Kokie mokomieji spektakliai Kaune ir Vilniuje laukia vaikų vasario mėnesį?

Vasario mėnesį, kai žiema jau bus spėjusi gerokai įkyrėti, tačiau vis dar nesiduos išvaroma iš kiemo, vaikams galima pakelti nuotaiką, juos nusivedus į linksmą, pilną netikėtumų ir tuo pačiu pažintinę reikšmę turintį spektaklį. Visi šalies teatrai mielai stato spektaklius vaikams, tad jų stygiaus tikrai nesijaučia. Išsamesnę informaciją apie Lietuvoje rodomus spektaklius vaikams rasite interneto svetainėje: pickvibe.lt.

Kokiame teatre gyvena lėlė, kuri didžiuojasi tuo, jog turi raidę „ė“?

Kauno valstybinis lėlių teatras mažuosius žiūrovus vasario mėnesį kviečia į linksmą vaidinimą „Lėlė, kuri didžiuojasi, kad turi „ė“. Spektaklį parengė ir režisavo Andrius Žiurauskas. Šis spektaklis tai ir vaidinimas, ir mokomoji programa.

Jo metu vaikai su savo tėveliais galės prisijungti prie dviejų keliaujančių lėlininkų, kurie yra labai šaunūs, nes yra apkeliavę visą pasaulį, moka daugybę kalbų. Tačiau jiems lietuvių kalba vis dėlto išliko pačia gražiausia, nes turi stebuklingą raidę „Ė“. Šis pažintinis spektaklis pasakos vaikams apie tai, kokia graži ir nepakartojama yra lietuvių kalba, kokie turtingi yra mūsų sukaupti kultūriniai lobynai.

Kokią staigmeną jauniesiems žiūrovams vasario mėnesį pateiks Valstybinis jaunimo teatras?

Valstybinio jaunimo teatro aktoriai paaugliams yra paruošę edukacinę – pramoginę programą „Rubinaitis Peliūzė, arba lietuvio išgyvenimo būdas“. Ji yra parengta pagal kadaise Simono Daukanto išverstą J. H. Campe`e knygą „Robinzonas Jaunesnysis“. Spektaklio kūrėjai taip pat rėmėsi ir S. Daukanto veikalu „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. Tad žiūrovai galės ne tik sužinoti apie Peliūzės nuotykius negyvenamoje saloje, bet ir susipažinti su senovės lietuvių gebėjimu išgyventi sunkiomis sąlygomis.

Aktoriai supažindins žiūrovus su mūsų protėvių pasaulio matymu, buitimi, kalba, gamtos stichijų išgyvenimo būdais ir mitologiniais potyriais. Kūrybinėse mokymo dirbtuvėse bus pristatomos pagrindinės daiktų teatro žaidimo taisyklės, vedama istorinė ekskursija po S. Daukanto kūrinių ypatingo žodyno labirintus.

Paskui savotiško teatrinio žaidimo dalyviai bus raginami asmeniškai jiems pateiktoje kortelėje užrašytą žodį pavaizduoti gestais, likusieji galės bandyti jį atspėti. Mokomajame žaidime bus naudojami šaukštai, dubenėliai, puodeliai ir kitos teatrinio rekvizito priemonės.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *