Be švarių ir šviežių pagalvių sunku įsivaizduoti visavertį nakties poilsį. Šio miego atributo nekeičiame ganėtinai ilgą laiką, o daugelis namų šeimininkių pamiršta juo pasirūpinti, manydamos, kad užtenka tik pakeisti pagalvės užvalkalą. Tačiau priežiūra yra labai svarbi!
Šiandien papasakosiu, kaip išvalyti ir dezinfekuoti pagalvę neskalbiant.
Kodėl pagalves reikia prižiūrėti?
Daugelis plunksninių pagalvių savininkų žino, kad jų užpildas greitai prisigeria riebalų ir sulimpa į gumulus. Dėl to ant jų tampa nepatogu ir kieta miegoti. Be to, atsiranda nemalonus kvapas, kuris jaučiamas net miegant.
Panašus nemalonumas gresia ir pagalvėms su dirbtiniu užpildu. Tačiau tai dar ne viskas.
Nedaugelis namų šeimininkių žino, kad šis miego atributas turi ribotą galiojimo laiką. Ir tai nenuostabu, juk naudojame jį kasdien, su juo kontaktuojame 6-8 valandas per parą.
Į pagalves įsigeria mūsų prakaitas, jose prisikaupia daug mums kenksmingų dalykų:
-
ligas sukeliančių bakterijų;
-
alergenų, tokių kaip dulkės ir dulkių erkutės;
-
odos dalelės, pleiskanos.
Dėl visų šių priežasčių specialistai pataria pagalves keisti bent kartą per 3 metus.
Per šį laikotarpį jas reikėtų kartkartėmis išvalyti ir dezinfekuoti, pasitelkiant cheminį valymą arba skalbimą. Tačiau šie miego atributo priežiūros būdai nors ir veiksmingi (ypač naikinant patogeninę mikroflorą), tačiau reikalauja pinigų, laiko ir pastangų sąnaudų.
Pasirodo, pagalvę galima prižiūrėti ir kitaip. Mano močiutė tai darė neturėdama skalbimo mašinos ir nesikreipdama į cheminių valyklų specialistus. Šis pagalvių valymo būdas, kurį žinau nuo vaikystės, yra paprastas ir prieinamas kiekvienai namų šeimininkei.
Senelės pagalvių valymo būdas
Norint išvalyti pagalvę, pakanka ją išnešti į gryną orą ir bent kelioms valandoms palikti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Gerai, jei prieš tai ją išskalbsite skalbimo mašinoje arba rankomis, tačiau galima apsieiti ir be skalbimo.
Saulės šildoma pagalvės užpildas gerai išdžius. Ultravioletiniai spinduliai sunaikins jame gyvenančius kenksmingus mikroorganizmus. Saulės vonios padės pašalinti nemalonų kvapą ir drėgmę. Tai puikus būdas dezinfekuoti pagalvę, ją atgaivinti.
Procedūrą reikėtų atlikti nevėjuotą saulėtą dieną. Ją galima atlikti netgi žiemą, šaltu oru.
Panašiu būdu galite atnaujinti ne tik pagalves, bet ir antklodes, pūkines striukes. Tai taip pat taikoma ir patalynei.
Kiti naminiai pagalvių valymo ir dezinfekavimo būdai
Be saulės, yra ir kitų prieinamų būdų, kaip atgaivinti pagalvę neskalbiant ir chemiškai nevalant. Patariu griebtis apdorojimo karštais garais.
Šiam tikslui galite naudoti tokius prietaisus:
-
lygintuvą su garinimo funkcija;
-
elektrinį garų generatorių.
Pagalvę galima tiesiog palaikyti virš verdančio virdulio snapelio arba virš puodo su verdančiu vandeniu. Tačiau šiuo atveju turėsite būti labai atsargūs, kad nenusidegintumėte karštais garais.
Apdorojimas garais sunaikins pagalvės užpilde esančią patogeninę mikroflorą. Tačiau šis metodas neišgelbės nuo purvo ir dėmių ant užvalkalo, tas pats pasakytina ir apie valymą saulėje.