plaunant plaukus jie tampa tvirti, nelieka pleiskanų, neslenka ir mažiau  žyla.

Moteriški susirgimai

Ūkinis muilas ginekologijoje naudojamas kaip priešmikrobinė priemonė, užmuša visas bakterijas, gana neblogai gydoma juo pienligė.

Apatinį trikotažą skalbkite ūkiniu muilu. O jeigu ir higieninius apsiplovimus darysite su ūkiniu muilu – išvengsite nemalonaus kvapo ir visokių nereikalingų uždegimų.

Odos priežiūra

Patariama ūkiniu muilu nors 2 kartus per savaitę nusiprausti, tuomet visada atrodysite jauni. Po nusiprausimo odą galima palepinti paprastu vaikišku kremu. Tarp kitko, kas naudojasi šiuo patarimu, sako, kad tai efektyviau negu naudojimas profesionalią kosmetiką.

Jei oda riebi – geresnės priemonės prausimuisi, kaip ūkinis muilas, nerasite. Jeigu prausitės tik ūkiniu muilu, neturėsite odos problemų.

Muilo ir pieno mišinys veido valymui

Reikia paimti 100 gramų 72 % ūkinio muilo, sutarkuoti jį, maišant supilame pašildyto 100 gramų pieno, maišant pridedame po 1 arbatinį šaukštelį medaus ir jūros druskos. Viską gerai išmaišome. Veido valymo priemonė paruošta. Šis mišinys labai gerai išvalo odą nuo juodų taškelių, o su  medumi ir pienu veido oda gauna maistingų medžiagų.

Mišinį veido valymui galima pasigaminti ir paprasčiau: išmuiliname rankas 72 % ūkiniu muilu iki atsiras putos. Ištepame jomis veidą, po to ant rankų užberiame truputį smulkios jūros druskos ir pamasažuojame veido problemines vietas lengvais judesiais 1-2 minutes. Tačiau jei oda švelni- geriau naudoti pirmą būdą.

Moterims su problemine išporėjusia oda gali padėti toks visai paprastas receptas: kasdiena nakčiai nusiprausti karštu vandeniu su 72 % rudu ūkiniu muilu.

Lininę servetėlę sudrėkinti, nusausinti, išmuiluoti ūkiniu muilu ir su ja ištrinti veidą, akis ir nosį. Nuplauti taip pat karštu vandeniu. Reikia taip daryti, kol oda neįgaus labai švarios odos pojūtį.

Sudrėkinti veidą rankšluosčiu. Atsiras pojūtis, kad oda įsitempusi ir sausa, tačiau nereikia kokių nors kremų ar kitų minkštinančių priemonių. Nakčiai  odos poros turi būti atviros. Prieš rytą oda pati atsistatys. Ryte nusiprausti šaltu vandeniu. Po kurio laiko nuo šių procedūrų oda pasitemps, išnyks padidėję odos išporėjimai.

Po depiliacijos ar skutimosi – tam, kad panaikinti odos paraudimą jautriose vietose, tereikia  išmuilinti vieną kartą ūkiniu muilu probleminę vietą ir odos suerzinimas išnyks.

Kad panaikinti pėdų įtrūkimus ir sukietėjimus patariama pasidaryti tokias karštas voneles:

2 litrai karšto vandens, 1 arbatinis šaukštelis sodos, 1 valgomasis šaukštas sutarkuoto ūkinio muilo.

Rankų nagų priežiūra

Ūkinis muilas labai gerai stiprina rankų nagus, tarp kitko rezultatas pasijaučia jau po pirmo karto. Užtenka paėmus paprasto ūkinio muilo, juo gerai išmuiluoti pirštų galus, kad viskas pasidengtų balta muilo putele ir palaikyti apie 20-30 minučių. Po to labai gerai nuplauti muilą ištepti rankas  kremu. Svarbus momentas: kai nuplausite muilą- nagai turi gerai išdžiūti. Galima daryti tokią procedūrą kelis kartus per savaitę ir rezultatas jus nudžiugins – turėsite stiprius, sveikus nagus ir dar bus plius profilaktika nuo visų bakterijų ir grybelių.

