Mano senelis visada valgė šiuos lapus, kad būtų stiprus ir sveikas, ir sulaukė gražaus 91 metų amžiaus. Augalas, apie kurį šiandien kalbėsime, yra daugiau nei įprasta prieskoninė žolelė. Jį galima laikyti įspūdingu natūraliu vaistu, nes jame gausu chlorofilo ir kitų veikliųjų medžiagų, turinčių nuostabų gebėjimą absorbuoti toksinus iš organizmo – kalbame apie petražolę. Petražolės lapai yra puiki virškinimą gerinanti priemonė!
Šio straipsnio dėka galite daugiau sužinoti apie jų gydomąjį poveikį. Petražolės didina skysčių išsiskyrimą, padeda atsikratyti alkio ir pagreitina virškinimo procesą. Petražolėse esantys lakieji aliejai ir karčiosios medžiagos puikiai stimuliuoja virškinimą. Lapuose esanti angelo rūgštis taip pat yra nervus ir protą tonizuojanti priemonė, veiksminga sergant protine anoreksija. Dideliais kiekiais valgomi petražolių lapai mažina apetitą ir yra naudinga priemonė nuo per didelio apetito.
Kiti poveikiai:
· Skatina tulžies išsiskyrimą – puiki tulžies pūslės ligų profilaktika,
· Šalina vidurių ir pilvo pūtimą,
· Atlieka širdies ir kraujagyslių ligų profilaktiką, valo kraują ir kraujagysles,
· Diuretinis poveikis – puikiai tinka žmonėms, kenčiantiems nuo dažnų šlapimo pūslės, inkstų ir šalinimo sistemos uždegimų,
· Šalina iš organizmo skysčių perteklių, jei daug naudojate druskos, petražolė išvalys jūsų organizmą nuo natrio pertekliaus,
· Valo kvėpavimo takus – padeda atsikratyti gleivių ir palengvina kvėpavimą,
· Petražolių nuoviru galima sėkmingai gydyti sąnarių ligas, tokias kaip reumatas, artrozė ar podagra. Galite virti visas augalo dalis, tačiau šaknys turi ryškiausią poveikį. Keletą kartų per dieną iš jos šaknų paruošta arbata gali veiksmingai palengvinti daugelį sveikatos negalavimų.
· Puikiai tinka gripo metu – petražolė yra ne tik puiki prevencinė priemonė, bet ir padės greičiau pasveikti.
Petražolė ir virškinimas
Prieš valgį ir po valgio sukramtykite po 1-2 šviežius petražolių lapelius.
Poveikis stiprus ir greitas.
Petražolės didina virškinamojo trakto sulčių išsiskyrimą, mažina apetitą ir suaktyvina virškinamojo trakto veiklą. Turi priešuždegiminį poveikį virškinimo traktui. Skatina skrandžio peristaltiką ir tulžies išsiskyrimą iš tulžies pūslės. Rekomenduojama nuo dispepsijos, hipo- ir hiperrūgštingo gastrito, tulžies pūslės diskinezijos. Petražolės labai pagreitina medžiagų apykaitą, todėl yra geriausia sveiko svorio metimo priemonė.
Jei kamuoja apetito stoka ar nuolatinis pykinimas – vartojama likus ketvirčiui valandos iki valgio ( 1-2 švieži lapeliai ilgai kramtomi), Petražolės lapeliai pasižymi nervus ir protą stiprinančiu poveikiu, taip pat veiksmingi sergant protine anoreksija. Petražolės lapai, valgomi dideliais kiekiais (5-10 lapų vienu metu), turi priešingą poveikį, mažina apetitą ir yra naudinga priemonė nuo per didelio apetito.
Šalina iš organizmo kenksmingas medžiagas
Šviežios petražolių šaknys (smulkiai supjaustytos, dedamos į karštas sriubas ir padažus, išvirtos ir į daržovių salotas), jei jų suvartojama ne mažiau kaip 20 g per dieną, pasižymi diuretiniu, antikonvulsiniu poveikiu. Rekomenduojama vartoti, kai šlapimo susilaikymas atsiranda po operacijos, ūminio cistito, vartojant diurezę slopinančių vaistų arba esant kai kurioms navikinėms ligoms.
Be to, per dieną kas valandą galima suvartoti po 1 valgomąjį šaukštą petražolių sulčių. Petražolių lapai skatina šlapimo gamybą ir jo išsiskyrimą, prisideda prie gausaus karbamido ir kitų atliekų šalinimo iš organizmo. Geros sveikatos!