Visa, kas gera vyksta lėtai

O visa, kas bloga – labai greitai. Taukšt, paukšt… Bloga žinia, netektis, nelaimė, avarija – visa tai įvyksta labai staigiai. Ir sulaužyti ką nors galima labai staigiai. Ypač trapų dalyką – meilę, pasitikėjimą, laimę… Pinigų netekti galima per akimirką. Galima labai greitai prašvilpti didžiulį turtą.

O štai jį susikrauti – labai ilgas procesas. Labai ilgai klostosi tikri santykiai, tikra meilė ir draugystė. Labai ilgai užkariaujamas pasitikėjimas, susikuriama reputacija. Labai ilgą laiką trunka sveikatos atstatymas.

Lėti pokyčiai dažniausiai būna naudingesni ir konstruktyvesni.

Dėl to, jeigu kažkas vyksta lėtai ir ilgai – nereikia skubinti. Ir nereikia skųstis, žvilgčioti į laikrodį ir bėgioti pas mašinistą, maldaujant jo, kad paskubėtų, įmestų daugiau anglių, nes traukinys per lėtai pūškuoja.

Dėl to, jei kažkokį procesą lydi sunkumai ir kliūtys, jeigu jis reikalauja resursų ir dėmesio, tai dažniausiai reiškia, kad vyksta geras procesas. Pernelyg greitas ir staigus gali baigtis labai negatyviai.

Kad kažką sukurtume ar pagerintume, reikia daug laiko ir jėgų. Pasitaiko, žinoma, kad genialus dailininkas per kelias minutes nupiešia šedevrą. Ir užsimoka piešiniu už alų bare. Arba poetas brūkšteli genialų ketureilį. O paskui žūsta pačiame jėgų žydėjime – genijams kažkaip nesiseka su gyvenimo trukme. Ir tai, kas taip staigiai atėjo, lygiai taip pat staigiai prapuola.

Taip kad su lėtu ir nelengvu procesu reikia susitaikyti ir tęsti darbą, kad ir kas tai bebūtų – verslas, darbas su sveikata, santykiais ar mokslais. Tai teisingas ir geras procesas.

Ir nereikia kaip Karlsonas iš Lindgren pasakos pastoviai iškasinėti iš vazono persiko kauliuko, kad pasižiūrėtų, ar nepradėjo dygti, kada gi pagaliau galima bus pasimėgauti saldžiais vaisiais? Nepasimėgausite niekada, jei pastoviai kapstysitės ir kapstysitės situacijoje.

Visa, kas gera ir tvirta retai įvyksta greitai. Visa, kas bloga dažniausiai įvyksta žaibiškai. Štai toks dėsnis. Sukaupkime kantrybę. Ir pasiguoskime tuo, kad lėti pokyčiai dažniausiai būna naudingiausi ir konstruktyviausi.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *