Mes galime aiškinti, kad mylime žmogų ir tikėti, kad jaučiame būtent tai. Tačiau kai ateina laikas veiksmams, galime labai nustebti, supratę, kad šio žmogaus mums paprasčiausiai reikia. Su manim kartą taip nutiko. Man paprasčiausiai buvo reikalingas koks nors žmogus: kaip tik pasitaikė vyras, kuris puikiai tiko, tačiau vis dėlto kažko trūko. Aš paprasčiausiai supainiojau meilę su meilės troškimu. Man buvo reikalingas ne tas vyras, o meilė. O argi galima pasisotinti meile su žmogumi, kurio nemyli, kuris tau paprasčiausiai reikalingas?
Dabar žinau, ką tai reiškia: jausti poreikį, o ne meilę. Net suvirpu, išgirdusi, kai kas nors kam nors sako „tu man reikalingas”.
Iš pirmo žvilgsnio – visiškai nekalta frazė. Bet jeigu įsigilinsime į prasmę ir tą žalą, kurią ji daro, suprasime, kad tai neturi nieko bendro su tikra meile.
Labai svarbu atskirti poreikį nuo meilės, nes kitaip mes ir toliau kursime santykius, remdamiesi neteisingomis priežastimis, teikdami skausmą ir sau, ir kitam žmogui.
Meilė – tai ne verslo kontraktas, tai – būsena.
Meilė – tai mėgautis žmogumi ir jo buvimu šalia. Mes leidžiame jam būti šalia ir atsižvelgiame į jo asmeninius poreikius.
Jo buvimas šalia – tai papildomas džiaugsmas mūsų gyvenime. Tačiau kai tas buvimas tampa privalomu ar virsta priklausomybe, meilė išsigimsta į poreikį. Tada mes jau nesimėgaujame tiesiog pačiu žmogumi. Mes mėgaujamės tuo, ką iš jo gauname.
Nejaučiate tokio poreikio? Štai keli požymiai:
Jūs susikoncentravote į tai, ką gaunate
Tai gali būti aiškiai nesuvokti fiziniai, emociniai, materialūs ar dvasiniai poreikiai, kuriuos, mūsų manymu, partneris privalo patenkinti. Kai šitie lūkesčiai nepasiteisina, prasideda barniai. Jeigu neįsivaizduojate savo meilės be šito – tai poreikis, o ne meilė. Meilė yra besąlygiška. Ji susikoncentravusi į tai, ką jūs turite, o ne į tai, ko neturite. Tramdykite savo lūkesčius ir reikalavimus.
Kaltinate jį dėl visų savo bėdų
Meilė neieško kaltų. Netgi jei žmogus iš tiesų kaltas, reikia spręsti problemą, aptarti ją, o ne švaistytis kaltinimais.
Norite, kad jis pastoviai būtų greta
Tiesiog pakęsti negalite išsiskyrimų, ir tai akivaizdus priklausomybės jausmas. Turite išmokti pasitikėti ir rasti kuo užsiimti be partnerio.
Norite viską kontroliuoti
Nereikia daryti žmogui spaudimo ir reikalauti, kad jis būtų toks, kokį jūs jį įsivaizduojate – tai ne meilė. Mylimas žmogus gerbiamas toks, koks jis yra. Nereikia mėginti jo keisti ir pritaikyti savo poreikiams.
Jaučiate tuštumą be jo
Egzistuoja subtili riba tarp ilgesio ir tuštumos jausmo, kai jo nėra šalia. Jeigu žmogus kaip narkotikas, jeigu be jo nieko negalite padaryti, jeigu nuo jo priklausote – tokie santykiai nėra sveiki.
Jums labiausiai rūpi sava laimė
Ir pamirštate galvoti, ko reikia, kad būtų laimingas partneris. Tai egoizmas, o ne meilė.
Kaip padaryti, kad dingtų noras žmogų turėti? Išmokite pirmiausiai mylėti save. Kai tapsite pilnaverčiu ir laimingu žmogumi savarankišku, kai nebepriklausysite nuo kito žmogaus, o savanoriškai sutiksite būti su juo, jeigu iš tikrųjų mylite.
3 thoughts on “Mylėti ir turėti žmogų – skirtingi dalykai”