Taupaus valymo patarimai

Kodėl reikia tepti garstyčias ant kaitlentės grotelių: 7 taupaus valymo gudrybės

Kiekviena moteris svajoja, kad jos butas būtų švarus ir tvarkingas, nes nuo to priklauso komforto jausmas ir tiesiog noras grįžti namo. Tačiau visiškai nesinori valymui skirti daug laiko ir pastangų, pirkti brangių priemonių ir visą savaitgalį praleisti grindų šluostės draugijoje. Mes visiškai palaikome tokią poziciją, todėl dalinamės gudrybėmis, kurios supaprastins ir pagreitins valymą.

Pirmoji gudrybė: nuvalykite rankenas druskos ir valgomosios sodos tirpalu

Durų rankenos dažnai pamirštamos valant arba prisimenamos tik kartą per mėnesį. Ir veltui, nes nuo jų taip pat priklauso, kaip tvarkingai ir švariai atrodo jūsų būstas. Pati procedūra užtrunka vos penkias minutes – tiesiog nuvalykite dulkes drėgna šluoste ar skudurėliu. Tačiau jei ant furnitūros pastebėsite įsisenėjusių dėmių, teks griebtis sunkiosios artilerijos.

Paimkite gilų dubenį, įpilkite į jį 100 mililitrų vandens, įberkite po vieną arbatinį šaukštelį valgomosios sodos ir druskos ir gerai išmaišykite. Gautame tirpale pamirkykite skudurėlį ir pratrinkite juo durų rankenas. Pabaigoje sausai jas nušluostykite ir mėgaukitės rezultatu – neliks nė pėdsako purvo.

Medines rankenas galima apdoroti nedideliu kiekiu vaško arba augalinio aliejaus. Pamirkykite jame flanelės gabalėlį ir nuvalykite furnitūrą. Po procedūros rankenos atrodys ne tik prižiūrėtos, bet ir gražiai blizgės.

Antroji gudrybė: valykite jungiklius su dimeksidu

Jungikliams, kaip ir durų rankenoms, skiriama mažai dėmesio, todėl jie labai greitai susitepa. Tik įsivaizduokite, kiek kartų per dieną juos liečiate drėgnomis ir purvinomis rankomis.

Sunkiausia gyvenasi jungikliams virtuvėje, kadangi gaminant maistą ant jų patenka dar ir šiek tiek riebalų. Dėl to, jei jų reguliariai nevalysite, ilgainiui ant jų paviršiaus atsiras stabilių pėdsakų, kurių nepavyks pašalinti drėgna šluoste. Tokiu atveju jums prireiks paprasto alkoholio arba gaminio, kurio sudėtyje jo esama. Pamirkykite vatos diskelį skystyje, 20-30 sekundžių priglauskite jį ant nešvaraus jungiklio, o tada kruopščiai nuvalykite paviršių.

Jei pastebėjote, kad jungikliai nuo laiko ir dažno naudojimo yra pageltę, į pagalbą ateis įprastas dimeksidas, kurio galima įsigyti bet kurioje vaistinėje. Pamirkykite jame skudurėlį ir juo ištepkite pageltusį paviršių. Po penkių ar dešimties minučių nuvalykite likučius servetėle. Atkreipkite dėmesį, kad su dimeksidu geriau dirbti su kauke ir pirštinėmis: jis turi gana specifinį kvapą, o patekęs ant rankų gali išsausinti odą.

Plaukite radiatorius acto tirpalu

Dar viena interjero detalė, apie kurią pamirštama tvarkant namus. O juk purvinas, dulkėtas radiatorius iškart krinta į akis, ypač jei bute yra seni, dar sovietiniai radiatoriai. Taip, galima juos uždengti užuolaidomis, kad svečiai nepastebėtų, tačiau jiems išvykus teks skalbti užuolaidas, kurios surinks visas dulkes nuo radiatorių.

Taigi, pirmiausia paviršius nuo dulkių reikia nuvalyti dulkių siurbliu su plokščiu antgaliu. Jei jo neturite, galite naudoti įprastą plaukų džiovintuvą. Už radiatoriaus pakabinkite drėgną šluostę ir plaukų džiovintuvu nupūskite teršalus. Šios gudrybės dėka visos dulkės nusės ant šluostės.

Po to turėtumėte paruošti tirpalą, kurį sudaro vienas litras vandens, vienas arbatinis šaukštelis skysto muilo, du valgomieji šaukštai valgomosios sodos ir vienas valgomasis šaukštas acto. Visus komponentus gerai sumaišykite, gautame skystyje pamirkykite šluostę ir gerai nuvalykite radiatorių iš visų pusių. Sekcijas iš vidaus galite išvalyti dantų šepetėliu arba šepetėliu indams.

Ketvirtoji gudrybė: pasirūpinkite šiukšliadėžėmis

Jei virtuvėje tvyro nemalonus kvapas, yra tik du variantai, kas tapo jo šaltiniu: šaldytuvas arba šiukšliadėžė. Dažniausiai dėl to kaltas pastaroji, nes retai plauname kibirą po to, kai išnešame maišą šiukšlių. Patariame skirti didesnį, nei įprasta dėmesį kibiro valymui. Porą kartų per savaitę išplaukite jį šiltu vandeniu su plovikliu.

O jei pastebėjote įsisenėjusių dėmių, paruoškite tokį tirpalą: sumaišykite vieną valgomąjį šaukštą sodos, pusę arbatinio šaukštelio skalbimo miltelių ir 100 mililitrų vandens. Gautą skystį įtrinkite kibiro vidų ir išorę, o po dešimties minučių nuplaukite sausa šluoste.

Gudrybė: norėdami išvengti nemalonių kvapų kibire, įberkite į jį šiek tiek kačių kraiko ir įlašinkite porą lašų eterinio aliejaus. Pirmasis ingredientas sugers drėgmės perteklių, o antrasis suteiks malonaus kvapo.

Penktoji gudrybė: garstyčiomis pašalinkite dėmes nuo viryklės viršaus

Bene nešvariausia virtuvės vieta yra kaitlentė, ir tai nenuostabu, turint omenyje, kad maistą gaminame kelis kartus per dieną. Todėl kasdien tenka šveisti paviršių, šalinti maisto gabalėlius ir riebalų dėmes. Tačiau plaudami kaitlentę ir degiklius visos problemos neišsprendžiame. Yra dar ir grotelės, į kurias dažnai neatkreipiame dėmesio.

Norėdami jas sutvarkyti, naudokite garstyčias. Sumaišykite du valgomuosius šaukštus miltelių su arbatiniu šaukšteliu citrinos sulčių ir įpilkite šiek tiek vandens, kad gautųsi tiršta košelė. Mišiniu patepkite groteles ir palikite maždaug 20-čiai minučių. Pasibaigus šiam laikui, gerai nušveiskite metaliniu grandikliu, nuplaukite likučius šiltu vandeniu ir sausai nušluostykite groteles.

Šeštoji gudrybė: drėgnas valymas actu

Kosulys ir alerginės reakcijos dažnai pasireiškia dėl dulkių pertekliaus bute. Tai puiki terpė veistis dulkių erkutėms, todėl taip svarbu reguliariai atlikti drėgną valymą bute.

Norėdami įveikti kenkėjus, kurie kelia grėsmę jūsų sveikatai, plaukite grindis vandeniu su actu. Vienam kibirui pakaks dviejų ar trijų šaukštų 9 proc. acto. Sudrėkinkite skudurą, gerai jį išgręžkite ir nuvalykite visus kambaryje esančius paviršius: stalus, palanges, lentynas ir kitas vietas, kur paprastai kaupiasi dulkės.

Septintoji gudrybė: valykite kriauklę su druska ir actu

Nerūdijančio plieno kriauklė yra praktiškiausias šiandien prieinamas variantas. Tačiau ir ją reikia laiku ir tinkamai prižiūrėti, ypač kai kalbama apie apnašas. Jeigu jau pavargote su jomis kovoti, išbandykite pigią ir veiksmingą priemonę.

Sumaišykite valgomąjį actą su smulkiąja druska, kad susidarytų tiršta pasta, ir ja apdorokite kriauklę. Palikite pastą 20-30 minučių, o pasibaigus laikui gerai nuvalykite paviršių kempine ir nuplaukite likučius vandeniu.

Su kitais teršalais padės susidoroti soda – ji puikiai kovoja ne tik su apnašomis, bet ir su riebalais. Sumaišykite ją su krakmolu santykiu 1:1, įpilkite šiek tiek vandens, gautą mišinį užtepkite ant kempinės ir nuvalykite kriauklę. Pabaigoje reikia viską sausai nušluostyti.

Jei kalbame apie keraminę kriauklę, jos valymui geriau naudoti dantų miltelius. Tereikia užtepti jų ant nešvarių vietų, pratrinti kempine ir nuplauti vandeniu. Bet kokios apnašos išnyks per kelias minutes, o kriauklė atrodys švari ir prižiūrėta. Tačiau geriausia tai, kad ant paviršiaus neliks jokių įbrėžimų.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *