Vaikams reikalingos senamadiškos manieros

Dešimt „senamadiškų“ manierų, be kurių neįmanoma užauginti sėkmingo ir savarankiško vaiko

Yra manierų, kurios niekada neišeina iš mados. Būtent jų reikia mokyti vaikus ir paauglius.

Iš pirmo žvilgsnio tai banalios tiesos. Toliau pateikiami dešimt pačių senamadiškiausių manierų.

Jas galima suskirstyti į dvi kategorijas: „mandagumas žodžiais“ ir „mandagumas veiksmais“.

Mandagumas žodžiais

Mandagumas prasideda nuo kalbos. Žemiau pateikiami svarbiausi žodžiai, kurių reikia išmokyti kiekvieną vaiką.

Du mandagūs žodžiai: „ačiū“ ir „prašau“. Daugelis tėvų skundžiasi, kad jų vaikai labai kaprizingi ir dažnai vartoja žodį „duok“. Pasak specialistų, prašymo ir padėkos žodžiai prieš ir po prašymo gali pagerinti situaciją. Tie patys žodžiai motyvuoja imtis veiksmų.

Tinkamose situacijose sakyti žodžius „atsiprašau“, „atleiskite“. Pavyzdžiui, netyčia užmynėte kam nors ant kojos minioje ir pan. Yra tėvų, įsitikinusių, kad pernelyg didelis mandagumas ir pagarbumas niekur neveda. Realybė verčia burgzti į priekį tarsi buldozeriui. Tačiau saikingas ir laiku bei vietoje taikomas mandagumas visada yra naudingas.

Mandagumas veiksmais

Mandagumas pasireiškia ir veiksmais. Paprasti veiksmai padės įsisavinti mandagumo pagrindus:

Nepertraukinėti kito žmogaus kalbos. Gebėjimas klausytis kito žmogaus – svarbus ir naudingas įgūdis. Ši savybė pravers tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Tai viena iš protingo žmogaus savybių.

Nekomentuoti aplinkinių išvaizdos ir fizinių trūkumų. Šio punkto, ko gero, net komentuoti nereikia. Verta tik pridurti, kad žmogų apibūdina jo idėjos ir veiksmai, o ne išvaizda.

Visada prašyti leidimo paimti tai, kas tau nepriklauso. Paprasčiau tariant, paprašyti kito žmogaus leidimo paimti žaislą ar pan. Reikia gerbti kitų žmonių nuosavybę. Visaleidžiamumas apsunkina gyvenimą, o supratimas ir pagarba svetimam turtui jį žymiai palengvina.

Prieš įeinant visada reikia pasibelsti. Tai taikoma ir tėvams, ir vaikams. Juk kiekvienas turi teisę pabūti vienatvėje, pailsėti. Įeiti be beldimo nemandagu, nes galima užklupti žmogų netikėtai.

Vadinti žmones vardais. Daugumai žmonių malonu girdėti savo vardą.

Kosint ar žiovaujant, uždengti burną ranka. Tai banalus įprotis, kurį dėl kažkokių priežasčių pamiršta netgi daugelis suaugusiųjų.

Visada sutvarkyti savo žaislus ir maistą. Savarankiškumas ir gebėjimas rūpintis savimi prasideda būtent nuo šių veiksmų. Vėliau natūraliai atsiras ir toks įgūdis, kaip atsakomybė už savo veiksmus.

Nešiukšlinti. Nuo vaikystės vaikui svarbu paaiškinti, kad reikia sutvarkyti kiekvieną numestą saldainių popieriuką. Juk kažkas turės tai padaryti.

Štai dešimt paprastų patarimų, kurie tikrai padės jūsų vaikui tapti mandagiu ir savarankišku žmogumi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *