Žavingiausi ir simpatiškiausi žmonės – kas jie?

Kas iš mūsų nenori patikti aplinkiniams, lengvai bendrauti, būti įdomiu pašnekovu, kuriuo žavėtųsi artimieji, pažįstami ir kolegos? Juo labiau kad komunikabilūs ir charizmatiški žmonės daugiausia pasiekia gyvenime.

„Kad patiktumėte kitiems, pirmiausia reikia pamilti save, – tikina psichologė Irina Jakovič. – Jeigu patys jausitės patrauklūs, nevalingai trauksite prie savęs aplinkinius. Todėl priimkite save tokį, koks esate, ir žmonės links prie jūsų. Tik nepainiokite to su narcisizmu ir egoizmu – hipertrofuota meile sau. Jūsų savivertė turi būti normali: nei per aukšta, nei per žema. Jeigu pasitikėsite savimi, žmonės tai pajus ir taip pat ims pasitikėti jumis.“

Kaip tapti patraukliu žmogumi?

1. Suraskite savyje kokią nors išskirtinę savybę, kuria galėtumėte žavėti ir daryti įspūdį kitiems. Intelektas, išvaizda, pasiekimai, emocijos – nesigėdykite demonstruoti stipriųjų savo asmenybės ypatumų, jeigu norite patraukti kitų dėmesį. Tačiau neatskleiskite iškart visų savo paslapčių. Turite likti didelės apimties knyga, daugiatomiu romanu, slepiančiu savyje daug mįslių, kurias žmonės norėtų įminti.

2. Teisingai nusiteikite prieš svarbų pokalbį. Pavyzdžiui, jeigu ruošdamiesi į darbo pokalbį nerimausite, kad potencialus darbdavys jus negailestingai tardys, iš anksto patirsite stresą ir užsiprogramuosite nesėkmei. Kad nusiramintumėte, reikia nusiteikti pozityviai, pasiruošti maloniam pokalbiui, kuris nulemtų sėkmingą rezultatą.

3. Mokykitės gražiai pateikti save, pabrėžti savo privalumus ir paslėpti trūkumus. Smulkmenos čia atlieka didelį vaidmenį. Svarbu, kaip jūs sėdite ir stovite, kaip pasukate galvą, padedate rankas, kaip žvelgiate į pašnekovą, kokia tada būna jūsų veido išraiška. Reikia, kad jūs nieko nevaidintumėte, neįsitemptumėte, nes tai iškart krenta į akis. Turite jaustis natūraliai ir nevaržomai, spinduliuoti pasitikėjimą savimi ir orumą. Pasistenkite būti maksimaliai susitelkę, bet atrodyti atsipalaidavę. Tai nėra lengva, bet jeigu padirbėsite su savimi, bus įgyvendinama.

4. Svarbu, ką jūs sakote ir kaip. Kai žmogus stengiasi pasirodyti labai protingas, kalba sudėtingais, įmantriais sakiniais, niekas jo klausytis nenori. Jeigu jums svarbu sudominti žmogų, patraukti jo dėmesį, geriau kalbėkite glaustai, laisvai ir apie esmę. Venkite banalių frazių, galite būti sąmoningi, tačiau saikingai.

5. Stenkitės klausytis ir girdėti žmones. Leiskite kitam suprasti, kad jis jus iš tiesų domina, atidžiai klausykitės, nepertraukdami ir nenukrypdami nuo temos. Toks elgesys sukels jūsų pašnekovui susižavėjimą. Kartais naudinga nutilti ir patylėti. Pauzė – svarbi komunikacijos dalis. Nemokykite kitų žmonių, kaip gyventi. Jūsų nuomonė – ne vienintelė. Ir kuo mažiau aukštinkite savąjį „aš“.

6. Rankos paspaudimas – seniausias būdas susidraugauti. Delne yra daugybė receptorių, kurie perteikia jūsų požiūrį į žmogų. Spausdami kitam ranką, galvokite apie tai, ko jūs norite: sužavėti, patikti, pasikalbėti, pratęsti pažintį… Žmogus intuityviai suvoks jūsų emocijas, pajus jūsų susidomėjimą ir būtinai atsilieps. Taktiliniai kontaktai – prisilietimai, apkabinimai – labai suartina žmones ir daug pasako be žodžių. Nebijokite tokiu būdu išreikšti savo emocijų.

7. Turėkite drąsos nesilygiuoti į kitus. Žmonės, kurie daro tai, ką jiems liepia širdis, visada sukelia pagarbą. Žinoma, ne visiems patiks, kad atsisakote pataikauti publikai. Jeigu turite savo nuomonę, nebijokite būti sąžiningi ir nuoširdūs. Tikrai būsite pastebėti.

8. Kad būtumėte įdomūs aplinkiniams, reikia gyventi aktyvų, turiningą gyvenimą. Veikite, vystykitės, neapsiribokite tuo, kas pasiekta, kurkite, įgyvendinkite idėjas, nebijokite suklysti ir pralaimėti. Įkvėpkite aplinkinius savo entuziazmu.

9. Šypsokitės! Šypsena – raktas į žmonių širdis. Tik nereikia nešioti šypsenos kaip kaukės, kitaip tik atbaidysite nuo savęs aplinkinius. Šypsokitės nuoširdžiai, ypač tada, kai jaučiate žmogui simpatiją.

10. Nebijokite kartkartėmis paprašyti kitų pagalbos. Kai kuriuos žmones traukia kitų silpnumas. Jeigu žmogus padės jums vieną kartą, jis ir vėliau jaus tam tikrą atsakomybę už jus. Galbūt tarp jūsų įsivyraus abipusė simpatija.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *