Vakare įdedu aktyvintos anglies tabletę į kriauklę, o ryte pastebiu malonius pokyčius

Kaip atsikratyti nemalonaus kvapo virtuvėje ir vonioje? Tos namų šeimininkės, kurios žino apie šią gudrybę, jau seniai nebeperka buitinės chemijos, kurios kaina ne visada yra palanki. Gali visiškai pakakti tiesiog nueiti į vaistinę ir įsigyti aktyvintos anglies pakuotę.

Aktyvintą anglį dažniausiai naudojame tada, kai apsinuodijame maistu arba kenčiame pasekmes po riebaus maisto ar alkoholio. Vis dėlto, naudinga žinoti, kad aktyvinta anglis sugeria ne tik toksinus, bet ir nemalonius kvapus. Sužinokite, kaip aktyvintą anglį galima panaudoti buityje.

Kaip atsikratyti nemalonaus kvapo šaldytuve?

Kad pašalintų žuvies kvapą, kai kurios šeimininkės naudoja seną liaudišką priemonę – acto tirpalą. Deja, jei pasirinksite netinkamą acto koncentraciją, galite sugadinti šaldytuvo vidinę dangą.

Taip pat galima įsigyti specialių priemonių, kurios padeda neutralizuoti kvapus, tačiau jų kaina tikrai nedžiugina. Pasirodo, nemalonaus kvapo problemą gali padėti išspręsti aktyvinta anglis!

5 tabletes aktyvintos anglies sumalkite į miltelius ir supilkite į nedidelį stiklinį ar metalinį indelį. Įberkite arbatinį šaukštelį sodos ir išmaišykite. Įdėkite indą į šaldytuvą. Štai ir viskas! Net mėnesį galėsite nesukti galvos dėl galimo nemalonaus kvapo šaldytuve. Po mėnesio reikės išberti aktyvintą anglį ir sodą bei pakeisti šiuos produktus šviežiais. Ši paprasta gudrybė ne tik padės išspręsti nemalonią problemą, bet taip pat leis sutaupyti pinigų.

Kaip pašalinti iš kriauklės sklindantį nemalonų kvapą?

Aktyvinta anglis ne tik sugeria nemalonius kvapus, bet taip pat gali sukurti malonų aromatą. Jei jaučiate iš kriauklės sklindantį nemalonų kvapą, galite išbandyti šią paprastą gudrybę. Jums reikės tik aktyvintos anglies ir mėgstamo aromato eterinio aliejaus.

Į kriauklę įdėkite 2–3 anglies tabletes ir užlašinkite 5 lašus vandens ir mėgstamo eterinio aliejaus. Kai tabletės suirs, nustumkite jas į vamzdį. Šią procedūrą atlikite kas kartą, kai ilgesniam laikui išvykstate iš namų, arba prieš naktį. Išbandę šią gudrybę tikrai atsisakysite cheminių oro gaiviklių.

Kaip pasigaminti natūralų aromatinį difuzorių?

Į nedidelį stiklinį indelį įdėkite 5-7 aktyvintos anglies  tabletes ir užlašinkite iki 15 lašų  mėgstamo aromato eterinio aliejaus. Stiklainį galima pastatyti bet kur, kur tik norite – tualete, koridoriuje ar svetainėje.  Natūralu, kvapnu ir ekonomiška!

Kaip pašalinti nemalonų kvapą po kriaukle?

Net jei reguliariai ištuštinsite šiukšliadėžę, po kriaukle gali būti juntamas nemalonus kvapas. Visa tai lengva ištaisyti ir užkirsti tam kelią. Šalia šiukšliadėžės padėkite indą su 3-4 aktyvintos anglies tabletėmis. Į kibirą įlašinkite 5 lašus eterinio aliejaus. Aktyvinta anglis sugers visus nemalonius kvapus, o eterinis aliejus skleis malonų aromatą.

Kaip pašalinti nemalonų kvapą drabužių spintoje?

Aktyvintą anglį galite naudoti bet kurioje vietoje, kur reikia pašalinti nemalonius kvapus. Drabužių spinta – taip pat ne išimtis. Spinta kvepės gaiviau, jei į drobinį maišelį įdėsite 5-7 aktyvintos anglies tabletes. Tai padės išvengti ne tik nemalonaus kvapo, bet taip pat ir drėgmės pertekliaus.

Kaip pašalinti nemalonų avalynės kvapą?

Na, ir galiausiai: aktyvinta anglis taip pat gali padėti pašalinti nemalonų avalynės kvapą. Į batus, kurie skleidžia nemalonų kvapą, įdėkite aktyvintos anglies tablečių ir palikite kelias valandas. Beje, jei vietoj aktyvintos anglies naudosite įprastą kepsninės anglį, rezultatas bus toks pat. Svarbiausia – nepamiršti apvynioti anglį storu audiniu, kad  batuose neliktų tamsių žymių.

Ar naudojate aktyvintą anglį buityje? Pasidalinkite išbandytomis gudrybėmis komentaruose.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *