Plastikiniai indai – nepakeičiamas dalykas kiekvienos šeimininkės virtuvėje. Tačiau jie turi vieną didelį trūkumą – po pirmojo panaudojimo jie nebeatrodo švarūs, net jei kruopščiai plaunate juos rankomis.
Kad nereikėtų kas porą savaičių atnaujinti indų, siūlome pasinaudoti šiame straipsnyje išvardytais būdais dėmėms nuo plastiko pašalinti.
Pirmasis būdas: mirkykite su tabletėmis, skirtomis dantų protezams
Pasirodo, dantų protezų tabletes galima naudoti ne tik pagal tiesioginę jų paskirtį, bet ir nešvariems maisto konteineriams valyti. Jos gali pakeisti brangius buitinius chemikalus, o darbą atlieka taip pat gerai. Tabletės skirtos balinti dantų protezus, šalinti nuo jų riebalų dėmes ir maisto likučius – identiškai jos veikia ir plastiką.
Norint reanimuoti plastikinius indus, reikia juos užpildyti šiltu vandeniu, įdėti dvi tabletes ir palikti per naktį. Ryte indus nuplaukite kempine ir išskalaukite vandeniu. Rezultatui užfiksuoti galite naudoti indų ploviklį.
Antrasis būdas: naudokite indų ploviklį ir popierinius rankšluosčius
Ši gudrybė pasirodė TikTok prieš kelerius metus ir nuo to laiko jos populiarumas tik didėjo. Daugelis šeimininkių jau išbandė jį savo virtuvėse ir liko patenkintos rezultatais. Jei dar nebandėte taip valyti savo indų, patariame paeksperimentuoti.
Jums reikia paimti nešvarų indą, įpilti į jį šilto vandens, du valgomuosius šaukštus indų ploviklio ir į gabalėlius suplėšyti popierinius rankšluosčius arba servetėles. Tada sandariai uždarykite indą dangčiu ir minutę gerai papurtykite. Pamatysite – dėmės išnyks, tarsi jų niekada nebūtų buvę.
Kodėl šis būdas veikia? Viskas dėl didelės muilo koncentracijos, mechaninio poveikio (stipresnio, nei įprastai plaunant kempine), taip pat dėl popierinio rankšluosčio gebėjimo sugerti aliejų ir riebalus, neleidžiant teršalams vėl patekti ant plastiko.
Tačiau yra niuansas – gudrybė padeda kovoti tik su šviežioms dėmėms, o jei indas jau porą dienų stovi kriauklėje ir laukia savo žvaigždžių valandos, triukas su popieriniais rankšluosčiais vargu ar padės.
Trečiasis būdas: šveiskite cukrumi
Cukrus įeina į daugelio veido ir kūno šveitiklių sudėtį, o tai visai nenuostabu, atsižvelgiant į jo valomąsias savybes.
Norėdami atlikti „šveitimo“ procedūrą, paimkite nešvarų indą, įberkite į jį kelis valgomuosius šaukštus cukraus, gausiai užpilkite indų ploviklio, įdėkite penkis ledo kubelius ir palikite vienai valandai. Kai kubeliai ištirps, nupilkite susidariusį skystį ir likusiu mišiniu gerai įtrinkite indo sieneles bei dugną. Kad būtų veiksmingiau, naudokite kempinę.
Pagrindinis šios priemonės pliusas yra tas, kad, skirtingai nuo dviejų ankstesnių, ja galima pašalinti įsisenėjusias dėmes ir netgi „spalvotų“ prieskonių, pavyzdžiui, ciberžolės ar paprikos, pėdsakus. Dėl to, jei jau nusivylėte pašalinti dėmes nuo plastiko, pabandykite tai padaryti su cukrumi.
Ketvirtasis būdas: valykite su valgomąja soda
Būtų keista, jei valgomosios sodos neatsirastų „naminių“ valymo priemonių sąraše, nes ji iš tiesų yra universali priemonė, susidorojanti su daugybe buitinių problemų. Taigi, viskas, ką jums reikia padaryti, tai įpilti du valgomuosius šaukštus sodos į nešvarų plastikinį indą ir pridėti šiek tiek vandens, kad gautumėte pastos konsistenciją.
Tada tolygiai paskirstykite ją ant indo dugno ir sienelių, ypatingą dėmesį skirdami nešvarioms vietoms, uždarykite indą dangčiu ir palikite kelioms valandoms, o geriau per naktį, kad priemonė suveiktų. Ryte atidarykite indą, kruopščiai nuvalykite jį drėgna kempine ir nuplaukite po tekančiu vandeniu. Pabaigoje galite plauti kaip įprastai su indų plovimo skysčiu.
Ši gudrybė jums tikrai patiks, kadangi valgomoji soda yra ir paviršių dezinfekavimo, ir kvapų, ir dėmių šalinimo meistrė. Žinoma, vargu ar valgomosios sodos dėka plastikas taps visiškai skaidrus, tarsi ką tik parsineštas iš parduotuvės, tačiau visiškai įmanoma gerai išvalyti indą minimaliomis sąnaudomis.
Penktasis būdas: plaukite rankų dezinfekavimo priemone
Veiksmingiausią būdą, kuris, tuo pat metu, yra ir pats netikėčiausias, palikome desertui. Pasirodo, kad dezinfekavimo priemone galima ne tik dezinfekuoti rankas, bet ir pašalinti dėmes nuo plastiko. Ji puikiai susidoroja su bet kokiais nešvarumais ir atkuria medžiagos spalvą. Tereikia užtepti ją ant dėmės ir palikti valandai. Praėjus šiam laikui, išpilkite iš indo likusią produkto dalį ir popieriniu rankšluosčiu pašalinkite dezinfekavimo priemonės likučius.
Šeštasis būdas: mirkykite acte
Saugoti vakarienės likučius šaldytuve – labai patogus įprotis, maistas po dangčiu ilgiau išlieka šviežias. Tačiau yra mažytis niuansas – jei kitą dieną neprisiminsite šio maisto, jis apsigyvens šaldytuve visiems laikams.
Na, gal ne visiems – lygiai tol, kol konteineryje užsimegs nauja gyvybė ir kol atidarę dureles nepajausite siaubingo kvapo.
Pirmasis jūsų impulsas tokioje situacijoje – išmesti maistą kartu su indu. Puikiai jus suprantame, bet vis dėlto patariame įveikti pasibjaurėjimą ir pabandyti išsaugoti plastiko gyvybę. Tam panaudokite actą. Įpilkite į indą 200 mililitrų vandens, vieną valgomąjį šaukštą acto ir palikite indą porai valandų. Po to nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite.
Šis metodas puikiai tinka, jei reikia dezinfekuoti indą arba pašalinti riebalų likučius. Tačiau actas nepaveiks įsisenėjusių dėmių. Norint išspręsti šią problemą, verta pasinaudoti kai kuriais kitais gelbėjimo būdais.
Septintasis būdas: naudokite chloro baliklį
Ne pats ekologiškiausias variantas, kuris, be to, vargu ar susidoros su riebalais. Tačiau kai kurioms dėmėms pašalinti ir paviršiui dezinfekuoti chloro baliklis puikiai tinka. Į indą įpilkite 200 mililitrų vandens, įdėkite vieną valgomąjį šaukštą chloro, palaukite valandą ir kruopščiai išplaukite indą (geriausia tai daryti su pirštinėmis). Atkreipkite dėmesį, kad baliklio negalima naudoti, jei ant indų yra įbrėžimų – išplauti nešvarumus iš mikroįtrūkimų neįmanoma.
Kaip prižiūrėti plastikinius indus?
Kad plastikiniai indai jums ištikimai tarnautų kiek galima ilgiau, pasistenkite laikytis šių rekomendacijų:
-
neplaukite indų metalinėmis kempinėlėmis ir abrazyviniais milteliais, antraip ant paviršiaus liks įbrėžimų, kuriuose vėliau užsiliks nešvarumų.
-
prieš dėdami maistą į indą palaukite, kol jis atvės. Po to indą su maistu įdėkite į šaldytuvą.
-
jei patiekale esama kečupo arba pomidorų pastos, nešildykite jo inde mikrobangų krosnelėje, antraip padažas suės plastiką.
-
įpratote plauti indus indaplovėje? Tada padėkite juos ant viršutinės lentynos, kad nesiliestų su kaitinimo elementais. Taip plastikas išvengs deformacijų.
-
jei ant indo pastebėjote įtrūkimų ar daug įbrėžimų, laikas jį išmesti į šiukšlių dėžę. Kraštutiniu atveju galite jį naudoti siūlams, įkrovikliams ir kitiems smulkiems daiktams, bet ne maistui, laikyti.