· Stipriai nusideginus – pritvirtinti ant nudegusios vietos ploną ūkinio muilo juostelę. O jeigu nusiplikinote pirštą arba stipriai nudegėte saulėje – užtenka tik sutepti ūkiniu muilu ir 5 minučių eigoje skausmas išnyks ir nepasikartos.

Buvo pastebėta, kad  sumuštą vietą iš karto patepus ūkiniu muilu,  greičiausiai nebūna nei mėlynės, nei guzo.

· Grybeliui pažeidus odą – ūkinis muilas visai neblogai padeda atsiradus grybeliniams pėdų odos susirgimams. Patariama gerai plauti pažeistas grybeliu vietas ūkiniu muilu su šepetėliu, nudžiūvus odos paviršiui – ištepti jodu.

Spuoguotai odai gerai padeda prausimasis su ūkiniu muilu

Receptas: sutarkuoti ūkinio muilo į indelį, užpilti vandens ir tol plakti, kol pasidarys daug putų. Tada paimti 1 valgomąjį šaukštą putų, 1 arbatinį šaukštelį druskos ir išmaišyti.

Šitą masę dėti ant gerai nuplauto veido. Iš karto perspėjimas – gali stipriai „žnaibytis“- bet tai rodo kad vyksta gydomasis procesas. Laikyti kaukę puse valandos. Ant veido liks sausa druska. Nukratykite ją ir nusiprauskite iš pradžių karštu vandeniu, po to šaltu. Tokias procedūras reikia atlikti 2-3 kartus per dieną ir maždaug 2-3 savaites.

Lygiomis dalimis sumaišius ūkinį muilą ir tarkuotas bulves, sėkmingai gydoma spuogų išberta oda. Gydytis reikia iki visiško išgijimo. Vieno karto neužtenka.

Jeigu stipriai prakaituojate – 2 kartus per dieną išplauti ūkiniu muilu prakaituojančias vietas. Kaip sako ekspertai – prakaitavimas neišnyks, bet bus neutralizuotas prakaito kvapas.

Nuo niežų – niežų erkutės bijo ūkinio muilo.

Votys

Patariama sumaišyti 1:1  ūkinį muilą, sutarkuotą svogūną ir cukrų. Šitą mišinį  patariama uždėti ant voties iš vakaro , pritvirtinti ir ryte žaizda turėtų pradėti valytis.

Jei dėmėtus skalbinius iš vakaro pamerksite ūkinio muilo skiedinyje  – tai ryte po skalbimo mašinos skalbimo  nebebus jokių dėmių.

Naminiai „skalbimo milteliai“ iš ūkinio muilo:

200 g 76 %  ūkinio muilo , 4 valgomieji šaukštai sodos ir 2 litrai verdančio vandens.

Muilą sutarkuoti tarka, užpilti verdančiu vandeniu, išmaišyti iki visiško ištirpimo, tada ten supilame sodą ir vėl gerais išmaišyti. Gaunasi tąsus skiedinys, kuris pamažu atšaldamas įgauna nepermatomos žele formą. Šitą gautą skiedinį supilame į indą ir jūsų skalbimo milteliai paruošti. Dedame į skalbimo mašinos būgną. Dozavimas: 5 kilogramams skalbinių-apie 200 gramų mūsų pasiruoštos žele. Ši žele labai tinka skalbti skalbinius sergantiems alergija – bei suaugusiam ir vaikui.

Ūkiniu muilu išmuilinus vaikų kojines ir kelnes( tinka ir suaugusiems) ir palikus kokiai valandai išmuilintus, o paskui – į skalbimo mašiną. Tokio švaros efekto nepavyksta išgauti naudojant pačius geriausius skalbimo miltelius.

Jei ūkiniu muilu gerai išmuilinsime baltus darbužius ir po kurio laiko išskalbsite, tai jokių balinimo priemonių neprireiks.

Jei pavirinsite ūkiniame muile virtuvinius rankšluosčius – bus gražiai balti ir švarūs.

Vilnoniai daiktai išskalbti ūkiniu muilu tampa purūs ir minkšti.

Labai naudinga nusipirktus kiaušinius nuplauti ūkiniu muilu.

Praplaunant  kiekvieną vakarą nosį su ūkiniu muilu manoma, kad galima visiškai išvengti peršalimo ligų.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *