Kaip narcizai ir psichopatai utilizuoja savo partnerius

„Utilizavimas” – labai nehumaniškas žodis, šaltas, nemalonus. Perskaito žodį žmogus ir suglumsta: „Ar tikrai su manimi galima štai taip negailestingai, kaip su daiktu? Aš tiek daug investavau į šiuos santykius, taip mylėjau… „

Taigi, šiandien pakalbėsime apie utilizavimą, kuriuo užsiima psichopatai ir narcizai. Šiuo atveju apjungiu juos abu, kadangi jų naudojamas utilizavimo mechanizmas yra daugmaž panašus. Tai trečiasis santykių su tokiais partneriais grandinės etapas: „Idealizavimas-Nuvertinimas-Utilizavimas”.

Iš pradžių būna trumpas šviesus laikotarpis su asistavimu, prisipažinimais, siurprizais ir pan. Partneris idealizuojamas, jis pastatomas ant išgalvoto pjedestalo. Tačiau vos pastebėjus, kad jis/ji jau įsimylėjo, jau pavergtas, pasiruošęs dalintis resursais, pereinama į sekantį etapą.

Prasideda skausmingas nuvertinimas ir kritika, emocinės sūpuoklės, ignoravimas, vis didėjantys reikalavimai, griežtėjančios taisyklės ir t.t.

Kol partneris nuoširdžiai bando išsaugoti santykius ir grąžinti idealizacijos stadijoje buvusią situaciją, psichopatas ar narcizas jau pereina prie utilizacijos.

Čia mes kaip tik ir išsiaiškinsime, kaip tai vyksta. Tai gali būti viena iš žemiau pateiktų schemų, arba jų deriniai.

Skiriama katastrofiškai mažiau laiko ir dėmesio

Jūs daugiau nesvarbus, nereikalingas, neįdomus. Greičiausiai, jau nebegalite duoti tiek resursų. Psichopatas ar narcizas jau atėmė iš jūsų viską, kas jam atrodė tinkama.

Dabar belieka jus negailestingai išstumti. Apskritai jus palikti ir tik retkarčiais sugrįžti, kad galima būtų „pasipildyti degalų”, jei nebus kitų prieinamų šaltinių.

Paliktas žmogus bando išsiaiškinti priežastis, kovoja, gelbėja santykius. O gelbėti nebėra ko.

Staigus finalas, turintis labai neaiškų, miglotą pretekstą

Tiesiai tokie žmonės retai pasako, kad jūsų jiems nebereikia, kad jūs jau neįdomūs ir t.t. Nes juk tokiu atveju teks ištverti jūsų pasipiktinimą, matyti jūsų ašaras, atsakyti į nepatogius klausimus.

Dėl to narcizas ar psichopatas geriau tiesiog pradings, o jums į visus klausimus atsakys:

  • Aš toks sudėtingas žmogus, tu manęs nesuprasi;
  • Dabar tiesiog toks gyvenimo laikotarpis;
  • Dėl visko kaltas/kalta tu, bet tu iki šiol taip nieko ir nesupratai…

Žodžiu, jie palieka sau praviras, iki galo neužtrenktas duris, kad esant būtinybei trumpam sugrįžtų.

Jus be jokių ceremonijų sulaužo kaip asmenybę

Įžeidinėjimai, pažeminimai, gazlaitingas. Jums gali būti pasakyta, kad nesate vienintelis partneris, ir turite su tuo susitaikyti. Gali būti nustatytos jums nepriimtinos santykių taisyklės ir pan.

Ir tokiose pragariškose sąlygomis jūs arba patys išeisite, arba jumis be ceremonijų naudosis, net nesuteikdami vilties šviesesnei ateičiai.

Santykių neigimas

Dar visai neseniai buvote artimi žmonės, turėjote bendrų ateities planų. Ir šiandien jums sako:

  • Iš kur tu ištraukei, kad mus sieja rimti santykiai? Mes tiesiog gerai praleidome laiką;
  • Tu pats/pati per daug visko prisigalvojai;
  • Aš tau iš pat pradžių sakiau, kad tarp mūsų nieko nebus

Išeinama neatsisveikinus

Iš serijos: „Išėjo nupirkti duonos ir daugiau nebegrįžo”. Čia netgi nemėginama jums sugalvoti kokio nors „pasiteisinimo”. Tie žmonės paprasčiausiai išnyksta, pradingsta ir toliau gyvena su kitu, turinčiu šiuo momentu daugiau resursų ir tinkamesniu.

Atminkite, kad užsiimdami štai tokia „utilizacija”, psichopatai ir narcizai dažnai pasilieka sau galimybę vėl sugrįžti. Nedarykite klaidos, laikydami tokius grįžimus didžia meile ar manydami, kad tai „likimas”. Viskas daug primityviau: jie visada aplink save laiko tokių paliktų ir utilizuotų žmonių svitą, jiems taip patogu.

.Naujienos iš interneto

3 thoughts on “Kaip narcizai ir psichopatai utilizuoja savo partnerius”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *